Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Bridge nie czyta raw poradźcie

  1. #21
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie Odp: Bridge nie czyta raw poradźcie

    Cytat Zamieszczone przez sp350D Zobacz posta
    Znajdę sobie sam rozwiązanie. Pozdrawiam
    Jak znajdziesz sam skoro zostało Ci to podane wprost. Adobe DNG Converter. 'Rozkminienie' tego programu zajmie Ci mniej czasu niż opisywanie tego. Właściwie musisz tylko w preferencjach ustawić swoją wersję ACRa.
    Czy pliki raw w formacie DNG czymś się różnią od formatu CR2 ? Teoretycznie niczym. Dlaczego Canon wymusza aktualizację programów ? Absolutnie nikt tutaj nie ma pojęcia, można sobie gdybać, ale szkoda czasu. Pewnie zbiegło się w czasie zmianą funkcjonalności ACRa z dodaniem do bazy danych aparatów 6D, 650D i co tam jeszcze dodali.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  2. #22

    Domyślnie Odp: Bridge nie czyta raw poradźcie

    Poszukałem, przetestowałem może komuś się przyda:

    DNG i RAW.
    Rozwiązanie problemów z otwieraniem plików RAW przez starsze wersje Photoshop.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sp350D ; 08-04-2013 o 19:52

  3. #23
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie Odp: Bridge nie czyta raw poradźcie

    Ja mam inny problem, może ktoś mi pomoże. Otwieram zdjęcia zapisane w TIFF w Camera Raw poprzez Bridge i niestety są one ciemniejsze niż gdy są otwarte w Photoshopie CS3. Dlaczego, co mam ustawić? Monitor mam skalibrowany i profil w PhotoShopie załączony, myślałem że w Camera Raw muszę to samo zrobić ale nie widzę nigdzie możliwości podpięcia profilu kalibracji.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Bridge nie czyta raw poradźcie

    W CameraRaw dostępne są 4 przestrzenie edycyjne. Pod zdjęciem wyświetlone są ustawienia w tym wybrana przestrzeń. Trzeba kliknąć na te ustawienia pojawi się okno Workflow options z wyborem przestrzeni. Druga sprawa. W PS jak pamiętam jako przestrzeń robocza wybiera się np: Adobe RGB a nie profil monitora. Może to jest problem?

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    510

    Domyślnie Odp: Bridge nie czyta raw poradźcie

    Cytat Zamieszczone przez Michal_II Zobacz posta
    W CameraRaw dostępne są 4 przestrzenie edycyjne. Pod zdjęciem wyświetlone są ustawienia w tym wybrana przestrzeń. Trzeba kliknąć na te ustawienia pojawi się okno Workflow options z wyborem przestrzeni.

    Druga sprawa. W PS jak pamiętam jako przestrzeń robocza wybiera się np: Adobe RGB a nie profil monitora. Może to jest problem?

    Tak też robię - otwieram zdjęcie w Camera Raw, klikam pod zdjęciem w podkreśloną informację o przestrzeni, wyskakuje okienko "Opcje obiegu pracy", tam zmieniam przestrzeń, ale żadne zmiany w zdjęciu się nie pojawiają, zdjęcie wciąż jest ciemniejsze niż gdy jest otworzone w PS.

    W PS w Ustawieniach koloru wybraną mam Przestrzeń roboczą RGB Monitora - skalibrowanego. A w ustawieniach Przydziel profil zaznaczony Dokument bez zarządzania kolorem. Źle?

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Bridge nie czyta raw poradźcie

    Proponuję w PS ustawić jako przestrzeń roboczą Adobe. Zapisać plik do Tiff z profilem przestrzeni roboczej i otworzyć w CR. Nie powinno być różnic.
    Digital Foto Video - Fotografia dla zaawansowanych - autor pisuje także na CB.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •