Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Kabel synchronizacyjny Canon Off-Camera Shoe Cord 2 vs. OC-E3

  1. #11

    Domyślnie

    oryginal ma chyba z 60cm jesli dobrze pamietam
    5D markII | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Sekonic 358 | Pixel King i reszta chińszczyzny

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Mozna sobie przedluzyc troche.
    http://canon-board.info/showthread.php?t=12708
    ...

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar Filla Kris
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Ornontowice
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam
    Sa 2 rodzaje kabla 60 cm oraz 300 cm i można to jeszcze przedłużyć. Sam posiadam ten 3 metrowy. Dla zainteresowanych podaje linka jak to wygląda:
    http://www.mediapoland.com/eos/TTL_H..._Adapter_3.htm

    Pewnie by sie znalazla firma ktora to podrobia tylko ze grono odbiorcow jest chyba zbyt male aby uruchamiac cala produkcje. Gdyby dzialalo to z wszytkimi typami aparatow to juz dawno by to produkowała któraś z niezaleznych firm.
    Nie otwierałem tego ale w środku jest bateria wiec pewnie jest tam jakis ukaład wzmacniający sygnał.
    Pozdrawiam
    Krzys

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Filla Kris Zobacz posta
    [...]
    A z czym ty tego uzywasz? Bo raczej nie z cyfrowym eos'em i lampa EX, a do takiego zestawu chce przewod autor watku.

    To co zaprezentowales dziala tylko z analogami (TTL'em). Byl to system przewodowego laczenia wielu lamp. Ma w srodku elektronike, baterie... Dostepne sa rozgalezniki. Do E-TTL'a sie nie nadaje. Lampa nie blysnie. Nie wspominajac o automatyce.

    Off camera shoe cord 2 w przeciwienstwie do powyzszego to "gole" przedluzenie stopki. Bedzie dzialac z dowolnym systemem.
    ...

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar Filla Kris
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Ornontowice
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    A z czym ty tego uzywasz? Bo raczej nie z cyfrowym eos'em i lampa EX, a do takiego zestawu chce przewod autor watku.

    To co zaprezentowales dziala tylko z analogami (TTL'em). Byl to system przewodowego laczenia wielu lamp. Ma w srodku elektronike, baterie... Dostepne sa rozgalezniki. Do E-TTL'a sie nie nadaje. Lampa nie blysnie. Nie wspominajac o automatyce.

    Off camera shoe cord 2 w przeciwienstwie do powyzszego to "gole" przedluzenie stopki. Bedzie dzialac z dowolnym systemem.
    Uzywam tego (choc bardzo malo) z analogiem i lampa np. 580EX ktora automatycznie przelacza sie w tryb TTL lub E-TTL.
    Cyfaka nie mam i nie przyszlo mi do glowy ze cyfrowe body moze nie dzialac z pomiarem TTL. Wlasnie sprawdzilem i rzeczywiscie 30D ani 5D nie dziala z TTL'em. Czy taka sytuacja wystepuje z wszytkimi cyfrakami?
    Kris

  6. #16

    Domyślnie

    ktos mowil ze niema?

    a prosze bardzo....

    http://cgi.ebay.com/ALZO-Off-Camera-...QQcmdZViewItem

    o studyjnym ringflashu zerznientym z hensela za 400$ nie wspomne

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Filla Kris Zobacz posta
    Czy taka sytuacja wystepuje z wszytkimi cyfrakami?
    Tak. Ten przewod (a wlasciwie zestaw dwoch kostek i przewodu) nie dziala z zadnym cyfrakiem.

    Cytat Zamieszczone przez Conik Zobacz posta
    ktos mowil ze niema?
    Oryginal sprawia lepsze wrazenie jesli chodzi o wykonanie. Chyba wolal bym doplacic do nieco solidniejszego przewodu.

    Choc skoro chinczycy zaczeli cos robic to powinny ceny spasc za jakis czas jak bedzie tego wiecej na allegro/ebay'u.
    ...

  8. #18

    Domyślnie

    Witam

    Dzisiaj kupiłem sobie ten przewód OC-E3 i jestem zdziwiony lub gdzieś nie przeczytałem że nie działa on w trybie manualnym lampy błyskowej wyzwalanej radiowo, tzn 580 master wypala, ale już inne lampy działające slave niestety nie dlaczego tak jest ?
    Canon 350D+Grip; EF-S 18-55; Tamron 17-50 f2.8; Speedlite 580 EX; SanDisk 1GB; SanDisk 2GB II; UV Marumi; Hoya HMC Super 77mm; Canon 16-35 f2.8 L II; Canon 70-200 2.8 L ; UV B+W F-PRO 77mm;http://picasaweb.google.pl/thiel.andrzej

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    (...) chyba żadna firma niezależna nie robi takich kabli. Przynajmniej ja takowych nie znam.
    Są, są - na przykład wspomniany już Tumax, ale są także noname'y.
    Jedne i drugie można dostać w kraju.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •