Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Segregacja zdjęć w/g ogniskowej

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    58
    Posty
    74

    Domyślnie Segregacja zdjęć w/g ogniskowej

    Witam
    Czy może ktoś zna program potrafiący segregować zdjęcia biorąc pod uwagę długość ogniskowej obiektywu , ew.ustawioną czułość?
    Szukam ,bo jestem leniwym człowiekiem i zwykle wywołuje RAWy w DPP a następnie traktuję całe foldery zadaniem w P.S. Część zdjęć robionych szerokim kątem obiektywem 24-105/4 ma mocną winietę i te chciałbym " odwinietować" nie stosując tego filtra do pozostałych zrobionych przy dłuższych ogniskowych ,a nie bardzo mi się uśmiecha obrabiać fotki pojedyńczo kiedy ich mam kilkaset z imprezy.
    5DMkII,40D,16-35IIL,24-70/2,8L,35/1,4L,85/1,8,135/2L,100/2,8IS L,270EX,430EXII,580EXII,dużo ELFO.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomoto Zobacz posta
    Witam
    Czy może ktoś zna program potrafiący segregować zdjęcia biorąc pod uwagę długość ogniskowej obiektywu , ew.ustawioną czułość?
    Szukam ,bo jestem leniwym człowiekiem i zwykle wywołuje RAWy w DPP a następnie traktuję całe foldery zadaniem w P.S. Część zdjęć robionych szerokim kątem obiektywem 24-105/4 ma mocną winietę i te chciałbym " odwinietować" nie stosując tego filtra do pozostałych zrobionych przy dłuższych ogniskowych ,a nie bardzo mi się uśmiecha obrabiać fotki pojedyńczo kiedy ich mam kilkaset z imprezy.
    Piszesz o mocnej winiecie przy 5d i 24-105 ,Uzywam tego zestawu i nie mam mocnej winiety.Czy przypadkiem nie nakreciłeś na 24-105/4 IS L filtra w wersji normalny?Jesli tak to spróbuj bez niego lub z wersja filtra slim.pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomoto Zobacz posta
    Witam
    Czy może ktoś zna program potrafiący segregować zdjęcia biorąc pod uwagę długość ogniskowej obiektywu , ew.ustawioną czułość?
    Lightroom tak potrafi
    7D, 350D, S10-20, C18-55 (kit), C50/1.8II, C100-300 USM, S30/1.4 430EX + StoFen,
    wiele chęci i mało czasu

    CIERPIĘ NA CHRONICZNY BRAK "ELEK"

    moje fotki
    moje na getphoto

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    58
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Piszesz o mocnej winiecie przy 5d i 24-105 ,Uzywam tego zestawu i nie mam mocnej winiety.Czy przypadkiem nie nakreciłeś na 24-105/4 IS L filtra w wersji normalny?Jesli tak to spróbuj bez niego lub z wersja filtra slim.pozdrawiam
    Mam Heliopana slima , " mocna" to rzecz subiektywna ,ale jak winietowanie obiektywu pogłębi nierównomierne oświetlenie kadru błyskiem lampy to wychodzi coś co mi już przeszkadza.
    5DMkII,40D,16-35IIL,24-70/2,8L,35/1,4L,85/1,8,135/2L,100/2,8IS L,270EX,430EXII,580EXII,dużo ELFO.

  5. #5

    Domyślnie

    odświezam kotleta bo przejechałem 19 stron w subforum Software i nie znalazłem

    może ktoś podpowie - był kiedys taki program w którym zaznaczało sie /dodawało katalogi/zdjęcia a on zczytywał ogniskowe z exifa i pokazywał wykres (zazwyczaj w postaci słupków ale to mało istotne) jakiej ogniskowej uzywano najczęsciej przy danych zdjeciach (procentowo)

    pomagam znajomej podjąć decyzję czy kupić efs17-55 czy zostawić kita i wziąc 24-105 - cena ta sama; przesiadka na FF MOZE za 3 lata
    ale mogłaby sobie przegladnąc tak zdjecia i zbadac jakego zakresu mm najczesciej uzywa (wiem, wiem mając tylko kita to nie bedzie zbyt trudne ;-) )

    z góry dzieki za pomoc bo nie potrafie ani nic wygooglać anie wysearchowac na forum
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Exposure Plot - http://www.cpr.demon.nl/prog_plotf.html
    pokazuje najczęściej używane ogniskowe, ISO, przysłony, czasy - cała statystyka, wykresy itp.
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  7. #7

    Domyślnie

    o to to to to
    wielkie dzięki - przyda jej sie :-)
    sam tez sobie sprawdziłem; prawie 50% ślubu 50mm :-)

    btw
    znałeś czy wyszukałeś?
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar riwo
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    36
    Posty
    23

    Domyślnie

    Trochę się nagłowiłem, zanim program mi nie podpowiedział: "No jpeg files found"...

    Czy w związku z tym może ktoś polecić podobny program do statystych dla RAWów ?
    Marcin
    400D | S17-70 F2.8-4

  9. #9
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez riwo Zobacz posta
    Trochę się nagłowiłem, zanim program mi nie podpowiedział: "No jpeg files found"...

    Czy w związku z tym może ktoś polecić podobny program do statystych dla RAWów ?
    Adobe Bridge?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie

    Ja sobie chwalę Lightroom. Najnowszy ma całkiem przystępną cenę...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •