Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 280

Wątek: slajdy - skanowanie

  1. #271

    Domyślnie

    Wita!
    Ostatnio w przedświątecznych porządkach udało mi się wykopać całkiem sporą kolekcję slajdów (ze mną w roli głównej :P )
    Slajdy które znalazłem to ORWO CHROM ( UT18 lub|i UT20 )
    skaner który dorwałem to Epson Perfection 3200

    Od dobrych 4 dni zachodzę w głowę, jak w miarę przyzwoite kolory wyciągnąć z tych slajdów (przypomnę, orwo charakteryzuje się brudną brązowo-ciemnozieloną kolorystyką)

    Ma ktoś z Was może jakiś patent na skanowanie tych materiałów aby kolory były przyzwoite?
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  2. #272
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Łódź
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patryk_mirek Zobacz posta
    Ma ktoś z Was może jakiś patent na skanowanie tych materiałów aby kolory były przyzwoite?
    To są ORWO, z 87 i 88 roku, slajdy robione Zenitem, poprawiane trochę - jak to ORWO...
    Ale z patentem to będzie trudno - one się bardzo różnie starzały - jak ludzie Niektóre ładnie, niektóre fatalnie...

    J

  3. #273
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Użyj bardziej zaawansowanego programu do skanowania, np VueScan albo SilverFast. W sofcie tego typu masz możliwość wprowadzania korekty koloru (tonacji) działającej podobnie do ustawiania WB przy wywoływaniu RAW-ów.
    Druga opcja to poskanować jak leci, na jednych ustawieniach, a następnie potraktowac cały katalog uprzednio zdefiniowaną akcją w PhotoShopie (narzędzia: balans kolorów, kolor selektywny, barwa/nasycenie, poziomy).
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  4. #274
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Albo Lightroomem.

  5. #275

    Domyślnie

    koledzy widze mocno profesjonalne skanery tu wymieniaja, a ja chcialem zapytac o skaner negatywow i slajdow (w wiekszej mierze cz-b) ale dla zwyklego zjadacza chleba-do kwoty 500zl...

    wiem, ze to bardzo mala kwota, ale nie chodzi o jakas profejnolna jakosc - tak zeby mozna bylo dobre odbitki potem zrobic max 15x21 z tych skanow.
    bez wielogodzinnego dlubania w programach graficznych.

  6. #276
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    Molsar, dwa lata temu przerabiałem dokładnie to samo.

    Za radą szanownych użytkowników forum (zwłaszcza Mac'a i Paenki - jeszcze raz dzięki) zdecydowałem się na nowego Epsona V350. Oczywiście daleko mu od skanerów profi - zwłaszcza bębnowych, ale skanuje naprawdę poprawnie. Jedyna udręka to walka z elektrostatyką i wszechobecnymi pyłkami. Ma auto loader do negatywów 35mm i ramkę pod slajdy. Dla zaawansowanego amatora udana zabawka.

    Jedyne ale, to cena.. Chciałem ci wkleić linka do jakiejś aukcji, ale te Epsony kosztują teraz niemal 2x tyle co dwa lata temu.. Swojego dopadłem pod koniec 2008 roku za ~ 270pln. TERAZ NIE SCHODZĄ PONIŻEJ 500 PLN

    No ale może margines ceny będzie na tyle mały, że weźmiesz epsona pod uwagę.
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  7. #277
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 249

    Domyślnie

    @molsar: kol. XLesio już ci dobrze poradził, myślę, że te epsoniki są warte grzechu za te pieniążki. sam mam co prawda canona 8800F (i też sobie bardzo chwalę), ale on był i jest 2x droższy...

    Cytat Zamieszczone przez molsar Zobacz posta
    bez wielogodzinnego dlubania w programach graficznych.
    a tak to się chyba nigdy nie da ;-)
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  8. #278
    Uzależniony Awatar Paenka
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    727

    Domyślnie

    a tak się tylko wpadłam przywitać

    Jak fajnie, że jednak analog nie zdycho
    Tzn. tak teoria mówi o praktykę mnie nie pytajcie;p

    TU możesz przypuścić atak odwetowy, nie krępuj się

  9. #279
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    21

    Domyślnie

    czy ktoś z was używa urządzenia Plustek 7500 bądź podobne

    czy warto kupić takie urządzenie ??

  10. #280
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Nie wiem czy bylo, ale ciekawy link:
    http://www.paulturgeon.com/FilmTest/

Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •