Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon A95 - zdjęcia makro, filtr polaryzacyjny kołowy.

  1. #1
    bibliotekarzID
    Guest

    Domyślnie Canon A95 - zdjęcia makro, filtr polaryzacyjny kołowy.

    Witam.
    Czy ktoś może posiada taki aparat i mógłby polecić jakąś soczewkę/ konwerter w granicach do 100zł żeby móc robić zdjęcia makro?
    Na razie rozważam coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=45978032

    Pytanie drugie. Czy warto zainwestować w taki filtr polaryzacyjny kołowy J&D za 65zł? Czy naprawdę zwiększa kontrast zdjęć, eliminuje odbłyski z powierzchni niemetalicznych i wzmacnia intensywność kolorów?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Polaryzator warto, ale nie JD, bo to kieska sprawa. Minimum znośne to Hoya fioletowa. lepiej Hoya HMC lub SHMC
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    W kwestii tej soczewki to powiem ci szczerze : jak zamierzasz robić zdjęcia 1 groszówkom to ok, ale żuczki, listki i w ogóle przyroda to przy +16 odpada, sam eksperymentowałem z soczewkami hamy w lustrzance A były to +2, +4, +8 przy ósemce to były takie zniekształcenia optyczne że aż głowa boli, to ćwierćśrodek przy zdjęciach przyrody i raczej nie zawracaj sobie tym głowy po prostu szkoda twoich pieniędzy lepiej dołóż na porządny polar. Niestety te porządne cenowo zawsze kosztują najmniej ok 100 pln, Ja mam soligora i jestem bardzo zadowolony daje lepsze rezultaty niż hama za 70 , choć hama ma także w swojej ofercie polara za 200 pln. Bierz pod uwagę firmy znane i sprawdzone a nie jakieś odkryca dziesiącioleci na allego, gdzie poza sprzedającym nikt o czymś podobnym nie słyszał. Jeszcze pół biedy jak kupujesz uV-ła który traktujesz jako osłonę obiektywu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •