Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: canon S2IS - czarny wyświetlacz

  1. #11
    selpio
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez selpio Zobacz posta
    Ja zauważyłem że przy "płatkach" przesłony jest u mnie siwy włos i myślałem że to on blokuje
    przyjrzałem się jeszcze raz i to raczej nie jest wlos tylko końcówka spręzynki albo jakiegoś drucika

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Chicago, IL
    Wiek
    46
    Posty
    65

    Domyślnie

    moglbys zrobic jakies zdjecie innym aparatem tak zeby to bylo widac??

  3. #13
    agentmk
    Guest

    Domyślnie

    przeczytałem caly ten wątek i chce sie podzielic swoimi uwagami.Mianowicie jakis miesiac temu wysl;alem swojego canona s1 do serwisu , poniwaz zdjecia byly jakby porysowane poziomymi kreskami...wlasciwie nie dalo sie ich odczytac..powiedzieli mi, ze to wada fabryczna (padl przetwornik matrycy)i pomimo ze juz byl dawno po gwarancji zobowiazali sie usunac usterke nieodplatnie...kilka dni temu zadzwonilem znow . bo dlugo nie otzrymuje ani sprzetu ani informacji i..... jestem w szoku po ty co uslyszalem...powiedzieli, ze poniewaz czesci do tego modelu juz nie ma , wiec w zamian dostane nowy Canon s5 ....w tej chwili oczekuje na dostawe , jeszcze do konca nie wierze ale jak przysla to dam znac..
    pragne tylko zwrocic uwage, ze byc moze te czarne zdjecia to wada fabryczna i zostabnie w ten sam sposob potraktowana jak w moim przypadku...czego wam zycze...warto sprobowac..

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Budujące jest to co napisałeś.
    Podobny przypadek miał kolega z pracy z Minoltą, tam zadziałali podobnie kiedy okazało się, że powodem padów była wada fabryczna.
    Uważam, że posiadacze S2 powinni spróbować Twojego podejścia.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  5. #15
    agentmk
    Guest

    Domyślnie

    Witam ponownie , odnoszac sie do poprzedniej mojej wypowiedzi, informuje , ze dzis otrzymalem nowiutkiego Canona s5 , wzamian , za tego s1, ktory jak sie okazalo mial wade fabryczną, barawo dla Firmy Canon , jestem pełen uznania...no i oczywiście proponuje innym próbować...

  6. #16
    selpio
    Guest

    Domyślnie

    Problem z tym że według serwisu, fabryczna wada nie pojawia się w Canonie S2 tylko S1 i innych starszych modelach.
    Mimo to zdecydowałem się wydać 60zł na przesyłke i zobaczymy co mi powiedzą. Na e-maile odpowiadają bardzo ogólnikowo:/ Niby twierdzą, że:

    W przypadku czujników CCD używanych w określonych produktach potwierdzono, że w bardzo rzadkich przypadkach, w warunkach wysokiej temperatury/wysokiej wilgotności, niektóre wewnętrzne układy elektryczne przestają pracować prawidłowo.

    W przypadku wystąpienia tej usterki sygnał wysyłany z czujnika CCD w trybie fotografowania jest nieprawidłowy. Powoduje to poniższe nieprawidłowości:


    Zdjęcia nie pojawią się.
    Kolory zdjęć są nieprawidłowe.
    Zdjęcia są zniekształcone.
    Symptomy te można sprawdzić na wyświetlaczu LCD.
    Rozwiązanie:
    Uprzejmie prosimy użytkowników, którzy stwierdzili występowanie tych symptomów, o skontaktowanie się z najbliższym Centrum serwisowym firmy Canon.
    w bardzo podobnym przypadku numer 37383
    W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego działania wewnętrznego układu elektrycznego czujnika CCD określone produkty zostaną poddane bezpłatnym naprawom.
    Ale to wszystko dotyczy S1 a nie S2.
    No nic, zobaczymy co mi powiedzą!!!

    Trzymajcie kciuki

  7. #17
    Coś już napisał Awatar Kociałko
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    98

    Domyślnie

    mi po kilku latach padł canon A75

    objawy:
    -wszystkie funkcje niby działają,migawka sprawna ,a obraz na LCD czarny,czasem różowy,czasem w paski,czasem gradient albo rozmazany

    napisałem do serwisu,odpisali żeby przysłać mimo ,że już dawno po gwarancji,możliwe że to wada fabryczna - uszkodzony przetwornik obrazu-podobno bezpłatnie wymieną (o ile to to) odsyłają DHL-em za 30zł

    dziś wysłałem paczkę i czekam

  8. #18
    goofyk
    Guest

    Domyślnie

    witam ponownie
    znalazłem chwile czasu i odebrałem w końcu aparat z naprawy. Serwis który naprawiał mój aparat to AV serwis w Katowicach na ul. Wojewódzkiej 40. (Serwis znalazłem w necie) Zapłaciłem 220 zł i bardzo symapatyczny pan powiedział że uszkodzona była migawka. W cenie było również ogólny przegląd i czyszczenie aparatu. Bardzo miło i symapatycznie obsłużony mogę polecić ten serwis. Aparat teraz działa bez zarzutu, a myśle że cena nie była zbyt wygórowana.
    Ostatnio edytowane przez goofyk ; 24-11-2007 o 15:11 Powód: i dostałem na to gwarancje

  9. #19
    Coś już napisał Awatar Kociałko
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    98

    Domyślnie

    dostałem odpowiedź z serwisu
    jednak uszkodzona fabrycznie matryca
    mimo ,że już po gwarancji naprawią mi
    czas oczekiwania ok.miesiąca

  10. #20
    selpio
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goofyk Zobacz posta
    Serwis który naprawiał mój aparat to AV serwis w Katowicach na ul. Wojewódzkiej 40. (Serwis znalazłem w necie) Zapłaciłem 220 zł i bardzo symapatyczny pan powiedział że uszkodzona była migawka. W cenie było również ogólny przegląd i czyszczenie aparatu. Bardzo miło i symapatycznie obsłużony mogę polecić ten serwis. Aparat teraz działa bez zarzutu, a myśle że cena nie była zbyt wygórowana.
    No ja niestety zdecydowałem się wysłac do serwisu Canona
    Wycenili mi naprawę na 490zł. Stwierdzili że trzeba wymienić cały obiektyw bo jest uszkodzona migawka
    Na allegro można kupić Canona S2 na 2tygiodniowej gwarancji za 550zł :-?

    MASAKRA !!!!!


    Zadzwoniłem do serwisu znalezionego na google i przez telefon wyceili naprawę na około 150zł.


    STANOWCZO odradzam autoryzowany serwis !!!

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •