Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
Polskie sądy wydają przecudne wyroki

ad. 1 - tak ściśle to jeszcze nie dowód, że jesteś właścicielem praw no i udowodnienie że jesteś jedyny może być trudne.

.


Matko Boska co za bzdury.

Jeśli masz RAW to jestes właścicielem i autorem zdjęcia dotąd dopóki nie pojawi sie inna osoba z takim samym RAWem. Wtedy jest zagwozdka. Dlatego w Twoim interesie jest abys Tylko ty miał tego RAWa i nikt inny. Nawet jeśłi dostaniesz częsta propozycje by przekazać "zdjęcie nieobrobione a najlepiej RAWa bo możemy zestoić kolorystyke pod maszyne" to nie rób tego. Wywołaj RAW "na zero" i taki przekaż

Jeśli masz tylko JPG to sytuaacja jest podobna. Nie masz większych problemów dotąd dopóki nie pojawi sie ktoś inny z identycznym plikiem. Dlatego naprawde dobrym sposobem jest przycinaie zdjęc.


Oczywiście mówimy o formie zabezpieczenia siew przypadku gdy udostępniesz duży plik, bo w przypadku kradzierzy z sieci to przysłowiowa bułka z masłem i "złodziej" dusponujący plikiem 900x600 pix jest przegrany wchodząc na sale rozpraw

inną bajką jest że moze minąć i 5 lat zanim na niż wejdziesz :wink: