Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Niededykowana zewnlampa błyskowa do Canon G5

  1. #1
    ab_ab
    Guest

    Domyślnie Niededykowana zewnlampa błyskowa do Canon G5

    Witam

    Mam pytanie, czy ktoś ma doświadczenia z zewnetrznymi lampami błyskowymi montowanymi do G5? Chodzi mi o starsze lampy z czasów świetności zenitów. Mam Nissinke 26T. Wiem, że w trybie manual można takie lampy podpinać do G5 (oczywiście o automatyce nie można mówić) w trybie manual na ręcznych ustawieniach można z takimi lampami pracować. Popróbowałem i działa - zdjęcia są świetnie doświetlone. Ale przeczytałem że niektóre lampy zewnętrzne mogą mieć na stopce napięcie, które może zniszczyć aparat. Zadzwoniłem do serwisu Canona wypytałem... i poinformowano mnie że niebezpieczeństo jest tylko z lampami z tzw. "gorącą stopką" gdzie napięcie może sięgać kilkuset V. Na mojej lampie jest 10 V ale instrukcja Canona podaje że dopuszczalne jest ok. 6V.

    Niby w serwisie uspokoili że można pracować bezpiecznie ale wolę się upewnić, czy może ktoś ma podobne doświadczenia praktyczne??

    Będę wdzięczny za wszelkie informacje w tym temacie.

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Doswiadczen praktycznych nie mam ale logika podpowiada ze skoro poprobowales i nie wysmazylo ci aparatu to raczej nie ma ryzyka. W serwisie rowniez dobrze odpowiedzieli - kilka V a kilkaset V to spora roznica, te kilka V roznicy miedzy lampa a specyfikacja aparatu raczej bezproblemowo wchlaniaja bezpieczniki.
    Btw - gratuluje odwagi przetestowania tej lampy

  3. #3
    ab_ab
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki!! Ale to nie odwaga tylko brak rozwagi i głupota... o niebezpieczeństwie poczytałem dopiero po testach...

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    128

    Domyślnie

    Wiesz ... dla bezpieczenstwa jednak przerobiłbym ta lampe ... generalnie jednak wydaje mi sie, ze obecne cyfraki maja juz galwanicznie odizolowane sanki od elektroniki, poniewaz np. SONY F7171 dziala poprawnie z lampa ktora na stopce ma 170V, mój G5 odpalil poprawnie Metza 30B3 majacego na stopce okolo 100V ... generalnie jednak jest ryzyko ... a zrobienie zabezpieczenia w lampie nie jest zbyt trudne i kosztowne ...
    1: Canon G5 + Speedlite 420EX, tuleja 52mm; UV Marumi MC-WPC 52mm; CF Kingston 512MB+32MB; torba; Velbon DX888; baterry pack
    2: Praktica LB, CarlZeiss 35/2.8; Pentacon 50/1.8; Pentacon 200/4; pierścienie makro; osłona przeciwsłoneczna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •