Strona 55 z 55 PierwszyPierwszy ... 545535455
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 550

Wątek: przeżycia zarabiających na zdjęciach;) (odnoga od wątka giganta)

  1. #541
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    moje ulubione ogniskowe na FF to 70 - 85 i 200
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  2. #542
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    tu i tam...
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malin Zobacz posta
    No nie wiem....
    Większość moich znajomych używa 50mm, rzadko kto 35 lub coś ze zmienną ogniskową. Mam zamiar kupić ten obiektyw i nie chce wykluczyć focenia zdjęć stockowych...
    lol...
    przecież to zależy od tego co chcesz fotografować... :/
    5DmkII, Canon 24-70 f/2.8, Canon 85 f/1.8, Canon 70-200 f/4, 430 EX
    :: Banki Zdjęć - sprzedaż zdjęć w agencjach microstock
    :: Motywy wordpress

  3. #543
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    tak to bywa jak sie na forum za wiele przesiaduje zamiast zabrac gdzies szanowne 4 litery i cos popstrykac
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  4. #544
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Wiek
    49
    Posty
    203

    Domyślnie

    jak to drobne rzeczy potrafią ucieszyć

    na IS moje serduszki sprzedają się całkiem lepiej niż cokolwiek tam dotychczas

    IS to jednak dobry stoc, wraz z poprawą jakości moich zdjęć - poprawia się procent akceptacji i sprzedaż stopniowo rośnie
    warto się starać i się uczyć, nie ma to jak satysfakcja z własnej pracy


    natomiast na mojej ulubionej dotychczas fotoli ... heh, lepsze zdjęcia mi ostatnio poodrzucali, a DL maleje
    powyrzucałam dziś stamtąd starsze -> słabe technicznie fotki i jakoś mi lżej na duszy

    dobre, dobre
    canon 400D+50mm /f1.8

  5. #545
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoaloja Zobacz posta
    jak to drobne rzeczy potrafią ucieszyć

    na IS moje serduszki sprzedają się całkiem lepiej niż cokolwiek tam dotychczas

    IS to jednak dobry stoc, wraz z poprawą jakości moich zdjęć - poprawia się procent akceptacji i sprzedaż stopniowo rośnie
    warto się starać i się uczyć, nie ma to jak satysfakcja z własnej pracy


    natomiast na mojej ulubionej dotychczas fotoli ... heh, lepsze zdjęcia mi ostatnio poodrzucali, a DL maleje
    powyrzucałam dziś stamtąd starsze -> słabe technicznie fotki i jakoś mi lżej na duszy

    dobre, dobre
    hehe mi za to na IS ostatnio DL jakoś zwolniły lekko, a na fotolii widzę wyraźny przyrost.

    Fotolia jeszcze jest w sieci pod kilkoma innymi nazwami. Chciałem sobie sprawdzić co google o mnie wie, wpisuje nazwisko z imieniem a tam photos by ja on xxxx juz nie pamietam co to byl ten xxxx

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 25-01-2008 o 13:32
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  6. #546
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    hehe mi za to na IS ostatnio DL jakoś zwolniły lekko, a na fotolii widzę wyraźny przyrost.

    Pozdr.
    Tobie na Fotolii rośnie dla fotoaloji maleje, jej na IStocku rośnie, tobie maleje, stare prawo równowagi w przyrodzie istnieje.:razz:

  7. #547
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asterix Zobacz posta
    tez bym polemizowal z poprawnoscia techniki
    Balans bieli wypadl gdzies poza skale zrodla swiatla itd itd
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    I znow cos nowego leci do stockow
    Tym razem podobnie, czyli Business, choc nie tylko... Wlasnie siedze nad obrabianiem tematow "swieta w biznesie, portrety biznesowe (ciemne tla itp), klutnie w biznesie".
    Od przyszlego tygodnia zmieniam temat na zakupy swiateczne

    ...tu bylo kilka zdjęć... POST #228


    Powoli przemeblowywuje dom pod rozne tematy, co w koncu objawia sie brakiem nudy w tle zdjec (czyli nie puste sciany).
    Mam nadzieje, ze sie spodobaja.
    Tak sobie przeglądałem temat i trafiłem na zdjęcia, niby wszystko ok ale coś nie pasuje.
    Czy już ktoś sie domyślił?

  8. #548

    Domyślnie Moje przeżycia...

    Też chciałam spróbować, no przynajmniej zobaczyć czy można cos na tym zarobić. Grafik u mnie w robocie twierdzi, że iStock najlepszy i tylko u nich kupuje fotki do projektów. Koleżanka zarejestrowała sie u nich parę miesięcy temu i umieściła parę zdjec. Zarobiła parę dolców od tego czasu hehe

    Przeczytałam ich warunki i w szok wpadłam, że moge liczyć na całe ...20% od moich prac
    No ale cóż, spróbować można, nie trzeba od razu kokosów robić.

    Wysłałam aplikację z 3 fotkami, jak przykazano, załadowałam 1szą stronkę paszportu (czyli wymagane photo ID), jak przykazano i czekam... jakieś 2 miechy.

    Po owym czasie dostaje maila z taką nformacją:

    The iStock administrators have asked that you upload a new photoID based on the feedback provided below. After your new photoID is uploaded, iStockphoto administrators will re-process your application.

    Comments from the iStockphoto Administrator:

    In order to become a contributing artist at iStockphoto, you must have valid photo identification such as a Government issued Photo ID, Photo Driver’s License or Photo Passport. The valid photo identification at a minimum will need to confirm your identity, full name and date of birth.
    Więc piszę do nich z prośbą o łaskawe wyjaśnienie co im sie nie podoba w moim paszporcie (innego przecież nie mam). I dostaje taka odpowiedź (tym razem już następnego dnia na szczęście ):

    > The concern with the photo ID on your account - it is Polish while the
    > information on your account has you located in the UK. Please update your
    > photo ID or your account information so both exactly match.
    a w nastepnej wiadomosci bardziej konkretnie:

    Thank you for your reply. To continue with your application, the information on your photo ID must match the information on your profile. It is your choice which you would like to update. If you would prefer to update your photo ID, we will need to see your UK government issued photo ID.
    No zgadza sie - mieszkam w UK od kilku lat (w końcu mamy Unię, wolność zamieszkania, pracy itp. itd., a w ogóle to kto mi zabrania, jeśli mieszkam tam legalnie?), płacę tam podatki itd.
    Wyglada jednak na to, że iStock uważa, że mieszkajac w Wielkiej Brytanii nie mogę legitymować się innym dokumentem niż wydany przez brytyjski rząd.

    Ciekawa jestem co z Amerykanami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii lub Anglikami mieszkającymi w Nowej Zelandii lub Australii, też nie mogą sprzedawać do iStock?

    A na koniec ciekawostka: koleżanka wspomniana na początku również mieszka w Anglii ...podała adres angielski ...wyslala im polskie prawo jazdy ...na ktorym jest napisane Rzeczpospolita Polska ...ale po polsku tylko ...nie to co na paszporcie ...Republic of Poland i wszystkie naglowki po angielsku. Ciekawe czy przyjeli jej zgloszenie, bo poza nazwiskiem, imieniem i data urodzenia nie potrafili nic ze skanu prawka odszyfrowac?

  9. #549
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    30

    Domyślnie

    czy ktos z Was jeszcze zarabia na zdjeciach na microstockach ? ostatnia wypowiedz z 2009 r i jakos cicho tu w tym temacie ?
    Pojawiam się i znikam...

  10. #550
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Działyń
    Posty
    725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sauterelle Zobacz posta
    czy ktos z Was jeszcze zarabia na zdjeciach na microstockach ? ostatnia wypowiedz z 2009 r i jakos cicho tu w tym temacie ?
    Właśnie od 2009 roku zrobiło się bardzo ciężko gdyż każdy, dosłownie każdy może sobie pozwolić na lustrzankę i kilka słoików. W zeszłym roku sprzedawałem kilka zdjęć, ale nie były to wielkie pieniądze. Jestem też pewien, że stoki zarobiły nawet 10 krotnie tyle ile zapłacili za to zdjęcie.

    Teraz wszystko uległo zmianie, nawet szanowane firmy potrafią wybierać zdjęcia pod kątem "widzi-mi-się" niżeli biorąc pod uwagę technikę czy wizję.
    |600D|7D|17-40|24-105|70-200|120-400|

Strona 55 z 55 PierwszyPierwszy ... 545535455

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •