Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Wątek: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

  1. #1
    Coś już napisał Awatar violinman23
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    97

    Domyślnie Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

    Witam. Chciałbym prosic o porade dot. wyboru lustrzanki analogowej.
    Chciałbym kupic za w miare niskie pieniądze w miare dobry aparat. Co radzicie?
    Nowy? Uzywany? Aparat z bagnetem EF, poniewaz mam takie obiektywy.
    I czy mozna kupic uzywanego eos'a 1 za ok. 400zł?
    Z góry dzieki, jesli chodzi o analogi to jestem zielony.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam wszystkich miłośników fotografii!
    Moje gnioty.
    Mam Canona, kilka szkieł i lornetkę

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Marzyciel EOS 1 za 400 PLN, za tą kasę dostaniesz 300V nowy albo i zapłacisz mniej (szukaj w FotoJoker'ze).
    Możesz poszukać 30/33 ale tutaj tylko używki w tej cenie, jeśli będziesz miał szczęście.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  3. #3
    Uzależniony Awatar Viracocha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    853

    Domyślnie

    Ja polecałbym EOS-a 50/50e lub 5. Oczywiście sprzęt używany.

  4. #4
    Coś już napisał Awatar violinman23
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    97

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi No z tym eosem 1 za 400 to tak podejzewałem ze to niemozliwe. A w praktyce czym róznią się 300 od 300v albo 3000v i te 30/33 oraz 50/50e i 5 ?
    Pozdrawiam wszystkich miłośników fotografii!
    Moje gnioty.
    Mam Canona, kilka szkieł i lornetkę

  5. #5

  6. #6
    michal.wrobel
    Guest

    Domyślnie

    Cześć.
    EOS 300V kosztuje w Fotojokerze w Gdańsku (Galeria Bałtycka) 199 pln.
    Za 400 PLN można kupić spokojnie EOSa 50 w super stanie z dodatkami (bardzo dobry aparat) lub EOSa 5 w całkiem niezłym. W zastosowaniach amatorskich jest to zupełnie wystarczający sprzęt.

    Obecnie ceny sprzętu analogowego są dość niskie więc ja pokusiłem się o EOSa 1N. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ergonomia obsługi i jakość wykonania są oczywiście na najwyższym poziomie. Dodatkowo dochodzi satysfakcja z posiadania profesjonalnego sprzętu, który jeszcze parę lat temu był obiektem westchnień.
    Fotografia analogowa ma to do siebie, że to obiektyw robi zdjęcie a nie body (niektórzy twierdzą, że nie obiektyw a fotograf Jakość zdjęć z 1 jest taka sama jak z 50 i 500, które miałem wcześniej. Oczywiście można argumentować, że ma lepszy autofocus i pomiar światła ale jeżeli uda się już ustawić ostrość i parametry ekspozycji to nawet Zenit wykona dobre zdjęcie.
    Podsumowując - jeżeli masz już obiektyw(y), który zaspokaja wszystkie Twoje potrzeby to dopiero wtedy warto się ładować w hi-endowe body.
    pozdrawiam

  7. #7
    Coś już napisał Awatar violinman23
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    97

    Domyślnie

    No głownym obiektywem bedzie EF 50/1.4. Aparacik ma słuzyc do róznych celów, gdzie moj 350D sobie nie poradzi (głównie o wielkosc matrycy chodzi, ze aps-c a nie pełnoklatkowa). Dlatego tez nie chciał bym aby aparat był calkowicie amatorski. A co do robienia dobrych zdjec zenitem czy prakticą to sie zgadzam Da sie tymi aparatami zrobic dobre zdjecia. Od praktici zaczynałem

    Pozdrawiam

    P.S. Ile moze kosztowac EOS 1N bez motoru?
    Ostatnio edytowane przez violinman23 ; 07-10-2007 o 14:37
    Pozdrawiam wszystkich miłośników fotografii!
    Moje gnioty.
    Mam Canona, kilka szkieł i lornetkę

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Za 400 zł to polecam EOS5. Szybka migawka, dobry AF, wbudowane wspomaganie AF i wbudowany flash (z ruchomym palnikiem!:-)) o liczbie 17.

  10. #10
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    1n bez motoru gdzieś około 1000zł. Ja ci proponuje 50/50e. Ja mam i jestem potwornie zadowolony. Naprawdę świetne sprzęcicicho. Kawał aparatu dobry AF i solidna konstrukcja. Ja mam swoją 50e do sprzedania po okazyjnej cenie więc jk chcesz pomyśleć o nim to pisz PW to sie dogadamy. Naprawde myślę że jak kupisz coś tej klasy to się nie zawiedziesz a nawet zaczniesz robić w analogu bo 350 taka mała....

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •