Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: 400d problem z autofocusem

  1. #11
    Bywalec Awatar Piasek1989
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Strzelin
    Posty
    153

    Domyślnie

    jak może być problem z obiektywem jak prubowala na obiektywie kolegi i to zamo wychodzil to musi byc cos z korpusem serwis powinien to szybciutko zalatwić

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    51

    Domyślnie

    Yuri47: dokładnie tak było, kumpel próbował moim aparatem złapać ostrość i też nie potrafił, a ja jego bez problemu. Staliśmy też prawie ramie w ramie i w ten sam punkt celowaliśmy.
    Dla mnie sprawa jest oczywista: Wyślij puszkę, a nawet puszkę i kita do serwisu. Coś jest skopane.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar werek
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    404

    Domyślnie

    może się powtórze ale jeżeli masz problem z obiektywem i body a oba są canona to jak najbardziej wysyłaj w tym przypadku do serwisu. zgłoś nieprawidłowe działanie autofocus'a i poproś o strojenie. Taka usługa jest bardzo szybka i robiona w ramach gwarancji. ja wczoraj odebrałem wlasnie kit i body z regulacji i stan po a przed to jak niebo i ziemia (ale teraz i tak mam nowe szkielka do zabawy wiec kit poszedl w odstawke)
    Canon EOS R5 /// RF 24-104 f4 L /// EF 16-35 f4 L /// RF 100-500 f4.5-7.1 L /// EF 50 f1.8 /// EF 50 f1.2 L

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Problem z AF może wynikać z kurzu na soczewkach sensora AF. Dmuchnij w nie z gruszki przed następnym sprawdzeniem działania aby wyeliminować tę prozaiczną przyczynę.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Wiek
    71
    Posty
    242

    Domyślnie

    piast9, a może by tak od razu GRUCHNĄĆ młotkiem?! To nowy aparat! Ja mam dwuletni i nie mam takich problemów!

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    1 130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu Zobacz posta
    piast9, a może by tak od razu GRUCHNĄĆ młotkiem?! To nowy aparat! Ja mam dwuletni i nie mam takich problemów!
    Co się tak denerwujesz? piast9 może mieć rację, choć wcale nie musi;-) Skoro syfy mogą się znaleźć na matrycach nowych aparatów, to równie dobrze mogą trafić na czujniki AF. Dmuchnąć gruchą nigdy nie zaszkodzi, chociaż zdaję sobie sprawę doskonale, że w nowym sprzęcie to strasznie wkurzające.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •