Strona 2 z 378 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 3771

Wątek: Monitory - porady, problemy itd.

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Oglądam to teraz na wyjątkowo paskudnym ekranie laptopa i chyba widzę czerwony zafarb na spodniach. Wieczorem rzucę okiem na profesjonalnym, będzie pewność.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #12
    Bywalec Awatar monii
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    42
    Posty
    170

    Domyślnie

    Będe wdzięczna .. jak ktoś mi pomoże i wyjaśni dokładnie co to jest i jak się tego pozbyć

    pozdrawiam

  3. #13
    Antonina2
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monii Zobacz posta
    Będe wdzięczna .. jak ktoś mi pomoże i wyjaśni dokładnie co to jest i jak się tego pozbyć

    pozdrawiam
    Witam
    Jeśli chcesz to wyślij do mnie to zdjęcie z szumem sprawdzę na moim monitorze mamy prawdopodobnie takie same mój to S2111W
    P.S
    Co do jasności to zależy przy której aplikacji ale jeśli przy zdjęciach to jasność mam na 100% Temperatura K OFF , Gamma 2.6 , saturacja 0 , Hue 0 ,Gain , czerwony 97 zielony 94 , niebieski 99. tak mi wyszło przy użyciu kalibratora EyeOne i zdefiniowane pod Custom używane tylko przy programach graficznych do tekstu i www używam 38% jasność. Masz zainstalowany ScreenManager ? Jeśli nie to zainstaluj doba rzecz automatycznie będzie Ci przerzucać w zależności od programu w którym akurat pracujesz
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Antonina2 ; 20-11-2007 o 18:01

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 545

    Domyślnie

    A ja jako amator w tej kwesti musze kupic monitor do zdjec. Mam do wydania 1300zl i chce zeby mial przynajmniej 19 cali. PROSZE POMOZCIE !!! Chce tylko wiedziec nazwe i model i tyle. niestety nie mam czasu zeby szukac po sieci odpowiedzi co i jak...

    Moze jakis z takiego wyszukiwania.
    R5, R6,RF10-20, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    19" i 1300 zł to monitory wyłącznie hipermarketowe. Ich przydatność do czegokolwiek jest dyskusyjna.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #16
    Bywalec Awatar monii
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    42
    Posty
    170

    Domyślnie

    Antonina2

    Dzięki za rady..mamy ten sam monitorek. Przyznam że spłukałam sie całkowicie na jego zakup i na razie płatna kalibracja nie wchodzi w grę.

    Ustawilam dokladnie tak samo..i zobaczymy jak będzie.
    Powiem szczerze że zaskoczyło mnie brak temperatury barwowej...aczkolwiek w trybie PICTURE też jest na off.

    zdjecie chetnie przesle ale raw ma 11 MB ..moze podeslij mi na priva maila swojego ..bede wdzieczna

    Aha zainstalowalam screen managera...ale na razie dokłądnie nie wiem jak to działa itd. Przyznam że mam ostatnio sporo zajęć i jak tylko odpalam instrukcje eizo po angielski to trace cierpliwość i zaraz musze robić coś innego

    pozdrawiam

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Staszów
    Wiek
    51
    Posty
    1 709

    Domyślnie

    Ustawienie 100% jasności to IMO hardcore ...
    No i gamma 2,6? W idealnych warunkach powinno być (dla PC) 2.2. Kalibrator poradzi sobie i gammą 3.0 ustawioną na monitorze, bo sprowadzi do poprawnej krzywej (w zasadzie wypadkowej prostej).
    Proponuję ustawić 2.2.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Urbanowicz ; 20-11-2007 o 19:57

  8. #18
    Bywalec Awatar monii
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    42
    Posty
    170

    Domyślnie

    tez mi sie tak wydawało na początku bo po CRTku to oczy mi przy tym lcd wysiadały..ale w ustawieniach fabrycznych na trybie PICTURE jasność jest też 100%. Oczywiście gdy siedze przy zapalonym świetle.

    Porażką jest natomiast fabryczne ustawienie eizo na TEKST...nie dość że ciemno to i żółto....

    pozdrawiam

  9. #19
    Antonina2
    Guest

    Domyślnie

    E-mail poszedł na PM co do Managera to tak podłącz kabel USB jeśli jeszcze jest nie podłączony po otwarciu SM zaznacz Activate Auto FineContrast w oknie Application Selection wyświetla Ci się aktualnie otwarty program np. Masz otwartego PS Wyświetla sie w tym oknie PHOTOSHOP w oknie poniżej wybierz z którego trybu ma korzystać u mnie jest CustomMode jak wybierzesz zrób Register przy okienku Application Selection i tak dalej z innymi programami w oknie If unregistered application zaznacz Tex mode na tym trybie będą pracować te inne nie sklasyfikowane i to na tyle
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Skorzystałam z rady Tomasza ustawiłam jasność na 90% i gamme 2.2 zmieniło się troszku kolory a więc tak
    Czerwony 98%
    Zielony 94%
    Niebieski 100%
    Tak wyglądają te miarki od kalibratora po takim ustawieniu
    Ostatnio edytowane przez Antonina2 ; 20-11-2007 o 20:42 Powód: Automerged Doublepost

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonina2 Zobacz posta
    Co do jasności to zależy przy której aplikacji ale jeśli przy zdjęciach to jasność mam na 100% Temperatura K OFF , Gamma 2.6 , saturacja 0 , Hue 0 ,Gain , czerwony 97 zielony 94 , niebieski 99.
    Wartości poniekąd dziwne. Przy takich nastawach obraz jest skrajnie oczojebny i przekontrastowany. Również podbicie kanału niebieskiego powoduje odjazd temperatury w górę i jeszcze optyczne zwiększenie jaskrawości. Jeśli już, to trzeba zmniejszyć jego udział w porównaniu do pozostałych, bo nominalnie ma tendencję do ochładzania. Fabryczna gamma jest o oczko wyższa niż wynika z nastawy i neutralnie jest przy zadanej 2.0.

    Uważam, że w Pani przypadku kalibracja jest niepoprawna. Może we własnościach karty są jakieś czary? Albo jakiś gamma loader?
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

Strona 2 z 378 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •