Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: pomiar błysku....

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    42

    Domyślnie

    No to mam pytanko. Mam 580EX i 350 i 24-105 4L i rzeczywiście w ciemnym kościele jest problem. Ja używam czasu 1/60, 5.6 i iso 200-400 w zależności od pomiesczenia. Nie zgadzam się z tym, że na wyzszych iso jest ok. Dla mnie 350D nadaje się do iso 400, powyżej są szumy widoczne huż na odbitka 21 na 15. wiem, że można odszumić ale nie na tym to polega.
    Mam pytanko, niby nie powinno tak być ale zauwazyłem, że pomiar światła zawsze związany jest centralnym punktem AF, którego wyłącznie uzywam, czy mam rację w przypadku 350, jak jest w wyższych body - 30D i 5D??? Jest to trochę irytujące bo często zdjeciasą z tego powodu niedoświetlkone, a ETTL II powiną mieć niezależny pomiar, jak to jest w końcu?

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Zakopane
    Wiek
    41
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kami74 Zobacz posta
    Zdecydowanie nie kazda 350 tka tak doswietla z lampą, bo moja radzi sobie calkiem OK. To ,ze błyszczace albo bardzo jasne elementy falszuja pomiar to norma tylko, że u ciebie jakos to dziwnie wygląda
    nom dokładnie - wydaje mi się że to jakoś "nielogicznie" działa ten pomiar. wiadomo - jak dużo bieli albo czerni w kadrze wtedy trzeba stosować korektę ale na tym zestawie nie mogę tego wyczaić.

    pozdrawiam łukasz

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Zakopane
    Wiek
    41
    Posty
    81

    Domyślnie

    małe sprostowanie lampa metza to 54-mz3

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •