Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: preload, a moze nie? - ładowanie zdjęć w "tle" jak?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Poczytaj jakis dobry kurs JS ;-) bo jak odpowiem na to pytanie, to pojawi sie kolejne... i kolejne... Ideologie masz napisana, sam pokombinuj jak to wprowadzic w zycie.

  2. #12
    Bywalec Awatar dgi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    chodzi Ci o taki bajer jaki mam u siebie na stronie głównej?

    EDIT: kurde - ale trafiłem z momentem. właśnie trwają prace remontowe na serwerze hehe i nie zobaczysz tego teraz
    Takie rzeczy to można i bez JS

    http://www.dynamicdrive.com/style/cs...image-gallery/
    350D + KIT| BG-E3 | Tamron f2.8/28-75mm | Pentor f2.8/135mm | Porst f1.8/50mm
    http://photo.dario-g.com

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    33
    Posty
    574

    Domyślnie

    dobry kurs, z tym to czasami też jest spory problem ;/

    Myślę że więcej pytań nie będzie, a kurs tak czy siak jakiś sobie poczytam, nawet po to by nie tylko wiedzieć jak "onLoadowac" obrazki . Jednak zawsze łatwiej czytać nawet kurs jak się ma jakiś gotowy skrypcik który można przeanalizować
    350D

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Nie jestem pewien, czy to nie laduje wszystkiego od razu. Wbrew pozorom display:none itp. sztuczki nie powoduje, ze przegladarka nie sciaga obrazka ;-) Choc teoretycznie (wg specyfikacji) powinno

  5. #15
    Bywalec Awatar dgi
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Choc teoretycznie (wg specyfikacji) powinno
    A to prawda. Zgodność ze standardami to już inna kwestia
    350D + KIT| BG-E3 | Tamron f2.8/28-75mm | Pentor f2.8/135mm | Porst f1.8/50mm
    http://photo.dario-g.com

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Nie jestem pewien, czy to nie laduje wszystkiego od razu. Wbrew pozorom display:none itp. sztuczki nie powoduje, ze przegladarka nie sciaga obrazka ;-) Choc teoretycznie (wg specyfikacji) powinno

    ładuje od razu, wyświetla po najechaniu na obrazek.

    nie jest problemem to że ładuje od razu (dzisiaj nie jest to tak problematyczne jak w epoce modemów analogowych 56k), największy kłopot nastąpi wtedy gdy galeria będzie dobra i przez to często odwiedzana - szybko stuknie limit transferu na serwerze.

    Pozdr.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    nie jest problemem to że ładuje od razu (dzisiaj nie jest to tak problematyczne jak w epoce modemów analogowych 56k), największy kłopot nastąpi wtedy gdy galeria będzie dobra i przez to często odwiedzana - szybko stuknie limit transferu na serwerze.
    Jest i wbrew pozorom nie ma to nic wspolnego z modemami 56k ;-) Bo jesli ni z tego ni z owego przegladarka zacznie Ci ladowac kilkadziesiat jpegow full-size na raz to w efekcie wszystko bedzie wygladalo... wlasnie jak na modemie

    A pod wzgledem limitu to na jedno wychodzi, bo zakladajac, ze gosc nie zamknie strony po kilku sekundach, to preloader i tak wessa wszystko co ma wessac.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    Jest i wbrew pozorom nie ma to nic wspolnego z modemami 56k ;-) Bo jesli ni z tego ni z owego przegladarka zacznie Ci ladowac kilkadziesiat jpegow full-size na raz to w efekcie wszystko bedzie wygladalo... wlasnie jak na modemie
    eee tam trochę chyba przesadzasz. Nie wiem kto (może jakiś przykład?) umieszcza w swojej galerii pliki w pelnej rozdzielczości - pierwsza sprawa to już wspomniane limity transferów na serwerze, a druga (właściwie ważniejsza) - najczęściej wykorzystywaną rozdzielczością monitorów jest 800x600 (choć coraz szybciej dogania ją 1024x768) więc strona zawierająca wielkie zdjęcia byłaby okropnie nieczytelna. Dodać do tego jakieś dodatki na stronie, liste miniaturek itp, optymalne zdjęcie go galerii internetowej powinno mieć mniej więcej 600x400, a nawet mniejsze wymiary... dodać do tego łącze 1Mbit (baardzo popularne, nie wspomne o szybszych) i załadowanie galerii nawet kilkudziesięciu zdjęć nie zajmnie jakiegoś ogromnego czasu. Oczywiście lepiej by było wykożystać łądowanie dynamiczne obrazków, ale wspomniany wyżej skrypt ładuje zdjęcia przy wejściu na stronę :>

    pozdrawiam,

    edit: dynamicznie ładuje obrazki simpleviewer - może on wystarczy autorowi tematu?
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    33
    Posty
    574

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    edit: dynamicznie ładuje obrazki simpleviewer - może on wystarczy autorowi tematu?
    Może ale cóż to jest ?

    A tak w ogóle to chyba faktycznie sobie to odpuszczę, chyba że uda mi się zrobić to o czym pisał Muflon Bo opcja że ładuje mi wszystkie pliki za nim otworzy się strona mi nie pasuje.
    350D

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85
    najczęściej wykorzystywaną rozdzielczością monitorów jest 800x600 (choć coraz szybciej dogania ją 1024x768)
    ???? Kiedy "najczęściej wykorzystywaną rozdzielczością" było 800x600 to... jeszcze nie było internetu A w każdym razie nie u nas. W tej chwili jest raczej po równo 1024x768 i 1280x1024, stopniowo przesuwa się w stronę tego drugiego i coraz częsciej w statystykach zaczyna być widoczne (czytaj: więcej niż "kilku odwiedzających na miesiąc") 1600x1200.

    Cytat Zamieszczone przez robr85
    optymalne zdjęcie go galerii internetowej powinno mieć mniej więcej 600x400, a nawet mniejsze wymiary... dodać do tego łącze 1Mbit (baardzo popularne, nie wspomne o szybszych) i załadowanie galerii nawet kilkudziesięciu zdjęć nie zajmnie jakiegoś ogromnego czasu.
    Co do wymiarów to się nawet zgadzam Ja w stronie w stopce (tej na czerwono ) mam zdjęcia 670x450 - tak, żeby dało się to oglądać również w 1024x768. I taki rozmiar pozwala mi mniej więcej zachować ciągłość slideshowu (2 sekundy/zdjęcie) na łączu ok. 1Mbit. Tyle że przy kilkunastu zdjęciach mam na to w sumie pół minuty czasu, użytkownik nie zauważy różnicy (bo wrednie nie ma opcji przewijania w przód ). Te same zdjęcia ładowane na raz... zniecierpliwiony użytkownik zamknąłby stronę po 10s.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •