Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: [300d] [FEC] kompensacja błysku w 300d

  1. #21

    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Króciutkie pytanko:
    czy prawidłowe jest, że używając lampy 550EX z Canonem 300D jestem pozbawiony zapalania się lampki redukcji czerwonych oczu, pomimo iż funkcja ta jest włączona?
    Po przejściu na lampę wbudowaną funkcja działa.
    W analogowym EOS-ie 300 lampka do redukcji redeye zapalała się zawsze, dlatego się trochę zdziwiłem.
    Oprogramowanie w 300D mam oryginalne, bez modyfikacji.

    Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam, jeśli ten temat był już gdzieś omówiony, ale się nie doczytałem.

  2. #22
    Leo
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Oryginalny jest chyba na stronie canona. w wersji 1.1.1
    a dokładniej tu
    oryginalny firmware Canon 1.1.1
    Pozdr

  3. #23
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    Króciutkie pytanko:
    czy prawidłowe jest, że używając lampy 550EX z Canonem 300D jestem pozbawiony zapalania się lampki redukcji czerwonych oczu, pomimo iż funkcja ta jest włączona?
    Po przejściu na lampę wbudowaną funkcja działa.
    W analogowym EOS-ie 300 lampka do redukcji redeye zapalała się zawsze, dlatego się trochę zdziwiłem.
    Oprogramowanie w 300D mam oryginalne, bez modyfikacji.
    no to kolega wydaje ponad tysiaka za 550xe i jeszcze chce zeby sie lampaka swiecila....eeee
    a tak bez jaj to lampa 550ex jest tak potezna maszyna ze sama ma w sobie redukcje czerwonych oczu, wkoncu jest to lampa profesjonalna i nieladnie by bylo gdyby nieposiadal takiej *******ki...

    takze wszystko jest w pozadku, lapa zewnetrzna wylacza diode swiatla redukcji czerw. oczu, jest wszystko o.k!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    I dokładnie tak to jest. Sam na początku byłem tym zaskoczony ale prawda jest taka że jeszcze na żadnym zdjęciu z 550 nie wyszły mi czewrone oczy. Nie wiem czy jest to efekt tajemniczego działania tej lampy czy też po prostu odsunięcie palnika od osi obiektywu załatwia ten problem. Tak czy inaczej problemu nie ma.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Zdecydowanie odsunięcie od osi. Spróbuj strzelić długą ogniskową, to oczy mogą się pojawić (przynajmniej tak jest na moim starym sprzęcie).
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  6. #26
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Spróbuj strzelić długą ogniskową, to oczy mogą się pojawić (przynajmniej tak jest na moim starym sprzęcie).
    Lampa 420EX , dodatkowo podniesiona 45 stopni (okolo) w gore i z odblysnikiem z kartki, ogniskowa ok 200mm (z mnoznikiem juz) : http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/w...es/image16.htm ...
    dlatego kupilem softbox by swiatlem bezposrednim dawac przy takiej ogniskowej choc obawa czy sily blysku wystarcyz oczywiscie jest...

    Ta sama lampa z odblysnikiem , ogniskowa ok 80mm (z mnoznikiem juz) : http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/w...ges/image9.htm , jak widac problemu odblaskow nie ma...

    A tu z softboxem, ogniskowa rowniez ok 200mm : http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/w...es/image37.htm , na pierwszym planie odblaskow brak, ale zauwazcie po lewej - czerwone oczy sie pojawily u kota w tle (juz za daleko byl chyba).

    No i na zakonczenie softbox na lampie z ogniskowej ok 80mm: http://vitez.ceron.pl/galerie/koty/w...es/image36.htm

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Ja probowalem ze swoją z ogniskową 300 (bez mnożnika), kadr na 3 postaci -> wiec dość daleko musiałem być.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  8. #28

    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mnie czerwone oczki się pojawiają, gdy robię zdjęcia swoim 300D z lampą 550EX np. osobie oddalonej o 8-10 metrów (lub więcej). Widać to wyraźniej, gdy przybliża się fotografowane oczy teleobiektywem jakowymś. I dla takich odległości nie ma faktycznie znaczenia, czy mała lampka oślepiająca działa, czy nie...
    Chciałem po prostu wiedzieć, czy cuś nie tak jest z mym aparatem, czy wszystko OK, tym bardziej, że, jak już pisałem, odłączanie lampki red eye, przy używaniu flasha zewnętrznego, nie jest zasadą obowiązującą dla wszystkich lustrzanek Canona.
    Tak, czy inaczej, dzięki za info.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •