Strona 3 z 378 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 3771

Wątek: Monitory - porady, problemy itd.

  1. #21
    Antonina2
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Uważam, że w Pani przypadku kalibracja jest niepoprawna. Może we własnościach karty są jakieś czary? Albo jakiś gamma loader?
    To przy jakich parametrach zrobić kalibrację ?
    Sterownik od karty jest ustawiony na Defaullts krzywa prosta w zakładce od karty w oknie Color Management mam tylko ten profil który robi kalibrator

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonina2 Zobacz posta
    To przy jakich parametrach zrobić kalibrację ?
    6500K, 2,2, 100cd/m^2. W praktyce na takich monitorach zawsze trzeba było zmniejszyć gammę zadaną, udział niebieskiego, no i jasność.

    Wynik jest taki (dla przypadkowego egzemplarza):
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  3. #23
    Antonina2
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    6500K, 2,2, 100cd/m^2. W praktyce na takich monitorach zawsze trzeba było zmniejszyć gammę zadaną, udział niebieskiego, no i jasność.

    Wynik jest taki (dla przypadkowego egzemplarza):
    Zrobiłam tak jak Pan napisał K6500 gamma 2,2 ale i tak nadal niebieski jest ustawiony na większą wartość w porównaniu z pozostałymi dwoma kolorami czerwony 94, zielony 90,niebieski 95 może gdyby pobawić się tymi sześcioma kolorami?

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonina2 Zobacz posta
    Zrobiłam tak jak Pan napisał K6500 gamma 2,2
    Proszę pokazać wykres krzywych profilowania.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #25
    Antonina2
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proszę pokazać wykres krzywych profilowania.
    Nie mam to jest wersjaEyeOne LT więc nie wiem czy ma taką opcję jeśli tak to nie widzę, jest pokazana krzywa w pomocy ale jak ją wywołać po kalibracji to nie mam pojęcia

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Jeśli ten wykresik pod "Help" dotyczy Pani monitora, to sugeruję nie bawić się ustawianiem punktu bieli byle jak. Nie znam na tyle Mach3 w wersji LT i szczerze mówiąc nie bardzo chcę teraz rozkalibrowywać system, żeby to sprawdzić. Może w wolnej chwili zainstaluję na jakimś sprzęcie i sprawdzę. Póki co proponuję dokładnie wg wskazań profilera regulować monitor. Nie jest możliwe, bez dużych błędów obsługującego, uzyskać tak zły efekt.

    #Monii
    Na Pani zdjęciach są czerwone artefakty jak choroba.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 20-11-2007 o 23:14
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  7. #27
    Antonina2
    Guest

    Domyślnie

    Ta krzywa pod napisem HELP zawsze tak pokazuje bez względu jak by ustawić monitor to jest pewnie przykład, natomiast nie mam pojęcia czy jest możliwość w tym kalibratorze wyświetlić tę właściwą

  8. #28
    Bywalec Awatar monii
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    42
    Posty
    170

    Domyślnie

    Tom01
    #Monii
    Na Pani zdjęciach są czerwone artefakty jak choroba.

    czyli co powinnam zrobić?

    Jeśli chodzi o spodnie to gdy zbliżam ten efekt mija ...

    ALe w cieniach np włosów... widzę kwadraciki. Czy to wina karty graficznej?

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonina2 Zobacz posta
    Ta krzywa pod napisem HELP zawsze tak pokazuje bez względu jak by ustawić monitor to jest pewnie przykład, natomiast nie mam pojęcia czy jest możliwość w tym kalibratorze wyświetlić tę właściwą
    Hm.... nie podam Pani gotowej recepty co jest nie tak. Ja użyłbym po prostu odpowiedniego kalibratora do tego monitora (LMC03), i efekt byłby poprawny bez walki. To skomplikowany monitor, nie jest tak banalnie poprawnie go wyregulować. Główne cechy rozkładające kolorymetry do punkt czerni 0,08 cd/m^2 przy jasności kalibracyjnej 80-120cd/m^2, własna korekcja funkcji gamma, skomplikowana regulacja punktu bieli.

    Cytat Zamieszczone przez monii Zobacz posta
    czyli co powinnam zrobić? Jeśli chodzi o spodnie to gdy zbliżam ten efekt mija ...
    Zdjęcie jest źle zrobione/przygotowane. Udział czerwonego na jeansach jest około 70% przy pozostałych 50-60%. Ewidentna dominanta.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 20-11-2007 o 23:27 Powód: Automerged Doublepost
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #30
    Antonina2
    Guest

    Domyślnie

    Przywróciłam monitor do ustawień fabrycznych i i kolory były ustawione w następujący sposób czerwony 94 zielony 94 niebieski 100% aby wyrównać wskaźniki od kalibratora trzeba było podbić czerwony do 98 a zielony został 94. Dodam że przy przełączaniu między Pikture mode a Custom nie ma różnicy w wyświetlanych kolorach jedynie w cieniach jest jaśniej na custom po kalibracji ?
    Co do kalibratora wezmę go ale dopiero po zimie bo wyskoczyło mi w tym momencie sporo wydatków
    Pozdrawiam

Strona 3 z 378 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •