Czy ten obiektyw jest zbudowany podobnie do 17-40mm, a mianowicie czy przód obiektywu wysuwa się przed obudowę? Czy ostrzy rónież bez wysuwania się?
Czy ten obiektyw jest zbudowany podobnie do 17-40mm, a mianowicie czy przód obiektywu wysuwa się przed obudowę? Czy ostrzy rónież bez wysuwania się?
ale pytam o 16-35mm f/2.8 II. Może już ktoś ma lub oglądał.
działa pewnie jak pierwsza wersja czyli wsuwa sie kilka milimetrów do środka.
No wlasnie rusze sie przednia czesc obiektywu i czy w zwiazku z tym potrzebne jest zakladanie filtra neutralnego do ochrony mechanizmu abstrachujac od szkla.
Ogolnie nie zakladam filtrow chyba ze polary.
Chodzi mi o to czy ten mechanizm (ruchoma czesc z przodu) podatna jest na kurz, wode i ulega w szybkim czasie destrukcji
Czy musze stosowac filtr do ochrony mechanizmu 16-35 II czy nie?
Tak, co zresztą jest zapisane w instrukcji obiektywu.
Ja używam na wszystkich obiektykach Marumi Lens Protect Super DHG. Nie widzę różnicy w jakości w powiększeniu 1:1. Super szkła, tanie i polecam!