Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: 300, 3000, 300V i inne - który najlepszy?

  1. #11
    Bywalec Awatar westu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    right next door to hell
    Posty
    153

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za podpowiedzi.
    Gadałem wczoraj na PM z iktorn92 w sprawie tego jego 50e, ale chyba jednak zdecyduje się na 300V. Tak jak mówiłem, nie potrzebuję cudów, chce tanio a punkty na matówce przekonały mnie do trzysetki z literką "V". W dodatku można ją szarpnąć nową z allegro za ~120zł (była promocja w FJ, dodawali ją do body cyfrowego i teraz ludzie sprzedają ;-) ). Gripa dokupie później.
    Myślę, że dobrą decyzję podjąłem

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    okolice Kalwarii Zebrzydowskiej / Ireland
    Posty
    370

    Domyślnie

    Ja myślę że tak, ja właśnie nabyłem też 300V co prawda nie dla siebie, a zdecydowałem się głównie dla tych punktów i wyświetlacza podświetlanego. Na pewno nie będziesz żałował.

    Pozdrawiam

  3. #13
    CEDR
    Guest

    Domyślnie

    300v !

  4. #14
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    570

    Domyślnie

    Tak jak mówiłem, nie potrzebuję cudów, chce tanio a punkty na matówce przekonały mnie do trzysetki z literką "V".
    Tu nie byłbym taki pewien. Eye Control AF to nie jest cud, ale coś cholernie użytecznego. Moim zdaniem Canon rezygnując z tego w swoich dSLR po prostu strzelił sobie w kolano, zwłaszcza przy tak wielu punktach AF. Musisz wszak mieć na uwadze, że w 300V może Ci brakować korekcji błysku lampy wbudowanej i wyboru trybu AF (domyślny w PAvTvM tryb z detekcją ruchu lubi czasem przejść na śledzenie ciągłe przy przekadrowywaniu zdjęcia), nie ma też możliwości zwinięcia filmu z pozostawieniem 'języczka' na wierzchu. Podświetlenie AF za pomocą błysków flesza też jest takie sobie.
    Tym niemniej pomiar światła 300V jest bardzo fajny - dużo mniej trzeba nań uważać niż w 50E, którego nieco niefortunny podział pól matrycy może prowadzić do błędów przy silnym kontraście góra/dół w kadrze poziomym.

    Gripa dokupie później.
    Życzę powodzenia - od trzech miesięcy próbuję go trafić, Canon Polska w ogóle nie ma go w tej chwili w magazynach. Owszem, można kupić jak się dobrze poszuka, ale za chorą cenę (235 PLN).

    Pzdr

    Grzesiu

    PS No i oczywiście nie spojrzałem na datę...
    Ostatnio edytowane przez FlatEric ; 21-10-2007 o 12:37
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  5. #15
    Bywalec Awatar westu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    right next door to hell
    Posty
    153

    Domyślnie

    Nie zagłębiałem się jakoś bardzo w specyfikacje tego 300V, kupiłem właśnie ten model i jestem zadowolony, to jest to czego potrzebowałem, najzwyklejszy analog ;-)
    Brak korekcji błysku lampy wbudowanej w ogóle mi nie przeszkadza - od 2 lat nie użyłem ani razu lampy wbudowanej w moim 10D więc czemu tu miałoby być inaczej.
    Z gripem zauważyłem, bardzo ciężko jest go dostać, więc na razie daje sobie spokój... ;P

  6. #16

    Domyślnie Odp: 300, 3000, 300V i inne - który najlepszy?

    aby nie zakładać nowego tematu. Zakupiłem niedawno używany eos 300. wszystko jest w porządku tylko brakuje mi współpracy z lampą którą posiadam (yn565ex) urządzenia się widzą, zoom w lampie działa, informacie o przesłonie też, jednak błysk nie jest wyzwalany. W instrukcji dowiedziałem się ze w instrukcji lampy (systemowej canona) trzeba patrzeć na współpracę z grupą a . Czy ktoś wie coś może na temat współpracy nowych lamp z analogami. Będę wdzięczny za wszelakie rady.
    Pozdrawiam

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: 300, 3000, 300V i inne - który najlepszy?

    Mnie ostatnio wpadł do rąk EOS750 - podejrzewam, że jest to jakaś mocno amatorska konstrukcja? Jak to może współpracować z obecnymi obiektywami? Sprawdzić samemu póki co nie mam jak, muszę wymienić w nim akumulator.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    89

    Domyślnie Odp: 300, 3000, 300V i inne - który najlepszy?

    Cytat Zamieszczone przez Ernest_DLRS Zobacz posta
    Mnie ostatnio wpadł do rąk EOS750 - podejrzewam, że jest to jakaś mocno amatorska konstrukcja? Jak to może współpracować z obecnymi obiektywami? Sprawdzić samemu póki co nie mam jak, muszę wymienić w nim akumulator.
    wspolpracowac bedzie ze wszystkimi obiektywami ef.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: 300, 3000, 300V i inne - który najlepszy?

    To to ja wiem, kwestia jak (dobrze / źle)? AF w ogóle będzie trafiał czy raczej przestawić w manual? Klina niestety tam nie ma, pryzmat jest jednak wielki, jasny i bardzo mi się spodobał
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  10. #20

    Domyślnie Odp: 300, 3000, 300V i inne - który najlepszy?

    aby nie zakładać nowego tematu. Zakupiłem niedawno używany eos 300. wszystko jest w porządku tylko brakuje mi współpracy z lampą którą posiadam (yn565ex) urządzenia się widzą, zoom w lampie działa, informacie o przesłonie też, jednak błysk nie jest wyzwalany. W instrukcji dowiedziałem się ze w instrukcji lampy (systemowej canona) trzeba patrzeć na współpracę z grupą a . Czy ktoś wie coś może na temat współpracy nowych lamp z analogami. Będę wdzięczny za wszelakie rady.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •