Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: canon s3 is - zdjecie z rozmazanym tłem, lampa błyskowa

  1. #1
    Eva_1977
    Guest

    Question canon s3 is - zdjecie z rozmazanym tłem, lampa błyskowa

    Witam, jestem nowa wiec sie na poczatku witam...
    od dwoch miesiecy posiadam ten aparacik i mam dwa pytanka...

    1. Czy tym aparatem da rade zrobic tak pieknefotki jak so pokazane w tym watku: http://www.canon-board.info/showthre...=20228&page=42
    jelsi tak to jak mam sie za to zabrac??

    2. Pytanie jest odnosnie lampy blyskowej (wbudowanej)
    czy to normalne, ze ona tak dlugo sie laduje??
    Tzn. robiac zdjecia z lampa kilka pod rzad (nie w serii) to czasami aparat musi dlugo ladowac lampe. Czy to tak ma byc??

    Z gory bardzo dziekuje za kazda odpowiedz.
    pozdrawiam Eva

  2. #2
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    1. Mozesz poprobowac zrobic takie, ale niestety te fotki byly robione o klase lepszymi szklami i z przeslonami 1.4 - 1.8. Ogolnie chodzi o to ze im mniejsza wartosc przeslony, tym mniejszy obszar jest ostry i tym szybckej zaczyna sie rozmycie czyli tzw BOKEH i ogolnie prezentowane tam szkla BOKEH maja bardzo fajny. Ty masz wartosc przeslony min 2.7 wiec nie jest az tak zle, mozesz poprobowac, chociaz jakbys miala i jasne szklo 1.4 w S3 to tez by nie dalo takiego efektu. Po prostu wybierasz ustawienia z preselekcja przeslony, przeslone ustawiasz na najmniejsza wartosc i jazda.

    2. To moze tez zelezec od stanu baterii. Ale tez nie wiem ile trwa te dlugo. Aha i jeszcze od mocy z jaka blyska. Jesli blyska na maxa to moze i troche dluzej sie ladowac.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Na takie zdjęcia nie masz szans, ten efekt zależy silnie od wielkości matrycy, czyli bez lustrzanki nie dasz rady. Twoją szansą mogą być zdjęcia makro, czyli kwiatki, pszczółki i inne małe obiekty. Musisz pracować w trybie Av, ustawić najmniejszą wartość przysłony, ogniskową raczej na maxa i zadbać o to, żeby odległość obiektu od tła była jak największa (np. samotny tulipan na tle żywopłotu oddalonego o kilka metrów, generalnie im większy obiekt, tym większa odległość od tła).

  4. #4
    Eva_1977
    Guest

    Domyślnie

    bardzo Wam dziekuje...

    tak myslalam, ze do takich zdjec to potrzeba lepszego aparatu hihihi
    marzy mi sie lustrzanka ale na razie to musze cwiczyc na tym co mam
    ale nie mowie, ze nie jestem z niego zadowolona jak na razie to spisuje sie super
    ale chcialam wiedziec czy da sie z niego cosik wiecej wyciagnac

    a zdjecia makro to je to co tygryski lubia najbardziej hihihi
    i robione tym aparacikiem wychodzą calkiem calkiem



    pozdrawiam Eva

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •