Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Jaki program do obróbki zdjęć cyfrowych ?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie Jaki program do obróbki zdjęć cyfrowych ?

    Jaki waszym zdaniem jest najlepszy program do obróbki zdjęć cyfrowych ?
    Szukam jakiegoś dobrego programu i chce poznać Wasze zdanie.

    pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    GIMP. Najtańszy, niewiele ustępuje PS przy typowych zadaniach (nie ma 16bitów :/ ), ma darmowe pluginy do RAWów, itp. itd.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Popieram "Za te pieniadze" nie znajdziesz nic lepszego Sciagasz i instalujesz legalnie Dajesz koledze... legalnie Swietna sprawa.

    Brak 16 bitow moim zdaniem nie jest taki dotkliwy... Do takiej domowej automatyki jak wymazanie pryszcza, wyostrzenie czy przyciecie nie ma sensu sobie zawracac glowy photoshopem. Nawet i bardzo zaawansowane efekty mozna bez problemu uzyskac GIMP'em i paroma dodatkami... tez darmowymi. Pozatym program jest caly czas rozwijany... O 16 bitach mowi sie od dawna i "ktoregos pieknego dnia" i to zostanie zaaplikowane.
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 12-04-2005 o 21:56
    ...

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Tylko nadal GIMP jest za malo windows-user friendly. Jakby na sile wprowadzona logika antywindowsowa i trzeba sie nakombinowac z obsluga

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Od wersji 2.0 jest dużo bardziej windows-friendly. Nie wiem, czego jeszcze można chcieć? Ale może jestem zdegenerowany
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    To ja powiem, że zdecydowanie Adobe PhotoShop i to w wersji CS lub CS2. Nie znam Gimpa i nie mam zamiaru go poznawać (tak jak windowsa) . Ale bez względu na cenę (pytanie nie było o najtańszy, ale o najlepszy) mogę (ja i tysiące grafików) Ci polecić PS-a. Na pewno jest najlepszy
    pozdrawiam

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Uwzgledniajac relacje koszt/jakosc to GIMP nie ma sobie rownych... A CS to koszt prawie dslr'a albo kompa na ktorym da sie go zainstalowac...

    Interfejs?? Hmm.... nowy gimp jest bardzo uzyteczny... To ze nie ma glownego okna i wszystko sprawia wrazenie ze "wisi w powietrzu" wcale nie jest takie zle. Widac tapete na pulpicie ktora mozolnie ustawialem a dodatkowo swietnie sie to sprawdza przy pracy wielomonitorowej. Calosc to kwestia przyzwyczajenia.
    ...

  8. #8
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie

    Zgadzam sie ze GIMP w relacji jakosc/cena nie ma sobie rownych. Z innych programow mozna polecic PS Elements dolaczany zreszta z reguly do wielu DSLRow.

    Makowy PS wyglada inaczej niz PCtowy wiec kolega Cychol do "wiszacego" GIMPa nie musialby sie dlugo przyzwyczajac bo na Macu w PS ma to samo.

    Warto natomiast zainteresowac sie projektem GIMPshop - ci ktorzy sa przyzwyczajeni do PS beda sie czuli jak w domu - ten sam uklad menu i te same skroty klawiszowe choc to nadal GIMP. GIMPshop powstal poczatkowo na Maca (wymaga Apple X11) a ostatnio byl portowany na inne systemy (np. Windows). Przetestowalem - dziala swietnie.
    Ostatnio edytowane przez djtermoz ; 12-04-2005 o 23:01

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Ja używam Gimpa "od zawsze", Photoshopa praktycznie wcale (ale zdarza mi się). Pod względem sposobu obsługi - to w zasadzie tylko kwestia przyzwyczajenia - mi Gimp bardzo odpowiada. Jednak brak 16-bit koloru to jest duży problem i jeden z powodów dla którego czasem się przełamuję i używam RAW - właśnie po to, żeby część obróbki wykonać w 16bit.

    Jest jeszcze jedna rzecz w Gimpie, w której nie dorównuje Photoshopowi: szybkość. To chyba trochę tak jak z różnica między darmowym i komercyjnym engine forum ;-)

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    A co powiecie na taki programik Adobe Photoshop Elements 3.0, znajomy mi go bardzo zachwalał / właśnie ściągam jakies 30-dniowe demo tego programiku do przetestowania/.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •