Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Roznice cen

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    39

    Domyślnie Roznice cen

    Tak sie zastanawiam dlaczego sa az tak duze roznice w cenach sprzetu w USA. Za 10D w b&h photovideo dalem 1499usd (juz jakis rok temu) a tutaj nagle przypadkiem znajduje http://store.starlightcameras.net/caeodislrcab.html gdzie 10D jest za smieszne pienaidze i az zal serce sciska ze czlowiek tyle przeplacal. Nie wiecie moze skad wynika az tak duzy rozrzut cenowy? Czy tak tani sprzet jest pewny czy to jakies "odpady" produkcyjne?

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    New York
    Posty
    139

    Domyślnie

    Nie wiecie moze skad wynika az tak duzy rozrzut cenowy?
    ja mam taka propozycje zeby ktos sprobowal kupic tam ten aparat, jezeli uda sie kupic ponizej ceny jaka jest w b&h (nie twierdze ze to najtaniej, to tak dla prownania) to moje wilekie gratualcje.
    chodzi o to ze cena moze byc prawdziwa, ale problem polega na tym ze tyle kosztuje samo body, do ktorego musisz kupic kableki, akumulatorki, instrukcje, gwarancje ........... i jeszcze bardzo duzo innych rzeczy bez ktorych nikt ci tego aparatu nie sprzeda.
    niestety to jest tutaj calkiem popularne
    owszem sa dobre wyprzedaze, mozna cos kupic za 30-50% wartosci sprzetu, ale to raczej w duzych siecowych sklebach BestBuy, CircutCity, CompUSA, Sears .... i nigdy nie robia wyprzedazy rzeczy ktore dobrze schodza (np. 10D).
    szczegolnie jak trafisz na "open box" ( ktos kupil zwrocil bo mu sie przestalo podobac- sklep przetestowal sprzet i zapakowal jeszcze raz, dalej masz gwarancje - ale placisz od 20-40% mniej) to to jest okazja.

    sie rozgadalem
    pozdrawiam
    piotrkula

    EOS A2E, Canon 50mm 1.8 Mk I,
    Canon 28-135mm 3.5-4.5 IS, Canon 100-300mm 5.6L,
    VG-10, SpeedLite 540EZ

  3. #3
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    www.canogacamera.com ... chyba jeden z tanszych i lepszych sklepow za oceanem... B&H jest koszmarnie drogi...

    poza tym, istnieja specjalne serwisy do wystawiania ocen sklepom... BizRate i inne.. polecam poczytac zanim ktos sie zdecyduje skorzystac z wyjatkowej okazji

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    New York
    Posty
    139

    Domyślnie

    B&H jest koszmarnie drogi
    moze i jest ale porownalem pare cen np: 28-135 IS $5 na korzysc B&H, oslonka tansza o 2 dolce, nie pelny wybor (nie maja np Pentax *ist), a znalzem cos tanszego tam - 10D o jeden cent- ja wiem ze sa tansze sklepy od B&H ale nie wiem czy to byl dobry przyklad.
    poza tym trzeba spojrzec na to inaczej kazdy sklep ma cos taniego (i tym sie chwali przed konkurencja) tylko trzeba znalezc co i odpowiednie rzeczy kupowac w odpowiednim sklepie.
    pozdrawiam
    piotrkula

    EOS A2E, Canon 50mm 1.8 Mk I,
    Canon 28-135mm 3.5-4.5 IS, Canon 100-300mm 5.6L,
    VG-10, SpeedLite 540EZ

  5. #5
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    zgadzam sie... z tym ze w canodze mozna negocjowac ceny... a u panow z pejsami raczej tego nie zrobisz ;-)

    gdy ja kupowalem aparat, w B&H kosztowal on $1499 .. a w Canodze byl za $1329.... drobna roznica jest ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •