Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [AmigoGD] Pierwsza sesja

  1. #1
    AmigoGD
    Guest

    Domyślnie [AmigoGD] Pierwsza sesja

    Witam serdecznie wszystkich! administratorow, stalych bywalcow forum jak i nowych gosci
    Jestem tutaj nowy, 100-%owy amator. Od pewnego czasu jestem posiadaczem Canona 300D. Troszke czasu minie zanim zaczne pisac posty i na niektore odpisywac, duzo tutaj jeszcze mam do czytania i uczenia sie. Wiec moze na poczatek dla przelamania tremy wrzuce jedna z fotek z pierwszej mojej nazwijmy to "sesji"



    Pozdrawiam serdwcznie
    Amigo

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Witam i na wstepie mała uwaga techniczna http://canon-board.info/viewtopic.php?t=26 (chodzi o tytuł wątku)

    JEśli chodzi o zdjęcie to ciekawe, troche zbyt żółte na mój gust
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Podobnie jak Tomek - pomysł fajny, ale raz że trochę za żółte, dwa, że zbyt mało podkreślona jest ostrość na tym środkowym obiekcie (cokolwiek to jest )

  4. #4
    AmigoGD
    Guest

    Domyślnie

    Powiedzmy ze to winogrono w... mandarynce
    Obecnie posiadam tylko obiektyw Canon 18-55 wiec poszalec nie idzie ale i tak jestem zadowolony ze sprzetu. Zamierzam sie na nawy obiektyw ale chyba zaczne od czytania a nie ocenania obiektywu na podstawie cen Jest to moja pierwsza lustrzanka i juz widze ze duzo sie da z tego sprzetu wyciagnac.
    Kolorki takie wyszly gdyz zalezalo mi na duzym kontrascie z czarnym tlem, poszalalem wiec chyba troszke za mocno z balansem bieli. Nie chcialem obrabiac tej fotki graficznie bo pomimo tego ze grafika w fotografi sie przydaje to nie zawsze jednak o to chodzi.

    Amigo

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Nie rozumiem co ma kontrast do WB? Mozesz sprecyzowac?
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  6. #6
    AmigoGD
    Guest

    Domyślnie

    Tyle co pamietam WB mialem ustawione na oswietlenie dzienne, przy halogenie dawalo to wlasnie taki kolor "czerwono-zolty" obiektu. Przy innych WB wszystko wychodzilo ... "mdle" czyli malo kontrastowe.

  7. #7
    AmigoGD
    Guest

    Domyślnie

    Chyba zle uzylem slowa" kontrast" mialem na mysli kolory, czarny i czerwony. Moim zdaniem to kolory kontrastowe chociaz kazdy moze powiedziec ze kazdy inny kolor do czarnego tla tez bedzie kontrastowy Wyobraz sobie Tomku ze zdjacie jest w naturalnych kolorach - skora i owoc. Kolory chyba by w takim przypadku wypadly o wile mniej kontrastowo... hmmm tak mysle ale moze sie myle

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AmigoGD
    Tyle co pamietam WB mialem ustawione na oswietlenie dzienne, przy halogenie dawalo to wlasnie taki kolor "czerwono-zolty" obiektu. Przy innych WB wszystko wychodzilo ... "mdle" czyli malo kontrastowe.
    Bo do takich rzeczy to panie RAW służy ;-)

  9. #9

    Domyślnie

    no... no... całkiem całkiem. Popracuj jeszcze troche nad ostrością. Jak dla mnie to żółte światło nadaje ciepły kilmat fotce. mi sie podoba

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AmigoGD
    Powiedzmy ze to winogrono w... mandarynce ...
    Powiedzmy :wink:
    Gdańsk pozdrawia Gdańsk

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •