Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Doradźcie! 300D czy Nikon 8700?

  1. #1
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie Doradźcie! 300D czy Nikon 8700?

    Witam.
    Bardzo proszę o poradę.
    Nie posiadam zbyt wiele kasy ale mino to chcę kupić aparat cyfrowy. W zakresie posiadanej (3000PLN) interesują mnie w zasadzie Canon 300D lub Nikon 8700. Tylko nie wiem, który wybrać.
    Zdjęcia robię raczej rodzinie (wyjazdy, dom, imprezy), krajobrazy oraz "portrety" ludzi i zwierząt.

    Obecnie posiadam analogową Minoltę 500si Super z Tamronem AF [IF] 28-105 i przyzwyczaiłem sie do tego typu aparatu ale najważniejsze, żeby zdjęcia były ostre - a z tym podobno 300D ma problemy.

    Z góry dziękuję za porady.
    Pozdrawiam

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    ostre a miekkie to roznica

    tylko 300D. najlepiej z jakims uczciwym obiektywem, zamiast tego denka od butelki, co to je standardowo w kicie daja,

    8700 moze jest fajny, ale to nie ma tych mozliwosci. inna sprawa, ze ta seria Nikona slynie z pieronsko wolnego autofokusa. moze i 8700 nie ma tej wady, ale z 300D to nawet nie bedzie porownania. a z dobrze dzialajacym autofokusem latwiej jest zrobic zdjecia ostre
    www albo tez flickr

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Wawa-Szmulki
    Posty
    129

    Domyślnie

    Skoro teraz uzywasz lustra, to imho kupuj 300D, potem dokup do niego jakies lepsze szkielko niz kit i powinienes byc happy.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    300d i dokupić 50/1.8 i będzie ładnie. kit nie jest taki zły do krajobrazu i rodziny.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #5
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    300d i dokupić 50/1.8 i będzie ładnie. kit nie jest taki zły do krajobrazu i rodziny.
    A jak jest z osrością? (chyba głupie pytanie) Przeglądałem forum i w kilku postach przeczytałem, że różnie bywa i że nie koniecznie to wina fotografującego.

    A i jeszcze jedno: co znaczą stwierdzenia, że ze szczelnością nie naj lepiej?

    Chyba się "piach" do środka nie sypie?

    Dynaź 500si też plastik, ale mam w środku czysto.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Skoro wogule brales pod uwage kompakty cyfrowe to czemu akurat Nikon 8700? Moim skromnym zdaniem kompakty z wysokiej polki Niokona akurat do niczego sie nie nadaja. Drogie i duzo gorsze od konkurencyjnych. Minolaty akurat bym nie polecal, skoro Ci na ostrosci zalezy... ale jest duzo roznych lepszych kompaktow i na dodatek tanszych. Ja osobiscie polecam Panasonica FZ 20 w cenie 2000 zl (starczy jeszcze na dobra karte, drugi akumulator a moze nawet data bank). Jak nie potrzebujesz dlugiego zooma to moze Canon G6? (choc wydaje mi sie, ze jest drozszy a niekoniecznie lepszy... ale nie wiem bo nim zdjec nie robilem)

    No a jesli jestes przyzwyczajony do lustra... to nie wiem czy jest sens w nie inwestowac. Bedziesz potrzebowal conajmniej dwuch dobrych obiektywow. Obiektywy sa nieraz drozsze od aparatu ( w zasadzie na ogul tak jest) i nieraz niewiele lepsze od tych w kompaktach (oczywiscie zalezy jakie i od ktorych kompaktow) glownie za sprawa troche roznych konstrukcji. Wiec napewno w cenie 3000zl sie nie zamkniesz... szkoda zawracania glowy... a jezeli chodzi o tania lustrzanke to mysle, ze nawet czesc tego forum zgodzi sie, ze Nikon D70 oferuje znacznie wiecej mozliwosci takze w stosunku jakosc/cena choc nie ma co ukrywac jest drozszy - ale z lepszym obiektywem. Dobze zstanow sie jeszcze co Ci jest naprawde potrzebne. Lepiej miec dobrego kompakta niz lustro jedynie z podstawowym szklem...

  7. #7
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    300 D - i to nie tylko z tego wzgledu, ze jest to forum Canona
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  8. #8
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sid
    Skoro wogule brales pod uwage kompakty cyfrowe to czemu akurat Nikon 8700? Moim skromnym zdaniem kompakty z wysokiej polki Niokona akurat do niczego sie nie nadaja. Drogie i duzo gorsze od konkurencyjnych. Minolaty akurat bym nie polecal, skoro Ci na ostrosci zalezy... ale jest duzo roznych lepszych kompaktow i na dodatek tanszych. ...
    To jest też "walka" z żoną. Jej się podobaja kompakty (np. Nikon 8700 czy Canon S70)

    Robiłem zdjęcia szwagra S50 i denerwowało mnie ustawianie zooma (przyzwyczajony do pierścienia) choś jakość zdjęć mi się podobała.(wiem,że to tylko moje subiektywane zdanie).
    Myślę, ze skoro taki automat łdanie robi, to lustrzanka 300D też ładnie odda kolory i wyostrzy.Mam rację?

    A może S70? tylko ten zoom

    Ogólnie mi coś Canon bardziej leży (nie wiem czemu)

  9. #9
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    no to dozbieraj na 350D. wez malzonke do sklepu i kaz przymiezyc do reki.

    zobaczysz - szybko okaze sie, ze budzet rodzinny wytrzyma te kilkaset zlotych wiecej
    www albo tez flickr

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    eternus, wyrazanie swojej opini bez argumetow... jest troche bez sensu... ?

    S70 osobiscie bym odradzal... duze matrcye w malych aparatach (kompaktach) na ogul pogarszaja zamiast polepszac jakosc (wieksze "upakowanie" matrycy na malej przestrzeni) poza tym ja nie mialem na mysli az TAKICH kompaktow :P W sensie jest rozwiazanie posrednie pomiedzy ultra kompaktem (malutki aparacik) a lustrzanka (wymienna optyka, pelen manual). Sa to kompakty prawie jak lustra tyle, ze nie posiadajace wymiennej optyki i mysle, ze to jest rozwiazanie w sam raz dla Ciebie

    Po pierwsze zona bedzie zadowolna, ze komapkt Po drugie bedziesz mial w zasadzie takie funkcje jak w lustrze (z wyjatkiem wymiennej optyki) po trzecie bedziesz mial dorazu swietny obiektyw w zestawie (bardzo dobra jasnosc, szeroki zakres ogniskowych) za ktory do lustra musial bys zaplacic nieraz powyzej 5 000zl

    Wiele kompaktow jest tak skonstruowanych jak listrzanki (obsluga, egronomia) i sa stnowczo tansze, zwlaszcza jesli chodzi wlasnie o optyke (mniejsze soczewki - tansza produkcja)

    Pytanie tylko jakie konkretne cechy aparatu Cie interesuja? Jaki zakres ogniskowych (bardziej szeroki kat czy moze tele)? Czy sa inne konkretne cechy na ktorych Ci zalezy?

    Najlepszy kompakt z najdluzszym zumem to wspomniany juz przezemnie Panasonic FZ 20? (nie daj sie zwiesc nazwie firmy robicej wszystko). Obiektyw 36 - 432 mm jesnosci 2.8 na calej dlugosci, stabilizacja obrazu, mozliwosc pelnego manuala (ostrzenie pierscieniem a nie guziczkami), kontrola nad kazdym szczegolem (pomiar swiatla, miezenie ostrosci) a jednoczenise duzo programow automatycznych dla zony naprzyklad

    Kompakt minolty (A1, A2 czy A200) posiadaja obiektyw 28 - 200 z normalnym pierscieniem zooma i cale mnustwo funkcji... tylko daja troche "miekki" obraz.

    Przykladow jest wiecej, jak sprecyzujesz na czym Ci najbardziej zalezy to podpowiem cos konkertniejszego... tylko pmietaj, ze wiecej niz 5 megapikseli to pomylka w kompaktach i 5-ka wystarczy w zupelnosci do odbitek A4 i wiekszych...

    Zebys mugl zobaczyc sobie aparaty o ktorych mowilem:
    Panasonic:
    http://www.aparaty.ua.pl/opisy/panas...z20_czarny.php (kliknij na obrazek)
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz20/

    Minolta:
    http://www.aparaty.ua.pl/opisy/minolta_a200.php
    http://www.dpreview.com/reviews/konicaminoltaa200/

    [ Dodano: 03-04-2005 ]
    Na miejscu doradzajacych lustrzanki cyfrowe (300D i 350D) zapytal bym sie najpierw zainteresowanego czy niezaleznie od wyadtku na aparat chce w bardzo niedalekiej przyszlosci wydac conajmniej drugie tyle na obiektywy! Nie kazdy jest mnaiekiem fotografem potrzebujacym lustro! Lustrzanka + obiektyw kitowy jest o wiele gorsza od dobrych kompaktow... a jak nie bedzie mial ochoty wydac kilka tysiecy na obiektywy to po co mu taki aparat?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •