Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 96

Wątek: dorobic pare groszy

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    928

    Domyślnie

    kavoo, i jeszcze na dropsy i "uspokojenie" malzonki zostalo

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomsong
    [DoMiNiQuE], btw. ten awantarek masz swietny..Twoja robota???
    Moja, ale tak nie do konca - to jest screen z filmu Las Vegas Parano :-)

  3. #23
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [DoMiNiQuE
    ]
    Cytat Zamieszczone przez tomsong
    [DoMiNiQuE], btw. ten awantarek masz swietny..Twoja robota???
    Moja, ale tak nie do konca
    Znaczy sie... ty tylko kadrowales? ;-)

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Cytat Zamieszczone przez [DoMiNiQuE
    ]Moja, ale tak nie do konca
    Znaczy sie... ty tylko kadrowales? ;-)
    o tak, bardzo sie przy tym napracowalem ...i do tego to usuniecie tla

    dobra konczy ten OT bo nam sie dostanie ;-)

  5. #25
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    no dobra.. to ktory jako pierwszy chce dostac "minusa" ?

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    A ja co miesiąc mam zlecenie na dwa, trzy zdjęcia do Mojego Psa ).
    Chociaż raz sprzedałem tam fotoreportaż ze schroniska.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    48
    Posty
    420

    Domyślnie

    ja jakiś czas robiłem ślubne fotki- i tu przytyk do artystów z poczatku tematu co oznacza sprzedawać się ??
    ja zaczynałem robiąc dość charakterystyczne fotki ślubne może nie była to awangarda ale jakiś rozpoznawalny styl. robiłem je znajomym w prezencie ślubnym - potem pojawiali się znajomi tych znajomych którym podobały się moje zdjęcia a nie te robione przez zawodowców posiadających swoje studia foto - z czasem musiałem zarejestrowac działalność żeby nie mieć na głowie skarbówki - ale z czasem temat się przejadł i teraz musże sobie odpocząć bo popadłem w rutynę i mi samemu przestały się podobać moje fotki.

    prawda jest taka że ci fotografowie którzy zarabiają i żyją ze swoich fotek nikomu się nie podkładają - oni robią swoje a klient płaci żeby to on a nie kto inny zrobił zdjęcia. żaden też z tych fotografów nie pracuje tylko w Polsce czy tylko w Stanach oni pracują na całym świecie. rozmawiałem kiedyś z jednym z czołowych fotografików polskich i opowiadał mi jak wykonywał zdjecia kolekcji dla jakiegoś japońskiego kreatora mody - miał wybrać miejsce gdzie chciałby zrobić zdjecia, po tym jak wybrał miejsce przylecieli po niego samolotem a do tego przysłali na miejsce jumbojeta tak wyposażonego w sprzęt fotoże on sam mówił że był w cieżkim szoku jak to wszystko zobaczył bo owielu z tych żeczy to tylko słyszał - tak więc konkluzja - zarabia się w tej branży dużo gdy jest się dobrym i nikt nie dyktuje ci jak masz zrobic zdjęcia - oni płacą żebyś zrobił je tak jak to tylko ty potrafisz.

    ale to są artyści i sa nieliczni - reszta to rzemieślnicy (i nie ma tu na myśli nic złego)

  8. #28
    Bywalec Awatar Ted
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Nowy Targ
    Wiek
    45
    Posty
    143

    Domyślnie

    A ja troszkę inaczej spytam. Ponieważ zdjęcia robie głownie na lodowisku (hokej), chciałem mieć trochę więcej satysfakcji z tego. Mam znajomości w ogólnopolskiej gazecie chciałem sprzedać im od czasu do czasu jakieś zdjęcie. Niestety na mijający sezon już był koleś zaklepany, wiec nie udało mi się dogadać (może na następny) ale ogólnie zaproponowano mi cenę ok. 20-30 zl za zdjęcie. W sumie zdjęcia na hokeju robie dla satysfakcji i fajnie było być pokazać foto w prasie, ale ciekaw jestem czy jest to normalna stawka czy raczej nie . Oczywiście wiem ze gentelmani nie rozmawiają o pieniądzach, ale to mnie ciekawi wiec jak ktoś jest zorientowany to będę wdzięczny za opinie.

  9. #29
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario1275
    tak więc konkluzja - zarabia się w tej branży dużo gdy jest się dobrym i nikt nie dyktuje ci jak masz zrobic zdjęcia - oni płacą żebyś zrobił je tak jak to tylko ty potrafisz.

    ale to są artyści i sa nieliczni - reszta to rzemieślnicy (i nie ma tu na myśli nic złego)
    Trudno sprzeczac sie z slusznoscia Twoich slow. Ale trzeba zwrocic uwage na pojawiajace sie niebezpieczenstwo pewnych naciskow - pod ktorymi kazdy moze sie ugiac. Ale bez przesady- nawet najwieksi malarze byli pod takimi i nikt im z tego powodu wyrzutow nie robi.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  10. #30
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Ted, stawka standardowa w prasie.. ciesz sie ze chca placic... niektore wydawnictwa oferuja podpis pod zdjeciem nazwiskiem jako honorarium..

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •