Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
U mnie zaczelo sie nastepujaco. Plik RAW (JPG zreszta tez) otwarty w DPP i LR byl inny. W DPP mocniejsza czerwien. W LR bardziej zolto-zielony. Bylem przekonany, iz cos jest nie tak z LR, uznajac DPP za wzorzec. W LR szukalem przyczyny (Camera calibration, presets, itp.). Az przy jakiejs okazji, wszedlem w DPP w "Tools \ Preferences" i zmienilem "Color matching settings" z "sRGB" (domyslne ustawienie) na "Use the OS settings". Od tej pory LR i DPP pokazuje kolory po otwarciu RAW'ow (JPG'ow tez) w bardzo zblizony sposob. Dodam, ze jesli w ustawieniach zmienie "Use the OS settings" na "Monitor profile" i wybiore "AdobeRGB1998.icc" - to pokazuje tak samo jak "Use the OS settings". Jedynie wybor "sRGB" pokazuje wiecej czerwieni...
Znam podobny przypadek - znajomy miał skalibrowanego Lafotem laptopa, a przy eksporcie jpga w Lightroomie 2.2 z profilem sRGB były jazdy z kolorami.

Dopiero rozwinięcie listy "color space" wybranie opcji "other" a następnie "include display profiles" i wybranie profilu monitora utworzonego przez kalibrator dało jpga, który mial te same kolory w Photoshopie co i w Lihtroomie.
Jest to rozwiązanie niepolecane, bo zazwyczaj zawęża przestrzeń kolorów w takim jpgu. No ale pomogło...

Jeśli chodzi o różnice w kolorach w DPP i Lightroomie, to Lightroom 2.2 daje lepsze efekty niz 1.4 z tego powodu, że umożliwia użycie profili pod Canona: standard, neutral, portrait itd.

Działa to całkiem dobrze, jeśli skoryguje się dodatkowo kolory w "camera calibration".

Poniżej przykład zdjęcia wołanego w DPP i Lightroom 2.2:
Chętnie zobaczę, jak obstawiacie - które zdjęcie jest z DPP, a które z Lightrooma?