Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 114 z 114

Wątek: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

  1. #111
    Coś już napisał Awatar fotosc
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Elizabeth , New Jersey
    Posty
    72

    Domyślnie

    lampy uzywam tylko manualnie , nie ufam TTL

    a jak duza roznica jest miedzy 1n a 1v czy jest spora ? bo cenowo to jest spora

  2. #112

    Domyślnie Odp: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

    odgrzewam konkretnego kotleta (sorki), ale ale ... jestem na kupnie Canon EOS 1 i znajdzie się tu ktoś, kto owe body posiada/używa? Może ktoś coś podpowiedzieć , czy warto czy ewentualnei dołożyć i rozejrzeć się za innym body?

  3. #113
    Początki nałogu Awatar mrek
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Miasto
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

    Cytat Zamieszczone przez canonfun Zobacz posta
    odgrzewam konkretnego kotleta (sorki), ale ale ... jestem na kupnie Canon EOS 1 i znajdzie się tu ktoś, kto owe body posiada/używa? Może ktoś coś podpowiedzieć , czy warto czy ewentualnei dołożyć i rozejrzeć się za innym body?
    Używałem wszystkie jedynki. Każda jest warta grzechu. Podstawowa różnica jest taka
    EOS 1 - jeden krzyżowy punkt AF, EOS 1N 5xAF (krzyżowy + 4 pionowe), EOS 1V 45xAF
    EOS 1HS ze stałym lustrem (ciemniejszy wizjer!)
    Każda jedynka z duży gripem leży w dłoni jak przyrośnięta, ale warto mieć do niej mały grip gdy akurat priorytetem jest waga sprzętu jaki się zabiera ze sobą.
    tutaj masz porównanie na stronie Carewicze
    eos1
    Nadal używam 1V. Kupowałem już Canony FD, Olympusy OM, Minolty, ale ciągle wracam do używania 1V bo ma wszystko i można do niej przykręcić obiektywy prawie każdego systemu.
    Powiem więc - warto.
    I dodam że moje jedynki w błocie nie pływały ale na deszczu nie bałem się ich używać, ani stuknąć czasem o coś. Pancerna budowa, uszczelnienia.
    Wady? No głośne są. Na małym gripie wolniej ciągną więc cichsze.
    Można ustawić w EOS 1V tryb cichy ale tylko za pomocą zestawu EOS ES-E1, który nadal kosztuje niebotycznie pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez mrek ; 23-12-2016 o 11:15
    Pozdrawiam
    Marek
    -----------
    canon user

  4. #114

    Domyślnie Odp: Prosba o pomoc w wyborze lustrzanki analogowej.

    dzięki mrek - zaraz sobie poczytam i wyciągnę wnioski - może faktycznie się skuszę bo śmieszne pieniadze dzisiaj taki Canon Eos 1 kosztuje.
    Pozdrawiam

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •