Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jak doświetlacie zdjęcia w dzień ??

  1. #1

    Domyślnie Jak doświetlacie zdjęcia w dzień ??

    Witam. Chciałem się zapytać na jakich ustawieniach robicie zdjęcia w dzień z doświetleniem lampą (np. postaci). Kiedys na starszej lampie miałem taką opcję teraz w 550 zgłupiałem. Do tej pory wszystkie zdjęcia jakie robiłem były w słabych warukach oświetleniowych dlatego głównym źródłem światła była lampa. W dzień napotkałem na problem... robiłem serię zdjęć i bez lampy wychodziły ok ale gdy chciałem doświetlić lampą cienie, zdjęcia powyłaziły czarne. Co zwaliłem ??

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    biorac to na logike ja bym zrobil tak

    Tryb M
    Ustawiasz taka ekspozycje aby poprawne zostalo naswietlone tlo
    Brutalny FEL modelowi po oczach
    Ostrzysz
    Przekadrowujesz
    Pstrykasz

    Dzieki temu tlo bedzie naswietlone poprawie a model zostanie doswietlony lampa.
    Ostatnio edytowane przez DoMiNiQuE ; 15-04-2005 o 11:13

  3. #3

    Domyślnie

    No jest to całkiem logiczne. Muszę dzisiaj się pobawić.

  4. #4

    Domyślnie

    W 300D priorytet przesłony Av, dobiera czas do swiatła zastanego a nie błysku lampy,
    chyba że masz wgrane Wasiaware i ustawiony czas synchronizacji lampy na 1/200 dla Av.

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    10D/20D tryb Av, lampa (580) na E-TTL a nie jakies manuale, w Custom Functions synchro Av na Auto oraz wlaczone Auto reduction of fill flash (to tez w Custmach).

  6. #6

    Domyślnie

    Vitez - az strach mnie bierze... nawet nie wiedzialem ze takie rzeczy mozna pozostawic automatowi ..?
    No coz - ja chyba nie ta epoka, bo manualne dopalanie to podstawa fotografii dla mnie i na tym sie chowałem,.... No cóż ważne żeby efekty byly dobre....

  7. #7
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [DoMiNiQuE]
    Tryb M
    Ustawiasz taka ekspozycje aby poprawne zostalo naswietlone tlo
    Brutalny FEL modelowi po oczach
    Ostrzysz
    Przekadrowujesz
    Pstrykasz
    No tak, ale ten sposob wymaga czasu na wykonanie pomiaru ekspozycji. No, chyba ze ktos ma swiatlomierz w oczach i potrafi wlasciwie dobrac ekspozycje "na czuja" (ja niestety nie mam ). A to sprawia, ze ten sposob zdaje egzamin tylko w sytuacjach "pozowanych".

    Problem pojawia sie tam, gdzie nie ma komfortu mierzenia, ustawiania i w razie czego poprawiania (np. wyjscie mlodej pary z kosciola czy inna typowo reporterska, nieinscenizowana sytuacja) - trzeba po prostu zrobic zdjecie i ma wyjsc. Na ta druga ewentualnosc chetnie i ja bym poznal recepte ;-)

  8. #8
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur Lewandowski
    Witam. Chciałem się zapytać na jakich ustawieniach robicie zdjęcia w dzień z doświetleniem lampą (np. postaci). Kiedys na starszej lampie miałem taką opcję teraz w 550
    Ja uzywam tej lampy w normalnym ETTLu i przy doswietlaniu daje korekcje od -1EV do -2,5EV w zaleznosci od oczekiwanego efektu

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    Vitez - az strach mnie bierze... nawet nie wiedzialem ze takie rzeczy mozna pozostawic automatowi .. (...) No cóż ważne żeby efekty byly dobre....
    Ano wlasnie... poki mnie nie zawiedzie to ufam automatowi. A na razie z doswietlaniem lampa w dzien - jeszcze mnie nie zawiodl.
    Jak zawiedzie - wlacze manuala 8)
    A ze nie robie za forse to moge sobie pozwolic na to by mnie zawiodl - slodki zywot fotoamatora

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •