Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Padł punkt AF, co dalej?

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie Padł punkt AF, co dalej?

    Szukałem, ale nie znalazłem więc piszę.
    Zakupiłem body 20d. Wszystko pasuje, ale jest ,,ale''.
    Po podpięciu 28-75 tamrona okazało się, że padł prawy skrajny punkt AF. Nie łapie ostrości. Wszystkie pozostałe ok.

    Mam teraz tylko to jedno szkło i nie mogę sprawdzić z innym, dopiero w poniedziałek. Jest taka możliwość, aby była to wina szkła?

    Jeśli jednak body (obstawiam ten wariant) to czy ktoś wie jak droga jest ta przyjemność na Żytniej?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar roofman
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    386

    Domyślnie

    himi, coś masz pecha do tych puszek... kupujesz, sprzedajesz, narażasz się na "podśmiehujki" przy ogłoszeniach i dodatkowo teraz jeszcze problemy...
    Mnie się też wydaje że to problem z puszką, patrzyłeś dokładnie czy na punkcie pomiaru jakiś większy paproch nie usiadł? Podświetlanie punktu działa czy w ogóle jest martwy?

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Podświetlanie działa, właśnie czyszczę puchę gruchą....
    Nie pomogło. Punkt podświetlony jak inne, dwa obok (góra i dół) łapią idealnie. Ten jeden powoduje ,,jeżdżenie AF'' tamrona i nie łapie za cholerę.

    BTW - jaki pech? Sprzedałem system z 30d bo musiałem mieć kasę na spłatę kredytu - przykre, ale prawdziwe. Miałem brać kompakta, bo sądziłem, że odbudowa lustrzanego systemu potrwa z rok. Wziąłem nieopatrznie 350d z FJ - promocja. Szlag mnie z nim trafił (przesiadka z 30d na 350 - nikomu nie życzę) i kupiłem 20d za niezłą cenę. Ot cała historia. A co do ,,podśmiehujek'' jak piszesz - nie doszły do mnie. A gdyby doszły to bym je pewnie olał. Nikt z ,,podśmiehujących się'' nie zapłaci mi za body, szkła, etc więc - na drzewo z ,,podśmiehujkami''.
    Ostatnio edytowane przez himi ; 05-08-2007 o 10:21

  4. #4
    Początki nałogu Awatar roofman
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    386

    Domyślnie

    Wspomniałem o paprochu, bo sam miałem podobnie po foceniu rajdu. Okazało się że przy zmianie szkła w polu rozpocząłem przy okazji hodowle trawy w puszce
    Przedmuchanie puszki otworem ustawionym do dołu dało efekt. Dmuchanie standardowe przeganiało tylko trawę z kąta w kąt.

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Roofman - dzięki. Wziąłem raz jeszcze ,, z sercem'', wydmuchałem i DZIAŁA. Dzięki stary. Pozdrawiam. Szkoda, że u nas na forum nie ma opcji ,,pomógł'', kliknąłbym za radę.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar roofman
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    386

    Domyślnie

    Chodziło mi o "podśmiehujki" przy ogłoszeniach zamieszczanych po drugiej stronie barykady
    Grunt, że jest już OK i wszystko działa

  7. #7
    Bywalec Awatar fyrste
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    46
    Posty
    177

    Domyślnie

    fajnie, że wszystko się udało "naprawić". Ten topic powinien być jakoś mocno widoczny dla potomnych.
    Canon 855D + 8-200mm f4

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    A, o te. Te to olewam już całkowicie. Dzięki jeszcze raz za pomoc dzisiaj.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •