Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: EOS300D a G5 ???

  1. #1
    gululu
    Guest

    Domyślnie EOS300D a G5 ???

    Witam Wszystkich !
    Od 10 miesiecy jestem posiadaczem Canona G5 (to moja pierwsza cyfrowka)
    Jestem z niego zadowolony, ale od jakiegos czasu marzy mi sie lustrzanka.
    Tak sie sklada, ze mam kupca na mojego G5 i zastanawiam sie czy nie dolozyc troche kaski i nie kupic EOS300D?
    Obawiam sie tylko ze ten aparat moze byc dla mnie zbyt "trudny" (jako ze nie mam jeszcze duzego doswiadczenia).
    Napiszcie prosze co myslicie o tej ewentualnej decyzji
    dzieki
    Maciej

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Eeee... nie wydaje mi sie zeby byl specjalnie trudny...
    Mam wrazenie ze to jakas legenda... Wiecej jest czesto ******* i opcji gdzie mozna cos zepsuc w menu w byle kompakcie jak w takim 300D. A jak jeszcze rozumiesz w miare pojecia glebi ostrosci, zaleznosc czasu i przyslony to nie ma problemu zadnego...
    Moim zdaniem to kwestia przyzwyczajenia...

    Problem to sie zaczyna z wydatkami... A to obiektyw, a to filterek, lampka by sie przydala... moze statyw... znowu obiektyw... Po jakims czasie sie okazuje ze rzeczywiscie to studnia bez dna ;D
    ...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    Poza tym jeśli nie masz wiedzy jaką dobrać przysłone lub czas to przecież są programy tematyczne ktore w tym pomagają. Ale myśle ze w bardzo krotkim czasie sie z tym wszystkim zapoznasz i bedziesz wiedział co i jak.

    Co do aparatu radze pomyśleć nad ewentualnym 350D. Jest to nowosc z większymi możliwosciami. Ale 300D też jest bardzo dobrym aparatem który myśle ze bezproblemu ci wystarczy.

    Pozdrawiam

    [ Dodano: 29-03-2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Po jakims czasie sie okazuje ze rzeczywiscie to studnia bez dna ;D
    Hehe na dodatek jest to bardzo droga studnia

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    Hehe na dodatek jest to bardzo droga studnia
    a zony zle na to reaguja
    www albo tez flickr

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    No ja swojego Rebela tez tak slabo rozumialem na poczatku i raczej byl to full automat i zakup "na pale"... Dopiero potem trzeba bylo sie uczyc wszystkiego...
    Glebia, przyslona i wogole cala reszta to byla magia na poczatku... Ale wystarczylo raz sie przejsc na miasto z kitem i iso 1600 i wiedzialem ze tego mi trzeba Potem pare sesji z googlami i nie zamienil bym sie juz chyba za kompakta...

    Jedno czego nie kocham za bardzo to rozmiar i masa... Ale jak wyciagam w tlumie to widac respekt malpiarzy dookola i nie wlaza przed obiektyw jak kiedys...
    ...

  6. #6
    gululu
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za odpowiedz
    Czyli w praktyce na czym polega glowna roznica miedzy cyfrowym kompaktem a cyfrowa lustrzanka (poza mozliwoscia wymiany obiektywow w tym drugim)?

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    na tym, ze w lustrze jest podglad optyczny przez obiektyw, zamiast jakichs psiejskich-czarodziejskich ekranikow LSD, na ktorych g...o widac :-)

    poza tym, jest fizycznie wieksza matryca, o niskich szumach nawet przy wyzszych czulosciach, szybszy AF, mniejsze opoznienie wyzwolenia migawki, solidniejszy korpus (lepiej lezacy w lapie)... itd. itp.
    www albo tez flickr

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    36
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    zamiast jakichs psiejskich-czarodziejskich ekranikow LSD, na ktorych g...o widac :-)
    LSD jest fajne psiejskie-czarodziejske, ale zeby to ekranik byl?

    Co do tematu, to ja bym bral bez zadnych oporow. Najpierw pewnie bys probowal na automacie, ale potem, jak juz bedziesz znal swoj aparat, nie bedziesz zalowal.

    Lustrzanka ma naprawde bardzo duze mozliwosci i jezeli ja bym teraz wybieral miedzy swoim S1 IS, a 300d w takiej cenie w jakiej jest teraz, to bralbym bez pytania.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    Cytat Zamieszczone przez Venio
    Hehe na dodatek jest to bardzo droga studnia
    a zony zle na to reaguja
    haha a nie mówiąc jush o moich rodzicach

    Cytat Zamieszczone przez gululu
    Dzieki bardzo za odpowiedz
    Czyli w praktyce na czym polega glowna roznica miedzy cyfrowym kompaktem a cyfrowa lustrzanka (poza mozliwoscia wymiany obiektywow w tym drugim)?
    Poza tym jest o wiele większa jakosc robionych zdjęć. Wiele kompaktów z matrycami 8mpix wyłapuje o wiele mniej szczegółów niż lustrzanki z matrycą 6mpix. Oczywiscie jeśli zakupi sie dobry obiektyw. Ale to przeciez jest kwestia czasu.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja sam przesiadłem się na 300D tydzień temu Mój poprzedni aparat to Fuji S7000. Również myślałem, że lustrzanka to jakis kosmos tylko dla profesjonalistów Menu i opcje są o wiele łatwiejsze do opanowania niz w moim Fuji. Wszystko jest jasne, proste i czytelne.

    Jeszcze żeby tylko wsztstkie fotki wychodziły idealne :P

    No i kasy ciagle brak na nowe szkiełko...
    EOS 7D | BG-E7 | 17-40 f4 L | 70-200 f2.8 L | 10-22 f3.5-4.5 | 580EX II | Manfrotto X55 PRO+804RC2 | Hand Strap E1 | Lowepro Vertex 200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •