Strona 1 z 33 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 327

Wątek: Problemy z ostrością w 40D

  1. #1

    Domyślnie Problemy z ostrością w 40D

    Na wstępie proszę moderatorów o nie przenoszenie tego wątku do megawątku o 40D - bo zginie w jego przepastnym wnętrzu. Chodzi mi o stworzenie wątku, w którym forumowicze opisywaliby swoją "walkę" z tym problemem.

    A więc do rzeczy. Poruszyłem temat problemów z ostrością 40D na jednej z grup dyskusyjnych. Tam tez znalazło się kilku niezadowolonych. Jeden z nich (prawdopodobnie mieszkający w USA) wykonał telefon do centrali Canon USA z pytaniem o tą kwestię. Tam przez miłego pana został delikatnie "opieprzony" - "dlaczego jeszcze nie był z puszką w serwisie!?!?". - przyznał, że "40D MA PROBLEMY Z OSTROŚCIĄ i po powrocie z serwisu będzie miło zaskoczony posiadanym sprzętem".

    Wychodzi na to, ze temat nie jest wydumany i rzeczywiscie coś jest nie tak. Ciekawi mnie na czym polega "niedoróbka" i czy na Żytniej wiedzą już w czym rzecz. Ktoś już przecierał ten szlak i może coś napisać? I ile to trwa?
    EOS 90D (w sumie)

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kraszan Zobacz posta
    Poruszyłem temat problemów z ostrością 40D na jednej z grup dyskusyjnych. Tam tez znalazło się kilku niezadowolonych. Jeden z nich (prawdopodobnie mieszkający w USA) wykonał telefon do centrali Canon USA z pytaniem o tą kwestię. Tam przez miłego pana został delikatnie "opieprzony" - "dlaczego jeszcze nie był z puszką w serwisie!?!?". - przyznał, że "40D MA PROBLEMY Z OSTROŚCIĄ i po powrocie z serwisu będzie miło zaskoczony posiadanym sprzętem".
    a co stoi na przeszkodzie, aby podać tu na forum link do tego wątku, który poruszyłeś na grupie dyskusyjnej?
    Bo aż się prosi o to....
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #3

    Domyślnie

    No to są usenetowe grupy dyskusyjne - ja je przeglądam przez Outlook Express.
    Wiem, że można jakoś link podać (nie jest to www) ale otworzy się tylko tym osobom, które mają prawidłowo skonfigurowany czytnik grup. Chodzi o grupę pl.rec.foto.cyfrowa - wątek inicjujący to: ff2fg6$kj$1@news.onet.pl
    EOS 90D (w sumie)

  4. #4

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    47
    Posty
    201

    Domyślnie !!!

    ja zrezygnowałem z mojego zamówienia 40D i kupuje 30D (stare i dobre) już za dużo tych tematów z problemem ostrości 40D!!! Kupie 40D i do serwisu?? DZIĘKUJE BARDZO!!!
    Canon 5D + Canon EF 24-70 f/2.8 L

  6. #6

    Domyślnie

    nie wiem czy moge nazwac sie szczesciarzem, ale u mnie zadnych problemow z ostroscia nie ma.

    tablic testowych co prawda nie focilem bo to dla mnie glupota, ale po normalnych zdjeciach widze ze wszystko jest nawet bardziej niz ok. czy to wystepuje zawsze czy w jakichs konkretnych warunkach?
    5DII+L+L+L+L (:
    bartekkucharczyk.pl

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    bzdura, jak się ma problemy z ostrością w jakiejkolwiek puszce, to gościu z serwisu cię poprosi o odesłanie puszki. 5D, D3 czy 40D. To nie jest żaden komunikat, czy żadne przyznanie się do niczego tylko opinia - wątpliwej jakości i niemożliwa do potwierdzenia - jednego serwisanta. Osoby pragnące zobaczyć to "mydło" w 40D odsyłam do mojej galerii.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #8
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartheq Zobacz posta
    nie wiem czy moge nazwac sie szczesciarzem, ale u mnie zadnych problemow z ostroscia nie ma....
    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    ....Osoby pragnące zobaczyć to "mydło" w 40D odsyłam do mojej galerii.
    Właśnie, mam dokładnie takie same spostrzeżenia. A kolegom, którym nie odpowiada ostrość fotek z 40D, 5D, 1D Mk III itd polecam zakup Nikona który jak wiadomo, bez złośliwości i wojenek systemowych, generuje minimalnie ostrzejsze obrazy.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    o ile sie nie myle taki sam problem byl po pojawianiu sie 400d.. teraz przyszla naturalna kolej na 40-tke

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    47
    Posty
    201

    Domyślnie

    moze to kwestia egzemplarza (ja bardzo nie lubie loterii) zwlaszcza ze jest spore prawdopodobieństow chybienia
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    a co z testem na optyczne.pl? już dawno miał być test 40D a tu ani widu ani slychu? na forum optyczne Arek też pisał o podobnych "odczuciach" nie ostrych fotek z 40D.
    Ostatnio edytowane przez ghost7 ; 17-10-2007 o 12:57 Powód: Automerged Doublepost
    Canon 5D + Canon EF 24-70 f/2.8 L

Strona 1 z 33 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •