Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Hong Kong - platnosci

  1. #1
    Coś już napisał Awatar myu.fokeshi
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    62

    Domyślnie Hong Kong - platnosci

    Czesc. Mam pytanie. Kupowalem juz sprzet na Ebayu jak bylem w Anglii, teraz wrocilem do Polski. Ze wzgledu na ceny (obecne kursy funta, wymiana na pln = strata) w Polsce i Hong Kongu zdecydowanie wole zakup tam. I tu dochodze do sedna. Mam pieniadze w funtach, nie chce ich przewalutowywac wiec postanowilem kupic obiektyw na ebayu ze sklepu z Hong Kongu. Jak wy dokonujecie platnosci podczas takich aukcji? Domyslam sie, ze paypal, ale z jakich kont walutowych korzystacie w Polsce? bo musze jakies zalozyc zeby wrzucic kase na konto by moc dokonac przelewu za zakup, a obecnie nie jest mozliwe bym wrzucil na swoje angielskie konto.
    mam jeszcze pytanie o clo, czy to mit czy prawda? dopierdzielaja przy paczkach z hong kongu do Polski clo? czy wartosc przedmiotu + przesylka to wszystko co sie placi? pozdrawiam

  2. #2
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myu.fokeshi Zobacz posta
    Czesc. Mam pytanie. Kupowalem juz sprzet na Ebayu jak bylem w Anglii, teraz wrocilem do Polski. Ze wzgledu na ceny (obecne kursy funta, wymiana na pln = strata) w Polsce i Hong Kongu zdecydowanie wole zakup tam. I tu dochodze do sedna. Mam pieniadze w funtach, nie chce ich przewalutowywac wiec postanowilem kupic obiektyw na ebayu ze sklepu z Hong Kongu. Jak wy dokonujecie platnosci podczas takich aukcji? Domyslam sie, ze paypal, ale z jakich kont walutowych korzystacie w Polsce? bo musze jakies zalozyc zeby wrzucic kase na konto by moc dokonac przelewu za zakup, a obecnie nie jest mozliwe bym wrzucil na swoje angielskie konto.
    mam jeszcze pytanie o clo, czy to mit czy prawda? dopierdzielaja przy paczkach z hong kongu do Polski clo? czy wartosc przedmiotu + przesylka to wszystko co sie placi? pozdrawiam
    1. Jeśli w paypal masz podane konto angielskie to najpierw będziesz musiał zmienić dane banku numer karty kredytowej itp.
    2. Przelewając pieniądze poprzez paypal (z konta w PL) nie ma możliwości płatności inną waluta jak PL, potem paypal sam zamienia walutę doliczając prowizje.
    3.Tak cło i vat masz jak w banku, albo się uda i policzą jako gift albo nie, teraz w większości przypadków chcą wydruk przelewu z paypal, z karty kredytowej lub faktyre z ebay.

    Pzdr.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar myu.fokeshi
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    62

    Domyślnie

    kurcze...a jesli umowie sie z gosciem na zwykly przelew? korzysta ktos z takiej opcji, polskiego konta walutowego?...

    piszesz "policza", "chca", ale kto? kim sa "ONI"? bo brzmi to troche jak teoria spiskowa i czemu policza albo nie? nie ma okreslonych jasno zasad?
    pozdrawiam

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myu.fokeshi Zobacz posta
    kurcze...a jesli umowie sie z gosciem na zwykly przelew? korzysta ktos z takiej opcji, polskiego konta walutowego?...

    piszesz "policza", "chca", ale kto? kim sa "ONI"? bo brzmi to troche jak teoria spiskowa i czemu policza albo nie? nie ma okreslonych jasno zasad?
    pozdrawiam
    Z polski za przelew to około 80 złotych lub więcej,
    "ONI" to urząd celny (doliczą cło i VAT), zasady są: mają doliczyć cło i VAT, a że niektórzy piszą "gift" to czasem się udaje
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie

    jaki sprawdzony sprzedawca z hongkongu na ebayu ???

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Dublin/Stalowa Wola
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja osobiscie uzywalem http://stores.ebay.ie/DIGITAL-iSHOP i wszystko ladnie przyszlo w 3 dni bez podatku - wysylka byla do Irlandii.

    To moj pierwszy post (jako nowego canoniera) wiec wszystkich pozdrawiam
    EOS + brak czasu.....

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Kupowałem kilka miesięcy temu matówkę do 5D u UR Galaxy, przyszła listem w 5 dni. Bez niespodzianek czyli cła i podatku ale i wartość była mała.
    Skontaktuj się najpierw z UR Galaxy on ma kilka trików na dodatkowe opłaty.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    Kea Photo. http://stores.ebay.co.uk/Kea-Photo (zakup: 580EX II, 100/2.8, 25-105/4 L).

  9. #9
    Coś już napisał Awatar myu.fokeshi
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    62

    Domyślnie

    jaber - ceny w tym sklepie podane sa w euro, pisalem o tym, ze mam kapital w funtach i nie chce ich przewalutowywac.

    mor_feusz - Poczytalem troche na forum we wczesniejszych tematach i skontaktowalem sie z Albertem z Kea-photo na ebay.co.uk. mor_feusz, moglbys napisac jak przebiegly Twoje tranzakcje? placiles w pln czy innej walucie? wysylal jako gifty? placiles clo i vat?

    Mac - ok zobacze jakie maja ceny i skontaktuje sie rowniez z nimi. dzieki

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myu.fokeshi Zobacz posta
    j
    mor_feusz - Poczytalem troche na forum we wczesniejszych tematach i skontaktowalem sie z Albertem z Kea-photo na ebay.co.uk. mor_feusz, moglbys napisac jak przebiegly Twoje tranzakcje? placiles w pln czy innej walucie? wysylal jako gifty? placiles clo i vat?
    Niestety jamieszkam w UK. Jak to wygladalo - maja ceny w funciakach (chociaz maja i w euro i dolarach. W zaleznosci jaki eBay wybierzesz takie masz ceny).
    U mnie poprosty paypal - i finciaki. Kazda paczka byla oznakowana jako gift/sample i nic 0 podatku - czy cla. W UK jest o tyle lepiej ze jesli zaplacisz clo/podatek to wysylasz im papiery i zwracaja.
    Jesli masz troche ELzbietek i masz karte/paypal -plac ta karta - bedzie dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •