Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 280

Wątek: slajdy - skanowanie

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Swarzędz
    Wiek
    38
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam!
    Wszystkie zdjęcia wykonywałem na filmach/slajdach, jakiś czas temu naszło mnie na "pokazanie kilku fotek" i zarchiwizowanie tego co do tej pory zrobiłem
    Mam znajomych w labie, wybrałem się tam i zeskanowali mi na próbę slajd...
    no i jakość jaką zobaczyłem można nazwać galopującą żenadą... to po pierwsze a drugie za film chcą ok 30pln, a tych filmow jest... no jest sporo
    Nie znam się kompletnie na skanowaniu -znalazłem kilka zdjęć w sieci które są ze sjaldów:
    http://plfoto.com/798513/zdjecie.html#
    http://plfoto.com/1129607/zdjecie.html
    http://plfoto.com/794358/zdjecie.html
    I chciałem prosić forumowiczow o informacje, jakim skanerem uzyskam taką jakość -mam monitor ustawiony na 1024x768 i chcialbym, żeby skany wyświetlone na pełnym ekranie miały taką jakość jak te z linków...
    z góry dziękuję wszystkim za rady

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roger_Sway Zobacz posta
    I chciałem prosić forumowiczow o informacje, jakim skanerem uzyskam taką jakość -mam monitor ustawiony na 1024x768 i chcialbym, żeby skany wyświetlone na pełnym ekranie miały taką jakość jak te z linków...
    z góry dziękuję wszystkim za rady
    W tych linkach są miniaturki.
    Skan z labu ma średnio 2000x3000. Jeśli laboludek nie starał się specjalnie spieprzyć, to wystarczy podregulować kolorki, odszumić, zmniejszyć do tego 600x400, podostrzyć i już.

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Swarzędz
    Wiek
    38
    Posty
    43

    Domyślnie

    -mam monitor ustawiony na 1024x768 i chcialbym, żeby skany wyświetlone na pełnym ekranie miały taką jakość jak te z linków...
    Wiem, że na tych zdjęciach są miniaturki to raz, a dwa że nie chcę żeby moimi filmami zajmowały się laboludki (nie szanują kilsz, albo po prostu nie wiedzą jak z nimi postępować... -fakt nie wszyscy, ale nie chcę ryzykować porysowania/poplamienia kliszy)
    Chcę kupić skaner, a co do tych wielkości to chodziło mi o to żeby po zeskanowaniu i na pełnym ekranie zdjęcie było tak ostre i bez pikselozy jak te na miniaturkach -ale nie bylo miniaturką
    Nie wiem czy dobrze wyraziłem o co mi chodzi, ale taką mam nadzieję -pozdrawiam

  4. #24
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roger_Sway Zobacz posta
    Chcę kupić skaner, a co do tych wielkości to chodziło mi o to żeby po zeskanowaniu i na pełnym ekranie zdjęcie było tak ostre i bez pikselozy jak te na miniaturkach -ale nie bylo miniaturką
    Nie wiem czy dobrze wyraziłem o co mi chodzi, ale taką mam nadzieję -pozdrawiam
    Dobry skaner do slajdów i negatywów to wydatek rzędu 2 kzł. Przyzwoity, dla amatora (powiedzmy, zaawansowanego amatora) to już znacznie mniej.
    Ja używałem tych dwóch:
    - Canon CanoScan 8600F
    - Epson V100
    Oba są warte swojej ceny i z pewnością pozwolą na wygenerowanie porządnych obrazków, w rozdzielczości ekranowej.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Swarzędz
    Wiek
    38
    Posty
    43

    Domyślnie

    Wielkie dzięki minek i MacGyver
    A tak na marginesie to cieszę się, że TU do Was trafiłem... to forum to świetna sprawa i są tu ludzie z naprawdę ogromną wiedzą i chwała im za to, że chcą się nią podzielić z innymi

    Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar Max-Maciej
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja miesiąc temu kupiłem Epsona V200 za 330 zł i nie narzekam. Jestem z niego zadowolony, w porównaniu do skanów, które wykonali mi w labie to muszę powiedzieć, że moje są lepszej jakości. Zależy co chcesz skanować i co chcesz później z tymi skanami robić, jeśli będziesz potrzebował naprawdę dużych powiększeń to wybierz jakiś profesjonalny skaner. Ja potrzebowałem skanera aby zarchiwizować moje negatywy i slajdy, niektóre mają prawie dwadzieścia lat. Do odbitek 15x21 cm Epson w zupełności Ci wystarczy. Jeżeli będziesz chciał to wyślę Ci kilka skanów na priva. Pozdrawiam.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja skanuję Minoltą 5400 II - kupiłem ją tuż przed zakończeniem działalności firmy w tym sektorze - skaner ten już nie jest produkowany ale można czasem gdzieś go trafić na aukcjach internetowych.
    Wyniki skanowania tym sprzętem można obejrzeć tutaj.
    Sprzęt jest naprawdę dobry pomimo kilku mniej ważnych i nie wpływających na jakość skanowanego obrazu wad - jest zbudowany w ten sposób, że sprawia wrażenie sprzętu "delikatnego" i trzeba się z nim obchodzić ostrożnie.
    Skaner ten posiada dobre oprogramowanie fabryczne + obsługiwany jest przez SilverFast i Vuescan.
    Jeśli miałbym go umiejscowić wśród skanerów dedykowanych do filmów małoobrazkowych to pod względem parametrów znajduje się blisko Nikona 5000ED z tym że był od niego sporo tańszy.
    Osobiście zdecydowałem się na zakup tej Minolty po przeczytaniu dziesiątek testów i porównań z Nikonem V ED i 5000 ED - pod uwagę wziąłem jakość skanów i cenę sprzętu.
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar MaciejW
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    36

    Domyślnie

    Plustek OpticPro ST64+ a taki skaner ma moze ktos?Podobno posiada mozliwosc skanowania negatywow ze sredniego formatu,z tego wzgledu przyciagnal moja uwage.Myslalem nad skanowaniem tychze negatywow do wstawiania ich na strony www.Ale nie jestem pewien czy sprzet da rade.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was miał do czynienia z bębnowym Howtek'iem ScanMaster D4500 ?

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    A czy ktoś z Was miał do czynienia z bębnowym Howtek'iem ScanMaster D4500 ?
    Masz możliwość kupić bęben w dobrej cenie?
    Jeśli masz możliwość obejrzenia go wcześniej i mechanizmy będą sprawne, a sam bęben nie jest porysowany - to ja bym się długo nie zastanawiał...

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •