Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Żółte zdjęcia z lampą (mieszane światło )

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    2marekm widze że kupiłeś więc sie pochwal co to warte i może jakies surówki...?? a swoją drogą fajnie by było jakby można było zmieniac temp w samej lampie...

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Krosno
    Wiek
    35
    Posty
    536

    Domyślnie

    oj ...przydaloby sie
    moze w speedlite 780ex dadza taki bajer...
    6D 30D 35 85 70-200 430EX

    Pozdrawiam

  3. #23
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie

    2marekm widze że kupiłeś więc sie pochwal co to warte i może jakies surówki...?? a swoją drogą fajnie by było jakby można było zmieniac temp w samej lampie...

    No właśnie, kiedyś kupiłem, ale prawdę mówiąc nie było okazji aby dokładnie przetestować.
    Wieczorem postaram się zrobić testy... światło żarówek i lampy błyskowej.

    p.s.
    Dlaczego nie działa u mnie zaznaczanie tekstu.

  4. #24
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    I co z tym testem?
    EDIT
    o, pospieszyłem się nie czytając daty twojego posta, w pół godziny nie dasz rady

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    58
    Posty
    74

    Domyślnie

    Śluby ,wesela i temu podobne zawsze robię przy 1000 ISO i dłuższych czasach dlatego też mam ciągle problem z zimnym przodem i żółtym tłem.
    Od jakiegoś czasu stosuję taki patent że wkładam w stofena kawałki przezroczystego tiulu ( dostałem gratis ścinki od koleżanek,albo za grosze w sklepie) w odcieniach żółci,pomarańczy lub beżu i w zależności jakie mam światło zastane wpycham jeden lub dwa i jest sporo lepiej . Czasem też kombinuję przy stofenie pod kątem w górę że na dolną ściankę paseczek a przód i góra czysta żeby odbicia nie zażółcać.
    5DMkII,40D,16-35IIL,24-70/2,8L,35/1,4L,85/1,8,135/2L,100/2,8IS L,270EX,430EXII,580EXII,dużo ELFO.

  6. #26
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie

    Mały teścik, z lampą na którą założono folię pomarańczową jasną.
    Przykłady niestety nie uwidaczniają jakiś zasadniczych różnic. Gdyby być może, motyw i oświetlenie /np. kościół lub hala/ były inne, wtedy można byłoby dyskutować nad celowością tego zabiegu.

    Oczywiście...proszę nie zwracać uwagi, na treść, i inne niedoróbki.



  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    no to akurat zły przykład. Najlepiej zrobić fotki w długim pomieszczeniu z twarzą z przodu i w tyle (już poza zasięgiem lampy) z oświeteniem żarowym

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam po raz pierwszy na forum! Muszę się przyznać, że testowałem już na jednym weselu folię zmieniającą temperaturę barwową lampy błyskowej i efekty były bardzo dobre. W aparacie ustawiałem balans światła sztucznego /żarówki/ i przy 2 silnych halogenach + żarówki w kinkietach przy czułości od 400 do 800 lampą z folią dopalałem w sufit. Kolorystyka wyszła naprawdę więcej niż poprawnie. Zdjęć nie mogę publicznie udostępnić, więc pozostaje Wam wierzyć na słowo i samemu spróbować. Folię kupiłem na alegro za 10 zł + przesyłka. Polecam ten patent!

  9. #29
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    Heeej! Ja również używam wspominanej folii.. Zrobiłem dzisiaj mały test, aby pokazać jak to działa. Poniżej 2 zdjęcia z dwoma różnymi źródłami światła - lampą na aparacie i światłem żarowym z boku skierowanym na twarz...
    Na górze zdjęcie z folią na lampie, na dole bez.
    Mam nadzieję, że się komuś przyda...


    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  10. #30
    Coś już napisał Awatar Fabik
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Łomża
    Posty
    88

    Domyślnie

    Być może ja pomogę filtr obniżający do 3800K oświetlenie sali - żarówki, lampa na wprost
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Ostatnio edytowane przez Fabik ; 30-11-2007 o 18:13 Powód: Automerged Doublepost
    Canon

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •