Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Doradźcie coś (obiektyw do 300D)...

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    LCA
    Posty
    53

    Domyślnie Doradźcie coś (obiektyw do 300D)...

    w najbliższym czasie zanabędę 300D i nie wiem jaki obiektyw do niego dokupić (z racji tego że wybiorę wersję body). Aparat ma mi służyć do robienia fotek na imprezach typu wesela, komunie itp. Dotąd pracowałem na eos-300 i kitowym 28-90mm. Zaznaczam że nie jestem zawodowcem i wolę zapytać o radę coby dokonać dobrego wyboru...

    I teraz w testach widzę że do 300D super wypada Tamron 28-75mm f/2.8, ale przy 28mm (x16=45mm) przecież brak będzie szerokiego kąta. A wiadomo że na sali przy większym ścisku szeroki będzie jak znalazł. Myślałem żeby do Tamrona dobrać osobno szeroki kąt ale znowu nie chciałbym używać na zmianę dwóch obiektywów (a i nie zawsze jest czas na zmiany przy takich imprezach gdzie liczy się chwila).

    Sporo tu już poczytałem na forum ale teraz nie mam pojęcia co wybrać dlatego doradźcie mi :wink: Kitowy obiektyw w 300D ma 18-55mm ale wolałbym coś jakościowo lepszego z czym nie będę miał problemów podczas robienia zdjęć ale i w możliwie niskich pieniądzach. Tego Tamrona jak widzę wszyscy chwalą za dobrą jasność 2.8

    Pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    Jeżeli za niskie pieniądze to zostań przy kitowym szkle - za tę kasę nie jest to takie złe szkło a i masz ten sam kąt co daje Canon 17-40.
    Mam w/w Tamrona ale jak zauważyłeś słusznie, że do pomieszczeń zamkniętych niezbyt się nadaje i dlatego kupiłem Canona 17-40.

    Podsumowując - chcąc uzyskać to o czym piszesz musisz przeznaczyć niemałą dodatkową kasę rezygnując z Kitowego szkła, które nie jest złe a za te pieniądze i o tym szerokim kącie nic bardziej sensownego nie kupisz o tej uniwersalności.
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    LCA
    Posty
    53

    Domyślnie

    to jeszcze zapytam jak taki 17-40 sprawdza się na średnich salach/w kościołach... może brakować tego większego zoomu? Zastanawiam się jak sprawowałby się taki na początek, bo zależy mi na jak największej uniwersalności. Najlepiej pasowało by coś o zakresie tego kitowego czyli 18-55 ale przeczytałem dużo opinii i ludzie raczej nie są z niego zadowoleni pod względem jakości zdjęć, więc sam już nie wiem. Chociaż i były opinie pozytywne.

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Do kosciola - Tamron. Na wieksze sale - tamron. A kit jest bardzo przyzwoitym szklem za te pieniadze, szczegolnie domkniety do 5.6 czy 8 i uzywany z lampa blyskowa (ale rozwaznie i w trybie M), oraz - uzywany niezbyt czesto .
    Ja przez ponad rok z Tamrona jako glownego szkla korzystam (starajac sie jednoczesnie nie schodzic ponizej f4 bo znaczaco spada jakosc) natomiast "na wszelki wypadek" nosze Sigme 18-50 3.5-5.6 (sigmowy odpowiednik kitowca tylko pasujacy do 10D/D60/D30 bez pilowania i solidniej zbudowany) - taki zestawik sprawuje sie wysmienicie, jest wygodny bo i jakosc dobra (Tamron) i na wszelki wypadek masz i szeroki kat pod reka.
    Trzeba tylko pocwiczyc szybka wymiane szkiel w razie potrzeby... ale wygodna, mala torba biodrowa ulatwia zycie 8) .

    Jesli oba szkla - szerokie i 'srednie' chcesz miec na dosc wysokim poziomie to wtedy kitowca niestety musisz wymienic... a tu najblizej sa szkla dopiero od 1600zl wzwyz , wiec widzisz ze kitowiec za cene ok 300zl po prostu nie ma alternatywy rozsadnej cenowo a wyzszej jakosciowo.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    LCA
    Posty
    53

    Domyślnie

    wielkie dzięki... teraz już wszystko jasne Na początek zabawy z foto cyfrową będzie 300D z kitowym obiektywem + tamron.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •