Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 161

Wątek: Najlepsza foto drukarka do formatu A4

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzygit-Dublin Zobacz posta
    Witam

    Czy ktoś może poradzić drukarkę Laserowa lub inna ( nie atrament nie sprawdzi się )do zdjęć i jakiś dobry papier , potrzebuje coś co będzie działać cały czas i nie będę walczył z atramentem i problemami związanymi z tym.
    Mam w biurze rozne laserowki, od tanich po drozsze/lepsze. Do zdjec nie nadaja sie moim zdaniem kompletnie.

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar bendi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    16

    Domyślnie

    Proponuję px720wd

    Jestem bardzo wymagający jakościowo (zboczenie zawodowe, wpojone w drukarni). Długo się zastanawiałem nad wyborem jakość/cena i padło na tego epsona px720. W wolnych chwilach zdarza się strzelić jakieś ślubne fotki i klient zawsze się pyta czy dostanie u mnie. No i kupiłem. Jakość wydruków lepsza od większości labów. Raster niewidoczny bez lupy. No i wielka tajemnica drukujących atramentami - Papier, papier - tylko i wyłącznie najwyższej jakości ,jak epson premium glosy , hp premium lub canon inne to tylko jakościowo w dół. Dobry papier zatrzymuje barwnik w jak najwyższych partiach, co powoduje utrzymanie intensywnych kolorów, zabezpiecza przed paluszkami no i troszkę przed wodą.

    Co do fotografii w BW, to faktycznie przy Clari występuje efekt przebarwienia w którąś barwę, ale barwa ma ścisły związek ze świetlówkami kompaktowymi. W kilku pokojach mam różne firmy i tu albo wpada lekko w niebieski, a w innym pokoju w magente.
    Tak czy owak jak porównuje do czarno białych fotek z labów (wielce profilowanych), to jakościowo moje domowe wydruki (papier!) rozwalają tamte w miazgę. 10 na 10 osób potwierdziło moje zdanie.
    Czekam na ciss, wtedy napisze jak z zamiennikami.

    PS.
    Z tego co wiem problem odcieni nie dotyczy tylko i wyłączenie drukarek wyposażonych w pojemnik light black.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Inny problem na który nikt nie zwraca uwagi, to tkz. waste ink counter. Czyli licznik atramentu, który nam spadł do pojemnika "na zużyty atrament". Ludzie wtedy panikują jak dostają na wyświetlaczu info, że trza do serwisu.
    Przed wybraniem lub zakupem drukarki proponuję sprawdzić czy takowy reseter jest dostępny do waszej drukarki. Do mojego epsona jest progs z płatnymi kodami na ebay-u, ale zawsze te 50 zł, to taniej niż nowa drukarka lub firmowy serwis.
    Ostatnio edytowane przez bendi ; 11-02-2012 o 19:43 Powód: Automerged Doublepost
    ______________________________________________
    6D + T 28-75 + 50d + T 17-50 VC + c17-85 IS + c50 1.8 II + 580 EXII
    fotki fotki_dalej HVAC - Instalacje, montaż foto klimatyzacja, mój blog o klimatyzacji

  3. #23

    Domyślnie

    ja też polecam px720wd - naprawdę daję radę, a nie rujnuje kieszeni.

  4. #24
    Bywalec Awatar mlody911
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mielec
    Wiek
    50
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ciekawe jak wypadnie teraz cenowo wydruk z nowej Epson L800 z fabrycznym systemem stałego zasilania? Bo za 70ml oryginalnego tuszu 50zł to raczej nie drogo!

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pisii35 Zobacz posta
    ja też polecam px720wd - naprawdę daję radę, a nie rujnuje kieszeni.
    mówicie koledzy, że do domowej amatorki styknie ten epson px720wd?
    70D, C. EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, C. EF 50mm f/1,8 STM, C. 100mm 2.8L Macro IS USM, C. EF 70-200mm f/4 L IS USM, C. Speedlite 430EX II, Velbon sherpa 600R, Marumi Super DHG

  6. #26
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mlody911 Zobacz posta
    Ciekawe jak wypadnie teraz cenowo wydruk z nowej Epson L800 z fabrycznym systemem stałego zasilania? Bo za 70ml oryginalnego tuszu 50zł to raczej nie drogo!
    Jeśli nie tylko pojemniki CISSa mają 70 ml, ale i buteleczki z tuszami, w których jest 70 ml tuszu, a nie 50/70 ml powietrza, to cena jest bardziej niż zadowalająca. Niestety tym samym dla mnie zastanawiająca, bo pigment w pojemnikach 80 ml kosztuje 3.20 zł/ml, a w pojemnikach 220 ml - 1.68 zł/ml. Wspomniany barwnik wychodzi poniżej 1 zł...
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  7. #27
    Bywalec Awatar mlody911
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mielec
    Wiek
    50
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dlatego trzeba trochę poczekać aż ktoś z forum sam organoleptycznie przetestuje tą drukarkę.
    Z tego testu http://www.chip.pl/testy/drukarki/dr...-a4/epson-l800 wychodzi jakoś tak 'za super'
    Ale może to przyszłość i u innych producentów też się pojawią podobne działania przeciw podróbkom?

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar Artubi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Orzesze
    Wiek
    50
    Posty
    42

    Domyślnie

    Mam Epsona p50 + CISS (coś jak L800, ale w wersji "zrób to sam").
    Koszt wydruku to cena papieru +kilka groszy za tusz.
    Ale...
    Jeżeli ktoś uważa, że bez kalibracji otrzyma dobrej jakości wydruki to może się baaardzo rozczarować.

    Jeżeli chodzi o drukarki Epson Photo to jakość wydruku z R28x,P50, i nowszych PX-xxx jest identyczna. Różnią się tylko prędkością.
    5DII+17-40+24-105+70-300IS+105+50=5DII+121-300IS=121+5(DII-60IS)

  9. #29
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    Również posiadam P50 z CISSem. Jakiś czas temu otrzymałem od Medikonu (dziękuję po raz kolejny) zestaw papierów testowych. Dla każdego z nich za pomocą ColorMunki Photo robiłem profile. Nie wiem dlaczego, ale Smooth Lustre Duo mimo rekomendacji dla tuszy barwnikowych niestety "nie działa" z moją drukarką. Podejrzewam właśnie tusze. Mam jeszcze oryginalne, ale musiałbym przepłukać układ dla pewności, a chyba nie chce mi się :P
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artubi Zobacz posta
    Mam Epsona p50 + CISS
    ... Jeżeli ktoś uważa, że bez kalibracji otrzyma dobrej jakości wydruki to może się baaardzo rozczarować.
    Oświeć mnie na czym polega kalibracja i czy to trudne? I ile mniej więcej kosztuje dobry papier? Bo od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupej drukarki do fotek :-)
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •