Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: EOS300D a G5 ???

  1. #11
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Oczywiscie, ze trzysetka jest trudniejsza w obsludze i wielu przejechalo sie na hasle reklamowym "pierwsza dSLR dla foto-amatorow" - ale nie tragizujmy - jesli jest dobra wola i chec zabawy fotografia, to nawet pol-kretyn pojmie obsluge.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Na poczatek jakis zumik w miare szeroki albo dwa tanie na zakres a potem z czasem sie pozbyc i brac cos na jakosc... Na tych kitach i mydlach wbrew pozorom sie tak strasznie nie traci i czesto mozna sprzedac po cenie zakupu (no chyba ze ktos rzuca i popsuje)...

    Te tanie obiektywy do lustrzanek i tak rozwalaja jakoscia wiekszosc kompaktow i hybryd, lacznie z tymi "zeiss'ami" od Sony'ego... Z czasem (jak juz kupka sie znowu uzbiera) mozna sie przesiasc na cos lepszego...

    [ Dodano: 2005-03-29, 17:03 ]
    A co do obslugi to z trzysetka nie mialem problemow jak ja bralem do reki... A z paroma kompaktami znajomych tak...
    ...

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Jedno czego nie kocham za bardzo to rozmiar i masa... Ale jak wyciagam w tlumie to widac respekt malpiarzy dookola i nie wlaza przed obiektyw jak kiedys...
    Rozmiar i masa ci przeszkadza? To po co ci grip?

    I ty piszesz o 300D black z kitem/Sigma... a wyobraz sobie ze jak ja kiedys w ZOO wyciagnalem 10D z gripem i Sigma 175-500 (cos kolo 1,5kg wagi i ok 50cm dlugosci) to ludzie wrecz uciekali .

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    ... a wyobraz sobie ze jak ja kiedys w ZOO wyciagnalem 10D z gripem i Sigma 175-500 (cos kolo 1,5kg wagi i ok 50cm dlugosci) to ludzie wrecz uciekali .
    Booosz... Vitez, Vitez,
    jak tak Ciebie czasem poczytam to mi sie lepiej robi ze na 500mm f/4 IS L jeszcze mnie nie stac..


    Gululu - przez 8 miesiecy mialem A310 - fajna malpka, w styczniu sprzedalem z mysla o G5, ale za dlugo czekalem na srodki na jego zakup i mialem caly miesiac na ogladanie galerii foto i sledzenie aukcji na allegro. Wybor padl na czarnego kitowego 300d z gripem choc mialem takie rozterki jak Ty, a nawet jeszcze wieksze. Jesli dobrze czujesz w trybie M G5'tke to zapoznanie sie z manualem w trabancie bedzie dla Ciebie sprawa dnia Dodatkowo majac instrukcje napisana w jezyku ktory bedziesz rozumial - bedziesz mogl wyjsc w plener z nowym sprzetem ciagnac za soba jeszcze papier w ktory sprzet byl zapakowany

    Radosc mi sprawia odkrywanie kazdego dnia nowych "umiejetnosci" mojego sprzetu, ale posiadanie wczesniej tylko A310 w niczym nie umniejsza mojej satysfakcji z zabawy trabantem :wink:

    Nie zastanawiaj sie, jesli juz to tylko nad wyborem - ktore lustro.

    Pozdro,
    Parteq

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Rozmiar i masa ci przeszkadza? To po co ci grip?
    Czepiasz sie Przeciez mozna odkrecic Grip to troche taki experyment Moze go jeszcze wypchne komus...
    W praktyce troche mnie dobijal nieco krotki chwyt... To takie losowanie... Albo krotki chwyt i mi reka wystaje poza aparat i palec lata luzem albo grip i inna czesc reki cierpi od ciezaru jak lazic z tym w reku godzinami Trzeba wybrac... Albo jakas silownia... Moze sie przemoge niedlugo ;D Lepiej pocwiczyc jak reke przyciac A cwiczyc i tak trzeba czasami dla zdrowia i zrzucenia kilogramow... praca niestety siedzaca... Mocuje sie z tym wszystkim dopiero pare miesiecy i to takie wyrabianie przyzwyczajen i nawykow... Macanie w sklepie duzo daje, ale nie tyle co posiadanie czegos na dluzej...

    Zreszta teraz to jak biore jakis kompakt to nie mam gdzie go zlapac i mnie denerwuje ze lekki... A smiech to wogole ostatnio jak pstrykalem jakis knot i gosc podszedl i chcial zeby mu zrobic zdjecie analogiem fokus free... Komedia Gdzie tu sie patrzy? Jak to przykadrowac? Gdzie to sie wlacza? Glupio chyba musialem wygladac jak sie mocuje z takim pryszczem a obok na pasku "pro" cegla ;D

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    I ty piszesz o 300D black z kitem/Sigma... a wyobraz sobie ze jak ja kiedys w ZOO wyciagnalem 10D z gripem i Sigma 175-500 (cos kolo 1,5kg wagi i ok 50cm dlugosci) to ludzie wrecz uciekali .
    Wlasnie dlatego "wieksze cus" na liscie zakupow jest. Finanse narazie nie te co by sie chcialo Sigma z tulipanem taka krotka nie jest jak ja wyciagnac... W porownaniu do kompaktow to to olbrzym Na ulicach sie tego nie widuje czesto...

    A tak naprawde to problem i moje nazekanie nie z powodu ciezaru samego body w reku... nawet z lampa, gripem i przy dluzszym foceniu... Dopiero jak to trzeba transportowac z jakimis dodatkami (najlepiej na codzien) zaczynaja sie schody... Laptop ze swoimi dodatkami i cos jeszcze extra i sie robi pakunek ktory na codzienne noszenie to sie tak srednio nadaje... Nawet na specjalne wypady wyglada sie jak wielblad... Jak mam aparat to mi trzeba laptopa a jak mam laptopa to mi potrzeba aparatu a jak zaplanuje wycieczke to nie ma pogody. Na liste zakupow jednak idzie maly laptop zamiast tej cegly i przyzwoity plecak (tutaj chyba beda schody bo malo plecakow foto ma bezpieczne miejsce na ksiazke).
    Mysle ze obok malego komputera zmieszcze jeszcze body z podstawowym osprzetem mieszczac sie w masie obecnego komputera... Ma to w zalozeniu wszystko wazyc do 5kg i byc stosunkowo male... Wtedy bedzie mozna nosic na codzien...
    ...

  6. #16
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Na liste zakupow jednak idzie maly laptop zamiast tej cegly i przyzwoity plecak (tutaj chyba beda schody bo malo plecakow foto ma bezpieczne miejsce na ksiazke).
    Mysle ze obok malego komputera zmieszcze jeszcze body z podstawowym osprzetem mieszczac sie w masie obecnego komputera... Ma to w zalozeniu wszystko wazyc do 5kg i byc stosunkowo male... Wtedy bedzie mozna nosic na codzien...
    Pomysl nad torba Lowe Pro 650AW... miesci ladne pare kg sprzetu, dlugie lufy w pozycji pionowej bez problemu i ma specjalna komore na laptopa. Ja wprawdzie laptopa nie mam ale ta komora sie spodobala (wrzucam tam rzadziej uzywane filtry i redukcje 8) ).

    Minus tylko taki ze nie kazdy lubi pare kg na jednym ramieniu nosic... ale za to dostep do sprzetu o wiele szybszy, tym bardziej dzieki systemowi topload.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Dzieki za rade... Ja to akurat ten co nie lubi na ramieniu ale pomysle... nawet jak na miasto bedzie cos na plecy (raczej cos malego) to trzeba jeszcze to gdzies w miare bezpiecznie w domu trzymac coraz wiecej tych elementow A te naprawde fajne obiektywy takie male nie sa
    ...

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Plecaki sa fajne (choc ja nie moge dostac dla siebie na tyle duzego, co by mi sie wygodnie na plecach miescil), ale przy czestym i szybkim wymienianiu szkiel moim zdaniem torby spisuja sie lepiej (bo szybciej).
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •