Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon PIXMA iP4500

  1. #1
    Pawel_2
    Guest

    Domyślnie Canon PIXMA iP4500

    Witam

    Jest to mój pierwszy wątek na forum.
    Musiałem szybko kupić drukarkę do foto w rozsądnej cenie.
    Kupiłem jak w tytule iP4500.
    Nigdzie nie mogłem dostać iP6700D - czy wiecie dlaczego została wycofana.
    Co sądzicie o teście drukarek w Chipie 09/2007 gdzie poprzednik iP4500 - iP4300 wypadł rewelacyjnie, lepiej od iP6700D mimo, że ma tylko 3 kolory + 2 czarne. Czy ktoś porównywał wydruki z tych drukarek.

    Pytania do forumowiczów o wrażenia na temat iP4500.

    Jakie stosujecie papiery oraz ustawienia do tych papierów.

    Dzisiaj ćwiczyłem na Kodaku Premium Photo Paper, w sterowniku drukarki usprawniacze i poprawiacze wyłączone - fatalne cienie w czerwonym - czarny się rozmywa i przechodzi w tych cieniach w ziemnozielony - dyskwalifikacja.
    zamówiłem oryginały Canona - zobaczymy.

    Pozdrawiam

    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli mówisz o chipie to nie mów o teście, tylko artykule porównawczym sponsorowanym... aż dziwne, że canon tam dobrze wypadł - zazwyczaj to hp rządziło chyba

    Co do papierów - Agama i zamienniki tuszów OHC czy jakoś tak. Do czego odnosisz kolory wydruków?
    Pkt 8 Regulaminu - niedozwolona stopka tu była...

  3. #3
    Pawel_2
    Guest

    Domyślnie

    Witam

    Skąd wiem, że kolorystyka zjechana.
    Ogólna tonacja jest lekko do bani. Z czarnym widać jak na dłoni, że się źle miesza (może źle oceniam i nie chodzi o czarny lecz brąz z 3 kolorów - miejsca gdzie są głębokie cienie w czerwieni "ściemniacz" leje się oraz przechodzi w zieleń).
    Wracając do testów.
    Zazwyczaj HP wygrywał i to wydaje się było przegięciem. Raczej jest zgoda, że Canon jest nieco lepszy w foto. Epson fajny ale z tego co słyszałem ma problemy techniczne.
    Interesuje mnie porównanie iP4500 (lub iP4300) do iP6700D.

    Paweł
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zapomniałem dodać, że nie jest to problem korekcji zdjęć - tu jest OK.

    Paweł
    Ostatnio edytowane przez Pawel_2 ; 09-10-2007 o 19:47 Powód: Automerged Doublepost

  4. #4

    Domyślnie

    jakiej firmy uzywacie (polecanie) zamienniki?
    jest ich troche, nie chcialbym zapchac glowic

  5. #5

    Domyślnie

    a jakie wybrałeś ustawienia druku do tego papieru? Może tu jest pies pogrzebany - papier nie nadąża przyjąć tuszu i dostaje następną porcję.. (tak gdybam tylko)
    Pkt 8 Regulaminu - niedozwolona stopka tu była...

  6. #6
    Pawel_2
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rysiaczek Zobacz posta
    a jakie wybrałeś ustawienia druku do tego papieru? Może tu jest pies pogrzebany - papier nie nadąża przyjąć tuszu i dostaje następną porcję.. (tak gdybam tylko)
    Witam

    Papier to A4 Kodak "Premium Photo Paper (Glossy)" / PRM-G-1
    Kodak zaleca do wyboru dwa ustawienia dla tego papieru dla Canona:
    - Photo Paper Glossy
    lub
    - Photo Paper Pro
    W obu ustawieniach rodzaju papieru ten sam efekt.
    Na zwykłym bardzo tanim papierze kupionym parę lat temu - "Maximus Photo Print" takiego efektu zamazywania/rozlewania/brudnych cieni nie ma.

    Pozdrawiam
    paweł

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Oleśnica/Wrocław
    Wiek
    45
    Posty
    53

    Domyślnie ip 4500 i skyhorse

    Witam
    Padło w tym wątku pytanie o zamieniiki do tego modelu więc pozwolę sobie odświerzyć wątek.
    Czy ktoś używa do IP4500 zamienników SKYHORSE ?
    Jeśli tak to jaka opinia (czytałem dobre na tym forum). Jeżeli nikt to jakie są polecane? (linki mile widziane)
    Pytam ponieważ sprzedawca http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1346087 nie potrafił mi odpowiedzieć czy sprzedawane zamienniki do ip4300 będą tak samo działały do ip4500 (chodziło mi czy nie ma jakiegoś patentu producenta by nie używać).

    pozdrawiam
    oszin
    trzydziecha na karku +kicior+budżetowa stałka+ lampki softy i parasolki

  8. #8
    shaker
    Guest

    Domyślnie

    Mam takie pytanko, odnośnie tej drukarki. Kupiłem zamienniki, ale musiałem nacisnąć (przytrzymać) 5 sekund przycisk wyłączający sprawdzenie poziomu tuszy. Zakupiłem ponownie oryginały i niestety (pokazuje zawsze full). Czy da się jakoś to przywrócić?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •