Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [710 IS] Buczenie w filmach AVI

  1. #1
    Yazor
    Guest

    Domyślnie [710 IS] Buczenie w filmach AVI

    Witam

    Jak się nagrywa filmy Canonem 710 IS to słychać w tle lekkie buczenie. Wiem, że tak ten aparat ma. Ale moje pytanie:
    Czy macie jakieś sposoby aby przynajmniej troch zlikwidować to buczenie - jakimś programem?

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    A gdyby tak wylaczyc IS to moze buczenie byloby bardziej znosne?

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Przy cichym tle dźwiękowym słychać zakłócenie o częstotliwości 560Hz, wystarczy przy obróbce wyodrębnić ścieżkę dźwiękową, np. za pomocą virtualduba (file-save wav, przy ustawieniu audio na "direct stream copy"), otworzyć plik jakimś edytorem audio (Audacity, CoolEdit), wyciąć stromym equalizerem 560Hz na poziomie 20-30dB) zapisać i połączyć spowrotem virtualdubem ze ścieżką wideo (w virtualdubie: zakładka audio-wav audio tu wskazujesz wyedytowany plik wav).
    Całość zapisujemy: File - save as AVI , przy ustawieniach w zakładkach video i audio na "direct stream copy". Przy tym ustawieniu następuje tylko połączenie ścieżek, bez rekompresji materiału.
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 24-07-2007 o 13:45

  4. #4
    Longiner
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam podobnie w swoim S3, na lewym kanale cichy, ale denerwujący pisk. Po obróbce w Audacity "namierzyłem" pisk na częstotliwości ok 8250 Hz.
    Najlepiej nadaje się do jej usunięcia filtr "Notch" i to jak "najwęższy", bo pisk to całe szczęście dźwięk harmoniczny. Widać, każdy model piszczy inaczej... Prawdopodobna przyczyna... Kiedyś sądziłem, że to podświetlenie LCD, ale po wyłączeniu dalej piszczy

  5. #5
    Awatar bertapies
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    7

    Domyślnie

    Te buczenie występuje również w A630, no cóż czyżby Canon nie zwracał uwagi na video???

  6. #6
    Yazor
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Nakręciłem już ponad godzinę filmów w czasie wakacji. Rzecz dziwna. Po zgraniu na kompa dźwięk jest słyszalny, ale jak przerobiłem programem TMPGEnc na format DVD Video to jest praktycznie niesłyszalny. Jakość video bardzo dobra, tak dobra, że znajomi nawet się nie orientują iż kręcone było aparatem fotograficznym a nie kamerą. Niestety wada - ale to chyba wiadomo - w trakcie kręcenia filmów działa tylko zoom cyfrowy, więc lepiej z nie go nie używać.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Czasami z konieczności korzystam z niewielkiego zoomu cyfrowego w trakcie kręcenia, ale brak zoomu optycznego w pewnym sensie jest nawet korzystny.
    Zmusza do częstej zmiany kadrów, kręcenia króciutkich ujęć, przez co film jest bardziej dynamiczny.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    64

    Domyślnie

    Odnośnie "buczenia " w filmach , ja ostatnio nie wytrzymałem i wysłałem aparat na Żytnią , niech sprawdzą czy jest wsio ok. bo te " buczenie " w moim A710IS było bardzo głośne , porównywałem filmiki ściągnięte z zagaranicznych stron testujących A710IS i u mnie to tragedia . Zresztą pisałem już na forum , dodam tylko że owe " buczenie " słyszałem juz w odległości 30-40 cm , jak trzymałem aparacik w ręce . Opisałem problem i wysłałem.
    Wrócił z serwisu dostałem małe kazanie odnośnie zapoznania sie z instrukcją bo " obiektyw zawsze będzie generował jakieś dźwięki " , ja oczywiście nic nie wspominałem o obiektywie ale co mi tam , fakt faktem że aparat jest teraz cichszy , szum słyszę po przyłożeniu go do ucha ,w filmach szum jest , ale o wiele mniejszy i taki sam jaki występuje na plikach ściagnietych z sieci .
    1000D , 18-55 IS , S 17-70 , C 50 1.4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •