Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Jaki obiektyw i lampa do 350D??

  1. #21
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alv
    1. Sigma 70-300 II APO Super Makro (ok.800PLN, ale ponoć głośna i wolny AF)
    Pytanie: na ile zauwazalna jest szybkość AF w porównanu z USM dla amatora oraz owa "wprawiająca w drżenie kaloryferów" glośność (cena za to atrakcyjna)
    2. EF 100-300 IS USM (ok. 1300PLN)- przyzwoity, nawet bardzo...ponoć.Pytań brak - prośba o potwierdzenie teorii - moj faworyt;
    3. Tamron 70-300 LD Macro(1:2) i tutaj mam blizej nieokreslone zdanie i niewielka wiedze(stare to- nowe?jakie są wersje, ma IS? sorki, ale pogubilem sie w tym szkle)
    pamietaj, ze tak naprawde i ta sigma i ten canon to dają dość dobre rezultaty do 200mm - jeśli bedziesz umiał sie powstrzymać przy kręceniu pierścieniami to na początęk można w takie szkło sie zaopatrzyć - powyżej to już PS. No ale jeśli w 350D rzeczywiście dali mniejszy filtr na matrycy i dzięki temu ostrzy lepiej od 20D (spekulacja) to efekt bedzie na korzyść, za to nie takimi szkłami powinno być mniej abberacji mimo mniejszej powłoce na matrycy

    kiedyś przypiąłem do 300D ten 70-300 canona i efekty były znośne, jakoś specjalnie nie krzywiłem sie na jakość poniżej 200mm, zaś AF działał ok

    Cytat Zamieszczone przez Alv
    Pytania dot. IS:
    1. Na ile jest istotny przy ogniskowych 200-300mm (pytam jako teoretyk, wyobrazam sobie, ze jest b.pomocny, ale czy konieczny i potrzebny? - znam realia jakościowe IS i bez IS - tez teoretycznie, czy jako amator poradzę sobie bez?)
    no przy takich ogniskowych to na pewno może sie przydać, szczególnie w gorszych warunkach oświetlenia - ale nie mysl sobie, ze jest to zbawienie na pijacke dłonie Poradzić sobie bez IS można - większe ISO i zabawa z korektą ekspozycji na -1EV i takie tam - wszystko zależy od warunków pogodowych - jako amator raczej będziesz focił w ładne i pogodne dni, gdzie słoneczko pięknie będzie oświetlało otoczenie.


  2. #22
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alv
    2. EF 100-300 IS USM (ok. 1300PLN)- przyzwoity, nawet bardzo...ponoć.Pytań brak - prośba o potwierdzenie teorii - moj faworyt
    Tu potwierdze - tez faworyt moj przy wszelkich tego typu porownaniach. Cena niewiele wyzsza a niczego mu nie brakuje (szybkosc AF czy glosnosc - moze w koncu zaczac denerwowac w pozostalych szklach tej klasy) a poza tym najlepszy optycznie.
    Macro w Sigmie? To dopisek marketingowy i naduzywany jako argument... Tamron 28-75 2.8 rowniez ma dopisek macro a nigdy bym go nie uzyl do zdjec makro - nie ta skala .

    Aha... 100-300 NIE MA IS-a . Nie wiem gdzie znalazles taka wersje tego obiektywu .

    1. Na ile jest istotny przy ogniskowych 200-300mm (pytam jako teoretyk, wyobrazam sobie, ze jest b.pomocny, ale czy konieczny i potrzebny? - znam realia jakościowe IS i bez IS - tez teoretycznie, czy jako amator poradzę sobie bez?)
    Konieczny i potrzebny? Nie... tylko przydatny. Masz 350D w planach wiec bez obaw stosuj iso1600 jesli sie obawiasz o poruszenie. I tyle w skrocie.

    A w praktyce - staraj sie trzymac to szklo na przyslonie 5.6 i/lub czasie nie dluzszym 1/250 .
    Jesli jestes pewien ze uzyjesz tych 300mm przy danym foceniu - to tryb Tv, iso1600 (chyba ze jasny, sloneczny dzien), czas 1/500. Jesli tylko mozesz uzyc to 1/250 i ew. iso800. Pokombinuj... IS jest przydatny najbardziej w dosc ciemnych warunkach (np hale sportowe, wieczorami, koncerty) ale nie jest niezbedny. Oprocz tego zabawy w RAW, odzsumianie itp - tez nie zaszkodza

    2. Jak sie zachowuje IS w EF 100-300?(pewnie zależnie od szkła, ale pliz o rozwiniecie lub link- przeciez znacie to forum na pamieć)
    Nie zachowuje sie bo go nie ma w tym obiektywie.

    3. Czy IS wpływa na szybkość AF?
    Nie, ale wplywa na jakosc optyczna... dlatego np wg mnie o ile 75-300 bez IS to jeszcze ujdzie o tyle z IS to porazka kompletna.

    I na koniec lampy. Planuje EX 580 :
    - czy warta tej ceny przy amatorskich zastosowaniach (KIT - zdjęcia w pomieszczeniach)
    Ja tam zawsze do zastosowan amatorskich polecam 420EX albo nawet 380EX - body dobrze sobie radzi ze sterowaniem lampa, a dopiero gdy czlowiekowi znudzi sie amatorka i zachce kombinowac to wtedy przesiadka na lampe z M/strobo/systemem wyzwalania itp.

    O E-TTL II juz dostales link do odpowiedniego watku 8)

  3. #23

    Domyślnie

    Panowie, wielki dzięki za obszerne wyjaśnienia i praktyczne porady :-D

    Vitez - ano walnąlem sie z tym IS w 100-300 (sam to czytam i nie wiem o co mi chodziło- co tylko dowodzi jaki mialem mętlik w glowie w temacie szkieł ...+ kilka kartek notatek )
    Kuchatek- zadanie domowe nt TTL-II odrobione, pójde za sugestią Viteza i postawie na 420EX...zostanie troche kaski na lepsze akcesoria

    Podumowujac planowany zestaw:
    -EOS 350D KIT
    - Canon EF 28-135 IS USM
    - Canon EF 100-300 USM
    - 420 EX
    - Macro....teraz łatwiej bedzie szukać na forum.
    Jeszcze raz dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Alv ; 08-04-2005 o 22:48

  4. #24
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alv
    pójde za sugestią Vitezia
    A gdzie ty widzisz ź na koncu mojego nicka?

  5. #25

    Domyślnie

    ....widocznie jakis paproch na monitorku...sorki Vitez (kogo?/czego?-Viteza)
    Ostatnio edytowane przez Alv ; 08-04-2005 o 22:40
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    OT: Zabawa bedzie jak sie kiedys na forum zarejestruje jakis Viteź, albo jeszcze lepiej jakas Vitezia ;-)
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pszczola
    OT: Zabawa bedzie jak sie kiedys na forum zarejestruje jakis Viteź, albo jeszcze lepiej jakas Vitezia ;-)
    Bedzie ban z uzasadnieniem "xeroboyom pseudonimowym stanowczo dziekujemy"

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Ale jakas mila 'Vitezia' to by przeszla? ;-) (Oczywiscie po wczesniejszej akceptacji i testach)
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  9. #29
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pszczola
    Ale jakas mila 'Vitezia' to by przeszla? ;-) (Oczywiscie po wczesniejszej akceptacji i testach)
    Raczej nie, jestem zajety i wierny. Nawet podanie i list motywacyjny na priva suto okraszone (nie)skromnymi zdjeciami mnie nie ruszy . Koniect OT

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Macro w Sigmie? To dopisek marketingowy i naduzywany jako argument... Tamron 28-75 2.8 rowniez ma dopisek macro a nigdy bym go nie uzyl do zdjec makro - nie ta skala .
    A co bys polecil do macro? Ten EF 100-200 USM naprawde wydaje mi sie byc bardzo ok, ale zastanawiam sie czy czy jednak nie pojsc w kierunku czegos bardziej uniwesalnego (np. wspomniana Sigma 70-300 II APO super Macro...mimo ze 1:2). Pogrzebalem na forum, ale albo linki z poprzedniego wcielenia formum, albo tylko wzmianki bez szczegolow.

    Przyznam , że trudno mi sie szuka haslowo mieszkow, pierscieni i innych mozliwosci bez wskazan...na ogol trafiam na ogolne info. W kompakcie to bardzo latwo...pstryk i swiatlo...a w lustrach, odkrywam dopiero ten swiat. Macro jest dla mnie dosyc istotne.
    Prosze o kolejne wsparcie, za które z gory dziekuje.
    (mam nadzieje, ze wpadka z nickiem zostala mi wybaczona )
    skromny dorobek...www.pbase.com/alv32

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •