Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Zalany 20D tamron 17-50 i 430ex POMOCY!!

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    49
    Posty
    387

    Domyślnie

    W!

    Na chybotliwa i mala lodke nie wzialbym sprzetu odpowiednio zabezpieczonego - oto ona.

  2. #12
    Bywalec Awatar SAM
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kamionek
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukep Zobacz posta
    W!

    Tylko serwis, bo tylko w serwisie zrobia Ci body tak jak nalezy. Suszenia nic nie pomoga, bo styki lutownicze sie wykrusza za jakis czas. Cena jaka zaproponowali to cena bardzo sluszna i na przyzwoitym poziomie. Trza placic za nonszalancje ;/


    Zdrowko
    A dlaczego styki lutownicze się wykruszą za jakis czas.
    Nie wiem czy zaproponowana cena jest słuszna czy nie słuszna, wszystko zależy od rzeczywistych uszkodzeń. Może być słuszna jeżeli to ty ją podałeś.:grin:
    A nonszalancji, z wywrotką łodki nie należy mylić.
    W końcu nie płynął w beczce przez Niagarę.:rolleyes:
    http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIO...5_Niagara1.HTM
    Ostatnio edytowane przez SAM ; 25-07-2007 o 08:50

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukep Zobacz posta
    Na chybotliwa i mala lodke nie wzialbym sprzetu odpowiednio zabezpieczonego - oto ona.
    sorry za OT ale nikt nic nie pisał o małej chybotliwej łódce
    duże łodzie też się przewracają
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    45

    Domyślnie

    A ja słyszałem z drugiej ręki opowieść (niekoniecznie prawdziwą) o inżynierze, który zmoczony aparat wsadził do komory próżniowej, dobierając próżnię tak, aby odessać tylko wodę. Podobno aparat był gotowy do użytku natychmiast po zabiegu.

  5. #15
    Bywalec Awatar SAM
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kamionek
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oranvag Zobacz posta
    A ja słyszałem z drugiej ręki opowieść (niekoniecznie prawdziwą) o inżynierze, który zmoczony aparat wsadził do komory próżniowej, dobierając próżnię tak, aby odessać tylko wodę. Podobno aparat był gotowy do użytku natychmiast po zabiegu.
    Obniżając ciśnienie obniżasz temperaturę wrzenia wody (prężność pary wodnej nad roztworem itd.). Woda po prostu zaczyna wrzeć w temp. otoczenia.
    Nie próbowałem, ale kto wie co mnie jeszcze spotka w życiu. Można to zrobić w miarę prosto używając eksykatora próżniowego i prostej pompki wodnej.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Z próżnią bym ostrożnie postępował. Pomiędzy filtrem AA i matrycą jest zamknięta przestrzeń wypełniona powietrzem (prawdopodobnie) o ciśnieniu atmosferycznym...
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  7. #17

    Domyślnie

    No wiec bylem w serwisie ale teraz to oni beda skladali sprzet i odbiore go dopiero za 5 dni ;/ takze mam nadzieje ze wtedy bedziecie mogli cos mi poradzic jak bede wiedzial czy aparat dziala czy nie i jak to wszystko wyglada osuszone ... na dzien dzisiejszy za to moge powieddziec ze Fototronik to nie jest najlepsze miejsce na oddawanie sprzetu... oddalem im 3 elementy lampe aprat i obiektyw i nie byli wstanie sprawdzic wszystkiego w terminach ktore sobie wyznaczyli czyli tydzien i do tej pory nikt nie zajzal do lampy do tego nie chce oczywiscie zeby to zabrzmialo szowinistycznie ale w w punkcie gdzie przyjmuja aparaty pracuja dwie panie i nie bylo by to nic dziwnego gdyby wiedzialy o co chodzi niestety tak nie jest ... dobra narazie tyle dam znac jak bede mial sprzet w rekach

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SAM Zobacz posta
    Można to zrobić w miarę prosto używając eksykatora próżniowego i prostej pompki wodnej.
    Skoro padło słowo eksykator to czemu nie zastosować go w połączeniu z nieagresywną substancją higroskopijną - żel krzemionkowy, sita albo CaCl2 - co kto lubi. Powinno odessać wilgoć.

  9. #19
    Bywalec Awatar SAM
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kamionek
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    Skoro padło słowo eksykator to czemu nie zastosować go w połączeniu z nieagresywną substancją higroskopijną - żel krzemionkowy, sita albo CaCl2 - co kto lubi. Powinno odessać wilgoć.
    Bo to będzie trwało wieczność, albo jeszcze dłużej.
    Może _Stary_ ma czas.:grin:

    A tak poważniej, to _Stary_ mam nadzieję, że to nie te panie grzebały w twoich zabawkach. Jak przez następny tydzień nie zajrzą do lampy to jest szansa, że coś w końcu tam skoroduje (jeżeli nie zrobiło tego w tym tygodniu).
    Ostatnio edytowane przez SAM ; 25-07-2007 o 21:17

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SAM Zobacz posta


    Bo to będzie trwało wieczność, albo jeszcze dłużej.
    Ależ skąd...
    Biedni byliby wówczas studenci chemii ze swoimi eksykatorami, a jakoś udaje im się zapanować nad wilgocią w trakcie laboratoriów. Nie mówiąc już o tych wszystkich producentach, którzy zabezpieczają swoje produkty przed wilgocią za pomocą żelu krzemionkowego - często barwionego dla ułatwienia
    Ostatnio edytowane przez KMV10 ; 27-07-2007 o 21:47

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •