Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Eos30 + Bp-300

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Sosnowiec
    Wiek
    48
    Posty
    10

    Domyślnie Eos30 + Bp-300

    Witam,
    czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami dotyczącymi korzystania z EOS-a 30 z tym battery packiem?
    Chodzi mi generalnie o zastosowanie takiego zestawu z dłuższym zoom-em (np.70-200 f4 L, albo 100-300 4,5-5,6USM).

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Qrcze mialem oba szkla w reku i nie nazwalbym ich dluzszym zoomem .
    Co innego Canon 100-400 IS L, Sigma 175-500, Sigma 50-500 czy Tamron 200-500

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie

    czepiasz sie

  4. #4
    Coś już napisał Awatar no_kya
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Wa-wa
    Wiek
    49
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algernon
    Witam,
    czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami dotyczącymi korzystania z EOS-a 30 z tym battery packiem?
    Chodzi mi generalnie o zastosowanie takiego zestawu z dłuższym zoom-em (np.70-200 f4 L, albo 100-300 4,5-5,6USM).
    Uzywam takiego BP w zestawie z eos-em 33, czyli w sumie z tym samym; osobiście oceniam go jako niezbędny dodatek do tego aparatu, bez względu na to jakie szkło zakładasz; z zoomem 70 - 300 (mam taki sigmy, więc nieco cięższy od 75-300 canona) jest idealny choć i tak przy wyciągniętej lufie przeważa go do przodu (ale to jest nie do uniknięcia).
    Pewnym mankamentem BP-300 jest brak pokrętła nastaw przy spuście migawki - zupełnie tego nie rozumiem, choć zdązyłem się już przyzwyczaić - przy pionowym kadrowaniu korekcja przesłony lub czasu stanowi więc pewien problem, ale to z kolei chyba można rozwiązac częsciowo odpowienimi ustawieniami w funkcjach indywidualnych (i ostatecznym wykorzystaniu dużego koła nastaw na tylniej ściance aparatu).
    Jeśli twoj post jest wyrazem wątpliwości związanych z zakupem tego BP to ja Ci go gorąco polecam

    ------------------------------------------------------------
    no_kya
    eos 33, 28-90, BP-300, sigma 105/2.8 EX, sigma 70-300 DL,
    http://canon-board.info/showthread....35910#post35910
    Ostatnio edytowane przez no_kya ; 17-04-2005 o 01:35

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algernon
    Witam,
    czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami dotyczącymi korzystania z EOS-a 30 z tym battery packiem?
    Chodzi mi generalnie o zastosowanie takiego zestawu z dłuższym zoom-em (np.70-200 f4 L, albo 100-300 4,5-5,6USM).
    Działa, a o co dokładnie chodzi ? Obydwa obiektywy są w sumie względnie małe...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Sosnowiec
    Wiek
    48
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Działa, a o co dokładnie chodzi ? Obydwa obiektywy są w sumie względnie małe...
    Chodziło mi dokładnie o to co napisał no_kya (przydatność BP-300 przy kadrowaniu i jak się trzyma w ręku cały sprzęt), tak więc DZIĘKI no_kya


    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Qrcze mialem oba szkla w reku i nie nazwalbym ich dluzszym zoomem
    Cóż byłem nieprecyzyjny Z resztą wszystko jest kwestią skali, co widać tu:
    http://www.the-digital-picture.com/P...06-20_12-53-38

    uprzedam ewentualne zarzuty , wiem, że to nie zoom

  7. #7

    Domyślnie

    Bierz BP-300 i się nie zastanawiaj ; )
    Cosik czarnego + [EF20 f/2,8] + EF28 f/2,8+ EF50 f/1,8+ EF100 f2,0

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar Canonman
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    31

    Domyślnie

    "Uzywam takiego BP w zestawie z eos-em 33, czyli w sumie z tym samym; osobiście oceniam go jako niezbędny dodatek do tego aparatu, bez względu na to jakie szkło zakładasz; z zoomem 70 - 300 (mam taki sigmy, więc nieco cięższy od 75-300 canona) jest idealny choć i tak przy wyciągniętej lufie przeważa go do przodu (ale to jest nie do uniknięcia).
    Pewnym mankamentem BP-300 jest brak pokrętła nastaw przy spuście migawki - zupełnie tego nie rozumiem, choć zdązyłem się już przyzwyczaić - przy pionowym kadrowaniu korekcja przesłony lub czasu stanowi więc pewien problem, ale to z kolei chyba można rozwiązac częsciowo odpowienimi ustawieniami w funkcjach indywidualnych (i ostatecznym wykorzystaniu dużego koła nastaw na tylniej ściance aparatu).
    Jeśli twoj post jest wyrazem wątpliwości związanych z zakupem tego BP to ja Ci go gorąco polecam"

    Mam to samo do powiedzenia. Pozdrawiam.
    Canon EOS 1D MkII-N, Canon EOS 5D, EF 20/2.8 USM, EF 28/1.8 USM, EF 50/1.8 MkI, EF 100/2.8 L IS USM MACRO, EF 70-200/4 L USM ,Speedlite 550EX, Manfrotto 055 XPROB

  9. #9
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algernon
    Witam,
    czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami dotyczącymi korzystania z EOS-a 30 z tym battery packiem?
    Chodzi mi generalnie o zastosowanie takiego zestawu z dłuższym zoom-em (np.70-200 f4 L, albo 100-300 4,5-5,6USM).
    Jak uz pisano sprawdza sie bardzo dobrze, jedyny mankament z jakim sie zetknalem to problem z uzywaniem pierscienia mocowania statywowego na 70-200/4. W normalnym polozeniu plytka szybkozlaczki nie miescila sie BP za mocno wystawal, co zmuszalo mnie do jej odwrotnego zakladania - pracowac sie dalo ale pokretla w glowicy (manfrotto410) byly ustawione odwrotnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •