Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Adobe InDesign CS2

  1. #1
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie Adobe InDesign CS2

    Mam nadzieję, że mnie nie zbanujecie za ten całkowity off-topic, ale sprawa jest dość poważna i nie wiem do kogo mam z tym pójść. Szczególnie, że InDesignowe fora na necie są tylko po angielsku, a oni nie skminią mojego problemu
    Sprawa wygląda następująco: mam przejąć składanie szkolnej gazetki, więc dzisiaj z dotychczasowym "łamaczem" siedziałem i się uczyłem. Robiłem to na PeCecie. Poprosiłem, żeby layout zapisał mi na flaszce. No i zapisał. Wracam do domu, odpalam na Mac'owym InDesignie - pokazuje że brak fontów[style były robione głównie Arialem na PeCetowskiej odmianie InDesigna CS2] i sypnęły mi się polskie ogonki. Zamiast nich mam czarne kwadraciki. I tak niespecjalnie wiem co z tym zrobić. Język składu mam ustawiony na polski. Czy ktoś się tutaj na tym zna i mógłby mi udzielić porady?
    Z góry dzięki!
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    pisz do diodaka bo on był łamaczem a do tego na Macu robi. ale moim zdaniem to dlatego że nie ma polskiej wersji OSXa (gdzieś niedługo ma być), albo czcionki nie są w systemie zainstalowane.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  3. #3
    Początki nałogu Awatar yogi-bear
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    36
    Posty
    366

    Domyślnie

    Nie znam się na relacjach MAC <-> PC ale pewnie mają one inne formaty plików z czcionką. Wszelkie problemy "czcionkowe" najlepiej rozwiązać przez krzywienie fontów.

    Jeśli problem pojawia się po przydzieleniu stylu dla tekstu, wejdź w ustawienia danego stylu, da się tam określić język treści (może pomoże). Jeśli chcesz, podeślij *.indd na michal małpa burzynski.pl to sprawdze kilka rzeczy na wersji pecetowej. Może jest coś pomieszane z tymi stylami.

  4. #4
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    696

    Domyślnie

    To mi wygląda na brak fonów które przy przenoszeniu pliku z InDesigna powinieneś był sobie skopiować z PC i zainstalować na Maku. ID nie osadza czcionek i w OS X nie ma krojów które są w Windowsie. Są ich opowiedniki np. Arial = Helvetica ale nazwa się nie zgadza. Możesz użyć substytucji tj. przypisać aby InDesign traktował teksty pisane czcionką Arial na Helvetica, albo jeśli jest to ostateczna wersja pliku do druku to zamienić na krzywe na PC.

    Teraz sprawa ogonków. OS X ma niektóre czcionki o nazwach jak w Windowsie ale właśnie bez ogonków. Żeby długo nie szukać podmień sobie czcionki z Windows i wtedy sprawdź.
    Ostatnio edytowane przez Diodak ; 25-07-2007 o 23:51
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Ate Twoje paczki z fontami nie pomoga?

  6. #6

    Domyślnie

    Wejdz na ta strone: http://www.myapple.pl/index.php
    Na forum pewnie cos znajdziesz.

  7. #7
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie

    Diodak, rzeczywiście mają inne nazwy. Jak zmieniłem Arial na Helvetica to jest już wszystko ok. Tylko jak to zrobić, żeby można było spokojnie przenosić z Maca na Peceta i z Peceta na Maca? Macie jakiś*pomysł, żeby to się automatycznie robiło? Czy mam ręcznie zmieniać całą makietę[która całe szczęście jest jeszcze underwork i za dużo w niej nie ma]?
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  8. #8
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mungo Zobacz posta
    Diodak, rzeczywiście mają inne nazwy. Jak zmieniłem Arial na Helvetica to jest już wszystko ok. Tylko jak to zrobić, żeby można było spokojnie przenosić z Maca na Peceta i z Peceta na Maca? Macie jakiś*pomysł, żeby to się automatycznie robiło? Czy mam ręcznie zmieniać całą makietę[która całe szczęście jest jeszcze underwork i za dużo w niej nie ma]?
    No przecież ci Diodak wyraźnie napisał: skopiuj czcionki z PC i zainstaluj je na Maczku.

  9. #9
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie

    Normalne, wordowskie mogą być? Ale wtedy mi się sypną wszystkie macowe czcionki... Kurde, za skomplikowaną sprawę się wziąłem. To jak je zainstalować, żeby nazwy się nie powtarzały i Macowe czcionki się nie sypnęły?
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  10. #10
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mungo Zobacz posta
    Mam nadzieję, że mnie nie zbanujecie za ten całkowity off-topic, ale sprawa jest dość poważna i nie wiem do kogo mam z tym pójść. Szczególnie, że InDesignowe fora na necie są tylko po angielsku, a oni nie skminią mojego problemu
    Sprawa wygląda następująco: mam przejąć składanie szkolnej gazetki, więc dzisiaj z dotychczasowym "łamaczem" siedziałem i się uczyłem. Robiłem to na PeCecie. Poprosiłem, żeby layout zapisał mi na flaszce. No i zapisał. Wracam do domu, odpalam na Mac'owym InDesignie - pokazuje że brak fontów[style były robione głównie Arialem na PeCetowskiej odmianie InDesigna CS2] i sypnęły mi się polskie ogonki. Zamiast nich mam czarne kwadraciki. I tak niespecjalnie wiem co z tym zrobić. Język składu mam ustawiony na polski. Czy ktoś się tutaj na tym zna i mógłby mi udzielić porady?
    Z góry dzięki!
    Zainstaluj sobie fonty stąd http://web.mac.com/heidi17/iWeb/Heid...Drobiazgi.html
    (ostatnia pozycja na dole, po lewej)
    może pomoże
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •