Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: canon S2IS - czarny wyświetlacz

  1. #1
    goofyk
    Guest

    Domyślnie canon S2IS - czarny wyświetlacz

    witam,
    mam problem z moim aparatem, pewnego dnia kiedy właczyłem aparat pokazał mi się tylko czarny wyświetlacz. Tak samo czarno jest jak patrze w wziernik.
    jak włacze menu widac opcje i w wzierniku i na wyswietlaczu.
    dodam ze aparat działa, czyli łapie ostrość i robi zdjęcie z tym ze po zgraniu do kompa jest tylko czarne tło.
    pytam czy moze ktoś wie czy to coś poważnego i czy jest sens wysyłać aparat do serwisu do naprawy, czy nie lepiej kupić nowy.
    a i jeszcze jedno czy jest gdzieś na śląsku jakiś dobru serwis lub "fachman" do naprawy aparatów i tak już nie mam gwarancji tak więc nie musi być autoryzowany.
    pozdrawiam i dziękuje

  2. #2
    Początki nałogu Awatar maxbmx
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    40
    Posty
    364

    Domyślnie

    umiesciłes dwa takie same wątki!
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Chicago, IL
    Wiek
    46
    Posty
    65

    Domyślnie

    Sadzac z twojego opisu moglo pasc kilka rzeczy. Pierwsza to migawka. Zobacz, czy jak wlanczasz aparat to patrzac w obiektyw widisz otwierajaca sie migawke, mozesz za pomoca zoomu przyblizyc sobie migawke bardziej do przodu. Jak wylanczasz aparat to powinna sie zamykac. Druga mozliwosc matryca CCD mogla pasc, trzecia to ze cos sie rozlaczylo, np tasma z matrycy CCD lub z migawki. No i czwarta najprostrsza... naciskales moze przycisk "Disp" z tylu kolo obiektywu?? Sprubuj. Jedno mnie tylko dziwi, jesli aparat dostaje czarny obraz z matrycy (a na to wyglda) jak moze lapac ostrosc, jestes tego pewien??

  4. #4
    glb
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barto78 Zobacz posta
    Sadzac z twojego opisu moglo pasc kilka rzeczy. Pierwsza to migawka. (...) Jedno mnie tylko dziwi, jesli aparat dostaje czarny obraz z matrycy (a na to wyglda) jak moze lapac ostrosc, jestes tego pewien??
    U mnie właśnie stało się to samo.
    Blokuje się migawka. Reszta aparatu działa poprawnie - da się zrobić zdjęcie, oczywiście jest całe czarne (co do ostrzenia, to próbuje, po czym naturalnie wyświetla pomarańczowy prostokąt).
    Migawka albo nie otwiera się przy starcie aparatu, albo blokuje się po wykonaniu zdjęcia.
    O dziwo, po kilku-kilkunastu próbach zrobienia zdjęcia migawka odblokowuje się i dalej działa poprawnie, aż do wyłączenia aparatu na jakiś czas - wtedy sytuacja powtarza się na nowo.

    Zastanawia mnie przyczyna tego stanu rzeczy - uszkodzenie migawki spowodowałoby chyba całkowite jej zablokowanie.

  5. #5
    glb
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goofyk Zobacz posta
    witam,
    mam problem z moim aparatem, pewnego dnia kiedy właczyłem aparat pokazał mi się tylko czarny wyświetlacz.
    Przejrzałem trochę internet i okazuje się, że od niedawna "czarne wyświetlacze" stały się plagą W S2 IS na całym świecie.

    Przykłady:
    Looks like many of us (including myself) are experiencing a black LCD screen on an S2 IS. There is hundrets of postings at

    http://www.digitalcamera-hq.com/digi....html?qid=3894

    and some at

    http://www.fixya.com/support/t158370-display_dark

    .....hope it will help others to understand what's going on with their camera and "help" Canon to take full responsibility for every S2 IS with the black screen problem.
    First of All, please Don't Panic. The CCD ( sensor ) defect / Black screen of death problem is on the rise. Its becoming a common issue with the S2 IS owners. Send in the Camera with this completed form ( http://consumer.usa.canon.com/app/pdf/dealer/FSC.pdf )

    Mailing Address
    CANON FACTORY SERVICE CENTER
    1440 CHASE AVENUE
    Elk Grove Village, IL 60007
    (630) 250-6500

    Briefly explain the situation and request for a courtesy repair. Good news is that Canon is repairing the Problem at ZERO Charge.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Chicago, IL
    Wiek
    46
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glb Zobacz posta
    Zastanawia mnie przyczyna tego stanu rzeczy - uszkodzenie migawki spowodowałoby chyba całkowite jej zablokowanie.
    Jesli od czasu do czasu migawka sie blokuje to niekoniecznie wina migawki. W tym przypadku awaria lezy najprawdopodobniej na plycie glownej. Osobiscie spotkalem sie z takim problem w kilku A570 IS. Po wykonaniu zdjecia z flashem ekran robi sie czarny (migawka jest zamknieta). Tam jednak pomaga zmiana trybu na "play" i z powrotem na zdjecia lub kilkukrotne nacisniecie przycisku "Disp". Oczywiscie pomaga tez wymiana plyty glownej . Inna opcja moze byc taka ze nie kontaktuje tasiemka od migawki, dlatego czasem dziala czasem nie.

  7. #7
    Winid
    Guest

    Domyślnie

    Mnie spotkało dokładnie to samo co Was. Czarny ekran wyświetlacza z widocznymi białymi ikonami funkcji. Do tego (co ciekawe) niektóre z nich znikały po wychyleniu wyświetlacza z płaszczyzny aparatu (po obróceniu go trochę wokół osi poziomej). Do tego ze dwa razy sytuację poprawiło wyjęcie na chwilę baterii. Ale poprawa była na krótko i tylko kilka razy więc nie jestem pewien czy odłączenie zasilania miało tu jakieś znaczeni. Zdjęcia oczywiście również aparat robił czarne. Na podglądzie w aparacie oraz po zrzuceniu na komputer. Aparat wysłałem do serwisu w celu zdiagnozowania awarii. Zażądali 390 zł za konserwację. Nie wiem czy ta usługa jest warta takich pieniędzy. Jak Wy rozwiązaliście swój problem? Też Was to tyle kosztowało?
    Dodam, że awaria nastąpiła parę dni po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Jak zwykle złośliwość rzeczy martwych. Z tym, że sądziłem że Canon wypuszcza modele dobrej jakości. Chyba więcej nie zaufam tej firmie. Za drogo mnie kosztuje.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Chicago, IL
    Wiek
    46
    Posty
    65

    Domyślnie

    Jak kilka dni po gwarancji to ja bym sprubowal napisac do Canona, moze zgodza sie naprawic i skieruja do swojego serwisu. Swoja droga mogliby napisac cos wiecej co sie zepsulo, bo pod pojeciem konserwacja moze sie kryc wiele rzeczy. Moze chca zedrzec kase tylko, bo szczerze mowiac to nie wiem co tam mozna koserwowac. Mozna albo cos wymienic albo poprawic polaczenia. A konserwowac ... to mozna karoserie w samochodzie Powinni napisac co sie sie zepsulo.

  9. #9
    goofyk
    Guest

    Domyślnie

    oddałem mojego canona do naprawy, zobaczymy co Pan powie,dam znać

  10. #10
    selpio
    Guest

    Domyślnie

    witam okazuje się że nie jestem sam. mam dokładnie to samo z moim Canonem S2 i co ciekawie u mnie po około 18 miesiącach.

    Ja zauważyłem pewna zależność w moim aparacie udaje się otworzyć przesłone jeśli jest dobre oświetlenie, wtedy działa prawie normalnie. Natomiast przy słabszym świetle kiedy przesłona musi się bardziej otworzyć niemal nigdy nie zaskakuje.
    Ja zauważyłem że przy "płatkach" przesłony jest u mnie siwy włos i myślałem że to on blokuje, ale biorąc pod uwagę powszechność zjawiska okazuje się że to nie to:/ wsumie to i tak nie udało mi się rozkręcić aparatu i dostać do obiektywu. Jeśli ktoś wie jak to prosze o wskazuwki.

    Czy może ktoś wie dokładniej ile taka naprawa może kosztować w serwisie

    Dla wszystkich którzy kupowali w porządnych sklepach mam jedną dobrą wiadomość. Od czasu kiedy wstapiliśmy do UE obowiązuje cos takiego jak rękojmia zgodności towaru z umową i na jej podstawie można wciągu dwoch lat domagać się od sklepu naprawy albo zwrotu pieniędzy!
    Ja niestety kupiłem w sklepiku który już nieistnieje.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •