Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Przechowywanie (ochrona) obiektywów

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    45
    Posty
    290

    Domyślnie Przechowywanie (ochrona) obiektywów

    Myslę, ze to dość istotny temat.
    Jak już wydamy 1000-3000 na obiektyw, warto o niego zadbać...
    Czy ktoś może używa może firmowych 'woreczków" na obiektywy? takich jak np. ten
    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...813&is=REG

    nie chodzi mi tu o torby/plecaki (choć to też ważne) ale o to co bezpośrednio chroni nasz obiektyw. ja się zastanawiam właśnie jak zabezpieczyć obiektyw dobrze, ale żeby jednocześnie nie ugiąć się pod ciężarem pudełek i pudełeczek
    [fotolog] faj3r.blogspot.com
    [galeria] www.tgf.art.pl
    ----
    EOS 40D | EF 17-40 f/4L | EF 50 f/1.4 | EF 70-200 f/4L | 430ex II | Manfrotto 055ProB + 141RC

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Przechowywanie (ochrona) obiektywów

    Cytat Zamieszczone przez Fajer
    Czy ktoś może używa może firmowych 'woreczków" na obiektywy? takich jak np. ten
    http://www.bhphotovideo.com/bnh/cont...813&is=REG
    Wyciaganie forsy za akcesoria. Niepotrzebne wg mnie, chyba ze chcesz w jednym miejscu (np na polce) bez ochrony (nie w plecaku/torbie foto) polozyc na dluzszy czas obiekty.. wtedy wystarczy jakis plocienny worek za grosze 8) .
    Nosisz obiektywy w torbie/plecaku ze soba i to wystarczy (+ dekielki oczywiscie) do ich ochrony (+ okresowa konserwacja, czyszczenie). Taki woreczek to ddatkowy wydatek i dodatkowy czas stracony gdy chcesz szybko zmienic obiektyw.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94

    Domyślnie

    a czy obiektyw warto trzymac zawsze oddzielnie od body i jedynie podpinac gdy idziemy focić czy też szkło może spokojnie razem z aparatem leżeć sobie w torbie?
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •