Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 17252627
Pokaż wyniki od 261 do 263 z 263

Wątek: Pytanie dotyczące filtrów Cokin

  1. #261
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Pytanie dotyczące filtrów Cokin

    Cytat Zamieszczone przez photographymmm Zobacz posta
    Panowie, możecie mi coś doradzić z tymi filtrami? konkretnie, jakie uchwyty, pierścień i filtry do sigmy 10-20 i 17-50 ? Filtry Hitecha. Na najmniejszych ogniskowych będzie winietowanie - trudno. Dzięki i wybaczcie, że się tak narzucam ale wciąż nie usłyszałem odpowiedzi.
    w temacie to już chyba wszystko powiedziano nie w tym to w innych wątkach - kup system z filtrami 100 będziesz miał spokój z winietowaniem, który system? masz do wyboru lee, cokin - też ma 100mm holder nawet dość ciekawy mz, hitech, nisi i pewnie jeszcze parę innych, filtry prostokątne najczęściej pasują do każdego holdera, schody się zaczynają jak chcesz podpiąć polar - i tu tak naprawdę te systemy się różnią, jeśli chodzi o akcesoria dodatkowe to pewnie lee jest jednym z bogatszych systemów - internety opisują, a youtube pokazuje - oglądać wybierać i tak każdy z nich będzie lepszy niż system 85mm.
    o 85mm chyba już wszystko powiedziano jedni będą twierdzić że winietuje inni że nie winietuje - najprościej sprawdzić w specyfikacji producenta, ale przy ogniskowych rzędu 10mm to nie widzę normalnego sposobu użytkowania takiego systemu (85mm) - co byś nie wyczytał to i tak nie da się tego sensownie użyć w typowych konfiguracjach np. nd1000+połówka na tych 10mm - wiem bo kiedyś miałem.
    połówki kup 0.6soft i 0.9 soft jeśli potrzebujesz hard to kup coś twardego zamiast 0.9soft i do tego co potrzebujesz - szary pełny 3EV lub 5EV, pełny 10EV czyli ND1000, ewentualnie polar - i na początek starczy.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 30-12-2015 o 12:46
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #262
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Pytanie dotyczące filtrów Cokin

    Ja kupiłem cokin Z na początek wydałem 500zł a to wszystko mało. System dobry ale cholernie drogie te filtry...
    L

  3. #263

    Domyślnie Odp: Pytanie dotyczące filtrów Cokin

    Dzięki za wszelkie informacje. Poczytam o Cokin Z. Ewentualnie zwiększę budżet do 500zł.

Strona 27 z 27 PierwszyPierwszy ... 17252627

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •