Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 114

Wątek: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

  1. #81
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Prędkość migawki pozostaje taka sama, natomiast ilość zdjęć w serii wzrasta do 7/s. PB-E2 tylko zwiększa szybkość przesuwu filmu.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  2. #82

    Domyślnie

    witam, podpinam się pod temat, bo chciałabym kupić analogowego EOSa. jak dotąd robiłam zdjęcia cyfrowym EOSem, analogowo to Zenitem i teraz chciałabym analogowego Canona. zdaję sobie sprawę, że profesjonalny, nawet używany, kosztuje sporo, więc prosiłabym o jakieś propozycje półprofesjonalnych EOSów. myślę, że 600-700zł to górna granica mojej kwoty przeznaczonej na zakup. z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi

  3. #83
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    bialystok
    Wiek
    60
    Posty
    195

    Domyślnie

    30/33 lub 3 - ew. 1N - za tą kwote możesz już poszukać
    canon/yashica/nikon/minolta - i co z tego jak zdjęć nie umiem robić?

  4. #84
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    44
    Posty
    515

    Domyślnie

    Ale czemu chcesz wydawać na aparat aż tyle pieniędzy???

    Jakiś czas temu za radą forumowiczów przeszedłem z eosa 300v na serię 30/33. A dokładniej na hamerykański model Elan 7e. Ma wszystko co potrzeba, a dodatkowo bajery - czyli np focus sterowany wzrokiem. Ja za stan igła, dałem na eBayu (razem z wysyłką) ok 160 PLN. Nawet przy tej cenie dolara powinnaś się spokojnie zamknąć w 300 PLN.

    Możesz np. przypilnować tego: http://cgi.ebay.com/Canon-EOS-Elan-7...3A1|240%3A1318
    W przypadku 'shutter blade' masz pewność co do dobrego stanu tego sprzętu. Wszystko jest czyszczone i poddawane przeglądowi.

    Inna sprawa, że jak poświęcisz trochę czasu na szukanie, to z pewnością kupisz go taniej na jakiejś indywidualnej aukcji.
    Powodzenia!
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  5. #85

    Domyślnie

    dzięki, też myślałam o tych modelach.
    coś mnie wczoraj wzięło i się zastanawiam czy może nie poszukać Leici.
    nie mam na razie zbyt dużego doświadczenia w fotografii analogowej, ale fotografią mam zamiar w niedalekiej przyszłości zająć się profesjonalnie, o ile już jako tako nie zaczęłam. dlatego zależy mi na czymś porządnym, wiem, że nowy Canon z autofocusem znacznie się różni z Leicą (na którą zapewne i tak mnie na razie nie będzie stać, ale może Yashica czy coś...), ale bardzo chcę się teraz zająć fotografią analogową i zależy mi na tym, a sama nie wiem co byłoby lepiej wybrać. Proszę o jakieś porady.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    o canonie myślałam też dlatego, by podłączyć do niego obiektywy. ale z cyfrowymi szkłami do analogowego lustra może być kłopot (EF-S) ?
    Ostatnio edytowane przez asiawitkowska ; 26-11-2008 o 20:59 Powód: Automerged Doublepost

  6. #86
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    44
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asiawitkowska Zobacz posta
    o canonie myślałam też dlatego, by podłączyć do niego obiektywy. ale z cyfrowymi szkłami do analogowego lustra może być kłopot (EF-S) ?
    A jak wygląda twoja "stajnia"? Jakim canonem robisz teraz zdjęcia, i jakie masz szkła?
    Bo z całą pewnością szkła przeznaczone pod cropa (EF-S) nie będą się nadawały do pełnej klatki.

    I do czego zamierzasz wykorzystywać analoga? Fotografia artystyczna, reporterka? Czy może planujesz żyć z fotografii ślubnej? Bo jeśli wejdziesz teraz w analogowego canona, to być może będziesz wykorzystywać potem te szkła do cyfry? :neutral:
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  7. #87

    Domyślnie

    mam eosa 400d, na razie mam kitowego 18-55 f/3,5-5,6 i tamrona 70-200 f/2,8.
    już się dowiedziałam, że z canona to ef by pasowały, ale tamron spokojnie, a na nim mi zależało.
    broń boże ślubna - na ślubnej analogiem to by się chyba nawet teraz nie opłacało ;-)
    artystyczna przede wszystkim, może czasem reporterka.
    więc chyba się zdecyduję na któryś z tych modeli. szukałam jakiś porównań, przeglądów analogowych aparatów - oczywiście wszystko o cyfrowych. ewentualnie ledwo co na zagranicznych serwerach. chyba, że ktoś zna taką stronę to bym prosiła ;-)
    bo chciałabym porównać kilka modeli, bo są opcje na których mi zależy i też takie na których w ogóle nie. i nie robię na żadnych trybach, tylko na manualu.
    po sygnaturkach widzę, że macie jakieś doświadczenia z aparatami dalmierzowymi, nie wiem, chciałabym coś spróbować z dalmierzami, manualnymi aparatami (ale lepszej klasy niż zenit), może nawet średnim formatem i tu pytanie - czy średni format wychodzi bardzo drogo? chodzi mi o koszty eksploatacji.
    pozdrawiam

  8. #88
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asiawitkowska Zobacz posta
    ... może nawet średnim formatem i tu pytanie - czy średni format wychodzi bardzo drogo? chodzi mi o koszty eksploatacji.
    pozdrawiam
    Filmy do średniego są tańsze niż małoobrazkowe - ale zmieścisz na nich
    3x mniej klatek Ma to swoje plusy, bo po wyjściu na zdjęcia ze średnim, możesz od razu wyciągnąć film i go wywołać.
    Myślę,że jeśli nie przeliczać kosztów per klatka (tu mały obrazek przegrywa),
    to wywołanie filmu kosztuje tyle samo w średnim i 35mm, odbitki - tyle samo,
    jedynie skanowanie w labie jest znacznie droższe w przypadku średniego formatu. Ale można się zaopatrzyć w płaszczaka i z powodzeniem skanować średni format samemu. W 600-700 zl zmiescisz sie, kupujac Yashice Mat badz
    jakas podstawowa Mamiye lub Bronice - ale to raczej na Ebay-u.

  9. #89
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Obecnie uzywam EOS 500, jest prosty potwornie, bez jakis super zaawansowanych ustawien. Mozna go kupic za 50-80zl... Grosze. Mi osobiscie wystarczy, w koncu to tylko dodatek do cyfry, ktory uzywam glownie do focenia nazwijmy to "klimatow wiejskich" Wczesniej, spory czas temu uzywalem EOS'a REBEL X (ten bez 'swojego' flasha), sprzedalem go razem z 28-80 za 100zl, byl w genialnym stanie i strasznie szkoda mi go teraz. Glowne szkla uzywane z 500'tka to Peleng 8mm EF i Pallas 23mm M42
    Czasami podpinam 50 1.8.

    Polecam te body, proste, ale jak juz wiele osob pisalo - w analogu to szklo i film sa najwazniejsze..


  10. #90
    Dopiero zaczyna Awatar Jerzyola
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ceny spadają. 1n na licytacji (kompletny) około godz 20 poszedł za... 560zl, a np 300V z dodatkami , to wydatek około 150zl. Eosy 5 czy 50 też stoją, naprawdę w niskich cenach.Warto zaglądnąć i nawet poczekać kilka dni do końca licytacji. Powodzenia szukającym coś taniego i w dobrym stanie
    Ostatnio edytowane przez Jerzyola ; 19-01-2009 o 21:28

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •