Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Jak sprawdzić 20D przy zakupie

  1. #21
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Wink

    Stary odpuść sobie - nie kupuj aparatu, kup sobie album ze zdjęciami
    pozdrawiam

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    55
    Posty
    85

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    Stary odpuść sobie

  3. #23

    Domyślnie

    He he... Album najlepiej multimedialny

    Muflon, co do 'tego' TIPa to żebyś wiedział, że prędzej kupię od niego niż w normalnym sklepie. Z takim podejściem jak w tym Canonie jak to, niestety nie po raz 1. się spotkałem (służę adresami), więc zraziłem się do większości normalnych sklepów fotograficznych*, przynajmniej w Warszawie. Nie dość, że straszna drożyzna (nie porównuje cen z TIPami tylko ze zwykłymi sklepami internetowymi, z fakturami itd) to jeszcze obsługa nie wie nic na temat tego sprzętu, albo na paru sprzedawców jeden rozumie co do niego mówię (podobnie jest niestety także np. w sprzęcie video czy audio).

    Dlatego testowanie w PL w normalnym (czytaj niezaprzyjaznionym) sklepie chyba jest niemożliwe, szczególnie jeśli chce się to zrobić spokojnie i dokładnie.
    A może jednak gdzieś się da?

    Co do testowania 20D połączonego z instalowaniem softu to podzielam opinię, że to rzeźba w skale Chyba, że to bardzo zaprzyjazniony sklep...

    * owszem mam dwa czy trzy częściej odwiedzane sklepy foto ale tylko w jednym z nich można sensownie pogadać, w pozostałych dwóch muszę iść 'na pewniaka', bo też wieje czasami żenującym brakiem wiedzy (nawet o tym, że mają coś w ofercie) a i lekka bufonada się trafi, więc trzeba dokładnie wiedzieć co się chce.

  4. #24

    Angry

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    A bo to tylko jeden sklep sprzedaje cyfrowe body? Zawsze mozna po prostu znaleźć lepszy. Hint: najczęściej bedzie to ten, w którym sprzęt nie będzie najtańszy
    To był jeden z tych droższych

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    55
    Posty
    85

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    Co do testowania 20D połączonego z instalowaniem softu to podzielam opinię, że to rzeźba w skale Chyba, że to bardzo zaprzyjazniony sklep...
    Nawet przy założeniu, że soft zainstalowałbym i obejrzał wczesniej?

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    a i lekka bufonada się trafi
    Dobre

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    Muflon, co do 'tego' TIPa to żebyś wiedział, że prędzej kupię od niego niż w normalnym sklepie.
    Alez ja się z tym zgadzam W Polsce pewnie też bym od tipa kupował (o ile by mnie było stać na takie zabawki) - niestety tutaj ta instytucja się jakoś nie rozwinęła ;-) Uwaga była czysto wrednie personalna

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    owszem mam dwa czy trzy częściej odwiedzane sklepy foto ale tylko w jednym z nich można sensownie pogadać, w pozostałych dwóch muszę iść 'na pewniaka'
    I wystarczy. Ja mam takie sensowne sklepy dwa (na pięć, które znam w Genewie).

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    lekka bufonada się trafi
    Chłe chłe :rolleyes:

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paul
    Nawet przy założeniu, że soft zainstalowałbym i obejrzał wczesniej?
    A to inna sytuacja...

    Dobre
    No nie wiem, czy to takie dobre niestety w sklepie facet ewidentnie próbował mi kit wciskać, a gdy mu pokazałem, że z jego teorią coś jest nie tak, stwierdził, że się i tak nie znam, bo on 20 lat pracuje w tej branży i wie co mówi... (a chodziło RAWa, ciekawe czy miał też 20lat doświadczenia z dSLRami)

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    55
    Posty
    85

    Domyślnie

    A wracając do tematu - może odezwałby się ktoś, kto natknął się na jakieś wady przy zakupie lub wymieniał/naprawiał body z jakiegoś powodu tuż po zakupie, co można było sprawdzić wcześniej?

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Co do ff/bf to mozna sie obejsc i bez kompa i ogladac na wyswietlaczu... Widac ze jest zle. Zwlaszcza ostrzac z bliska z mala GO.

    Tutaj jest w jednym sklepie taki dziadek... Tez ma "25 lat doswiadczenia"... Jak slysze jak wciska klientom ze nikun to ma "superior quality" to mnie telepie...

    Koles przychodzi kupic sobie 20D bo ma canona i komplet eLek a ten mu z nikonem wyjezdza...
    Jak przyszedlem zapytac o cene 100-300 (mowie ze chce DOBRE tele) i pomacac to jak zobaczyl mojego rebela to mi wciskac chcial mydlo najtansze w sklepie bo to nie ma sensu do rebela lepszego lensa... Do 10D moze , ale rebel to nieee... Ot "fachowcy"... No i ofkors "nie powinienes tutaj w sklepie robic zdjec"... Tyle mnie tam widzieli na zakupach... Ide jak sobie chce poprawic chumor i posmiac bo mam blisko po drodze

    W b&h dla porownania cokolwiek pisnalem "dobre tanie tele" i zaraz mialem 2 biale lufy obok 100-300 i karty mi braklo... nie raz.
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 08-04-2005 o 16:13
    ...

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    55
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Co do ff/bf to mozna sie obejsc i bez kompa i ogladac na wyswietlaczu...
    To by w sumie znaczyło, że komp nie jest potrzebny do sprawdzenia apartau w sklepie i wystarczy powiększenie na wyświetlaczu aparatu?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •