Strona 3 z 63 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 621

Wątek: Cash Back od 1.10.07

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obiektyw Zobacz posta
    obiektywy-ok.

    Co do 40d (5d to jednak poza zasiegiem, do mojej pracy i przyjemnosci) beda obnizki, D300 ma troszke ciekawsze parametry i mimo, iz jest drozszy pewnie odwroci uwage kupujacych pierwsze powazniejsze lustro. W Paryzu czekaja mnie targi foto i wszystkie gazety (razem z moim ulubionym RPhoto) analizuja ostatnie puszki, parametry, fotki testowe i strategie... i z tego co czytam to Nikon dal czadu w stosunku do puszek Canona. Chociaz d300 zdaje sie miec na pokladzie CMOSa "dziwnie" podobnego do SONY 700 co tez odnotowano. Pentax spozni sie ze swoim modelem pro na targi (teoretycznie wyjdzie w polowie pazdziernika).

    Generalnie 40d jest oceniany jako "puszka prawie-pro, o mozliwosciach prawie-ekspert). Jak to odczytywac? Podzial rynku (czytajac prase profesjonalna) teoretycznie jest nastepujacy:
    modele najtansze(tworzywo i szklo najczesciej kit), semi pro (lepsza puszka+ szkla dodatkowo) i pro (... bez wnikania: najdrozsze, wypasione modele). 40d jest na razie opisywany jako model, ktory trzeba wyprobowac, bo nie wiadomo co to jest. Czterdziestka jest mocno promowana (w jednym czasopismie nawet dwukrotnie?-no niezle) ...ale to Nikon przejsciem na CMOS w sredniej klasie, uszczelnieniem 300-tki i pelnoobrazkowa trojka wzbudza wiecej emocji. Nie bede sie rozdrabnial, ale N dorzucil jeszcze szkla.

    Podkresla sie (w przedzien targow na Pt de Versailles), ze to dawno nieogladane starcie w klasie pro i semi pro. ...z czego nawet w przychylnych pismach dla marki C podkresla sie, ze 40 niestety, dobre lub nie, ma tylko 10 Mpx wobec 12 w d300 i Alpha 700, ze nie ma powazniejszych uszczelnien i wykonanie puszki zbliza ja do klasy nizej niz pro. W dwoch analizach zwrocono uwage na, owszem, szybkostrzelnosc... ale i na zatykajcy sie bufor. Tzn.moze niedoslownie ale po obiecanej serii x klatek na sekunde bufor szybko sie zatyka.

    Bez szalenstwa. To jest jak polityka. Puszki macie sprawne? Szkla jeszcze troche ostrza? Spokojnie. To tylko ksiegowi N, C, S i innych marek cisna.Ilez zdjec zrobilem Zenitem a potem STARTem gdzies w locie ocierajac sie o Lubitela? Fajnie miec super puszke (no coz,do zmiany szkiel i tak tylko na C) ale jeszcze fajniej nie dac sie zdolowac.


    Chodzi i tak tylko o swiatlo. ...a Panasonic (jak sie okazuje lider na rynku kompaktow we Francji) olal wyscig i po "awangardowym" lustrze wypuszcza wlasnie polaczenie bridge'a z lustrem (odchylany ekran, znosna cena i 4:3 (dla pikanterii, bo to taka fiozofia... i tak 4:3 na razie sa slynne ...dzieki szumom)
    Nie wszystko rozumiem z tego co napisałeś - używasz jakichś strasznych skrótów myślowych. To co napisałeś jest bardzo ciekawe ale chyba nie bardzo łaczy się z tematem tego wątku - choć może nie mam racji - (dobrze że nie jestem modem ).

    Wreszcie ad rem . IMHO jeśli ceny (w zł) będą wygladały tak, że 40D - 3800 (po cashbacku) albo jeszcze mniej, Sony - 5200 (za sony.de), a Nikon D300 (ok. 6500-6900) to Canon choćby skały sra...y będzie się sprzedawał jak świeże bułeczki, Sony kiepsko, a Nikon na początku bardzo dobrze, później co raz gorzej. Te analizy gazetowe coś mi się mocno nie zgadzają z powyższą logiką co przypuszczam jest spowodowane czystym marketingiem, a nie jakimiś racjonalnymi analizami. Do tego dochodzi jeszcze fakt fundamentalny. Canon już zdobywa rynek, a konkurencja wciąż jest w gazetach. Uważam że to ma kolosalne znaczenie. Niestety obawiam się, że to właśnie pozwoliło canonowi znów wygrać tę rundę i to mimo, że wydawało się, że po nowościach konkurencji są na zupełnie straconej pozycji. Z tego co słyszałem to w obecnych rankingach sprzedaży znów znaleźli się na pierwszym miejscu. Ciekawe jakie będą te wyniki za cały 2007 rok?
    Jeśli to wszystko będzie szło tak jak dalej to powinni przyznać jakąś specjalną nagrodę dla marketingowców Canona za takie rozegranie tej rundy.

    Co do tych buforów to ktoś chyba coś kiepsko policzył . A co do 12 mpx to zobacz jakie mydełko produkuje A700 z obecnym softem. Przy czym to są ciągle wszystko porównania papierowe.

    Edit: Vitez - o cenach jest, więc może się łączy ?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-09-2007 o 02:13
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Edit: Vitez - o cenach jest, więc może się łączy ?
    Jasne... jak wykombinuje gdzie przerzucic lub tytul dla nowego watku to sie rozlaczy .

  3. #23

    Domyślnie

    ja chętnie bym zobaczył*jakieś*potwierdzenie z innego linku tego cashbacku
    Od 3 miesięcy haruje na 5D, a teraz, jeżeli to prawda, dostanę 200EURO z powrotem, świat byłby piękny
    Pkt 8 regulaminu forum

  4. #24
    Początki nałogu Awatar pmagdalena
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    ja nadal czekam na pierwszy zwrot wiec juz chyba sie nie dam "nabrać " na kolejny

  5. #25

    Domyślnie

    może coś źle zrobiłaś, mi przysłali po ok. miesiącu
    Pkt 8 regulaminu forum

  6. #26
    Początki nałogu Awatar pmagdalena
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    nie no oki zrobiłam nawet meial dostałam ze w ciagu trzech tygodni kasa dotrze a juz miesiac mija i nic

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie

    Magda nie wymagaj za wiele od leniwych irlandczykow, lenie leniwe !

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Racibórz
    Wiek
    44
    Posty
    266

    Domyślnie

    no cieszy mnie ta nowa promocja kupilem co prawda tydzien przed oficjalna data 24-70 i tak sobie pomyslalem patrzac na naklejke z numerami na pudelku ze chyba cos sie swieci... teraz musze tylko poprawic date na rachunku i bedzie dobrze

    ps. czy ktos moze dac bezposredniego linka odnosnie tej promocja na strone canona? szukam i jak narazie wszedzie mam informacji odnosnie poprzedniej akcji ze juz jest zakonczona....

    edit http://canoneos40dcompetition.online...com/intro.aspx
    jest promocja ale nie taka o ktorej rozmawiamy w tym watku... dziwi mnie ze mam kupic nowe 40d zrobic serie zdjec, poslac je do irlandii i byc moze wygram nowe 40d ja to jestem dzisiaj wczorajszy ;-)
    Ostatnio edytowane przez c42 ; 23-09-2007 o 12:27

  9. #29
    Początki nałogu Awatar pmagdalena
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArturBonoVox Zobacz posta
    Magda nie wymagaj za wiele od leniwych irlandczykow, lenie leniwe !
    Poczekam w takim razie a jak kolejny zwrot sie pokaze to moze skorzystam

  10. #30

    Domyślnie

    a Nikon D300 (ok. 6500-6900) to Canon choćby skały sra...y będzie się sprzedawał jak świeże bułeczki
    wydaje mi sie,ze cena d300 pod koniec roku bedzie oscalowac w granicy 5200 zł...i w sumie nie ma sie co dziwić bo ponad dwuletni nikon d200 wciaz na tle d40 wyglada bardzo dobrze i swoje kosztuje.Pozatym szkła w systemie nikona są nieco tansze np. swietne 70-300 ze stabilizacja w obu systemach kosztuja odpowiednio około 1700 nikon i ponad 2000 canon.Z innymi szkłami jest bardzo podobnie warto to takze wziasc pod uwagę.

    Czy informacje na temat cashbacku są już potwierdzone przez canona?
    Czy osoby które zakupiły badz zakupią 40d we wrzesniu tez moga liczyc na cashback?
    Ostatnio edytowane przez canik ; 23-09-2007 o 12:50

Strona 3 z 63 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •