Jest jeszcze całkiem dostępny F3Zamieszczone przez Arkan
![]()
Jest jeszcze całkiem dostępny F3Zamieszczone przez Arkan
![]()
Swiete slowa! Zrobilem takie dzisiaj:Zamieszczone przez Vitez
http://www.wildlifeland.com/Canon20d...ures/Seal.html
To fakt żaden dSLR nie rowna sie ze starymi dobrymi analogami...ale to juz dla kazdego z nas przeszlość i nie znam takich którzy chcieli by wrócic na rolki tylko dla tego ze cyfraki maja kilka wad....
"Obraz jest to fragment natury widziany przez temperament twórcy"
a miało być bez OT![]()
Jeśli ten wątek ma mieć sens to skupmy się na naszych uwagach, a nie odpieraniu zarzutów innych. No i nie porównujmy do analogów, Nikona albo maszynki do mięsa, to nie ten temat.
Z mojej strony mogę powiedzieć, że dostrzegam dwie wady (lub mankamenty - jak kto woli).
1) dosyć łatwo sprawić, żeby szumy zostały podbite. Kewstia poprawnej ekspozycji jest oczywiście kluczowa, ale jak wiadomo, nie zawsze da się wszystko perfekcyjnie ustawić, zwłaszcza przy szybkich ujęciach. Dlatego zdarza się zrobić zdjęcie ISO 400 gorsze pod względem szumów od ISO 1600. Wiem, że to problem wszystkich dSLR, ale warto pamiętać o tej zwiększonej "wrażliwości".
2) 20D ma rewelacyjny AF jednak zachowuje się inaczej niż moja analogowa 50'ka. Dlatego bardzo długo dochodziłem do tego w jaki sposób pracować z AF, żeby mieć ostre zdjęcia. Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem (w moim przypadku) okazała się zmiana kontroli AF/AE lock - teraz mam AF pod * i jest dobrze.
A mógłbyś ten temat trochę rozwinąć? Ja mam podobne odczucie - w sensie tego, że wydaje mi się, że nie wykorzystuję w 100% aparatu. Niby szkła są OK, żadnych backfocusów (no, lekki z 10D+70-200@70 ;-)), ale czuję jakiś taki niedosyt patrząc na ostrość fotek.Zamieszczone przez Kubaman
Sprubuję, choć to całkiem OT :wink:
W mojej 50'ce kiedy wcisnę spust do połowy i AF potwierdzi złapanie ostrości obiektyw ani drgnie, tak długo jak trzymam przycisk. W 20D odnoszę wrażenie (choć może to tylko moja wyobraźnia pracuje) że po ustaleniu focusa obiektyw często "doostrzał". Czyli mam potwierdzenie w wizjerze w postaci kropki, ale nie mam pewności, że utrzymam dany punkt ostrości. Po zamianie funkcji spustu/przycisku * w CF problem nie występuje, ale za krótko tego używam, żeby definitywnie potwierdzić. Nie wiem, czy to kwestia gorszej współpracy nie-fimowych szkieł czy jakaś wada w przycisku w moim egzemplarzu, czy po prostu 20D tak ma.
P.S> wczoraj fociłem mewy pod Wawelem z nowym ustawieniem i opadła mi szczęka - nie wiedziałem, że mam takie ostre szkło![]()
napisz o tym jutro![]()
zapomniałem, że dzisiaj 1.IV![]()
ale napiszę, nie ściemniam :wink:
Wylacz AI Focus ;-)Zamieszczone przez Kubaman
A masz jakieś inne wyjście?Zamieszczone przez Kubaman
![]()