Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 208

Wątek: E-TTL II FAQ. Jak działa nowy system i czego wymaga...

  1. #41

    Domyślnie

    ok, ok... the end. dzięki za opinie
    5DII/ 20D/ Tamron 17-35 2,8-4/ Tamron 28-75 2,8/ 70-200 4L/ CZ 50 1,4 / 580EX/ 550EX / LightSphere II / COCO Ringflash Adapter

  2. #42
    marko_z
    Guest

    Domyślnie Tamron 18-200 i inni - Czy w pełni kompatybilne ?

    Czy obiektyw Tamrona 18-200 przekazuje wszystkie informacje do pracy w TTL II ? Czy moze jest gdzies jakis link na ten temat ?

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Nie przekazuja info o odleglosci. Sigma w swoich broszurach cos tam wspomina o tej informacji dla puszek nikona, ale Canon ma swoj system stosunkowo nowy, wiec sigma pewnie jeszcze nie porozgryzala co i jak.

    W praktyce nie ma roznicy czy jest info czy nie... System zachowuje sie calkiem poprawnie i przyzwoicie.
    ...

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Widac to najlepiej jak ktos w wiekszej odleglosci robi fote robi fote - sprawdzalem na wbudowanej i second curtain i sa 2 na bank
    I wiem ze tak jest gdyz jak widzialem fotografa na weselu jednego z 350D a drugiego z 10D to w obu blyskalo dwukrotnie noi im dalej jest sie od osoby fotografujacej tym latwiej jest to zobaczyc - swiatlo tez musi miec czas aby dotrzec do oka wiec im dalej tym lepiej zauwazalne.Pozdrawiam

  5. #45
    Początki nałogu Awatar perlpa
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Kowary (dolnośląskie)
    Wiek
    50
    Posty
    350

    Domyślnie

    Nasuwa mi sie jedno, dosc naiwne ale moze ciekawe pytanie odnosnie E-TTL II.
    Z tego co przeczytalem o tym systemie to w glownej mierze jego wyzszosc nad stara wersja polega na nowych algorytmach. Nigdzie nie znalazlem informacji o fizycznej zmianie systemu powiarowego (moze sie zauwazylem). Czy w zwiazku z tym nie byla by (nawet czysto teoretycznie) mozliwa zmiana softu np.w 10D tab aby obslugiwal E-TTL II? :smile:

    Pozdrawiam

  6. #46
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    I to jest dobre pytanie ktore nalezalo by emailem do Wasi podeslac 8)

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Teoretycznie wszystko sie da Pewnie gdyby robienie nowych puszek bylo mniej oplacalne to picowali by stare nowym softem

    W praktyce puszki z e-ttl II maja nowego DIGIC'a II i chyba nie bedzie latwo z niego wykopac algorytmow i wrzucic do 10D czy trzysetek. Nawet odblokowanie wszystkich funkcji jest problematyczne, mimo ze servo dziala w trybie sportowym to do tej pory nie ma go bez kombinacji w innych trybach.
    ...

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Wracajac do ettl II.
    Czy sugerujecie,iz nie ma sensu uzywania FEL kiedy posiada sie body z ETTLII??BO ja patrzac jak to dziala smie stwierdzic iz z FEL jest znacznie lepiej niz bez niego.
    Polozylem czarna teczke na kanapie(bezowej)zablokowalem blysk na nia i cyk pozniej odwrotnie blysk na kanape i co widze?? ciemnosc-Pozniej zas bez FEL noi widze iz najlepszy rezultat jest z FEL.Wiec jak to jest niby nie mierzy tam gdzie AF a mierzy??
    Jeszcze jedna sprawa.
    Robie przymiarke do Tamrona 28-75 f2.8 i mam pytanie czy on wysyla info do bydy o odleglosci??jesli nie to jak to dziala z ETTLII??
    Ostatnio edytowane przez borkomar ; 04-08-2005 o 02:30
    5D + L

  9. #49
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borkomar
    Wracajac do ettl II.
    Czy sugerujecie,iz nie ma sensu uzywania FEL kiedy posiada sie body z ETTLII??

    E-TTL II to tylko automatyczny algorytm. Nie jest nieomylny. Jesli chcesz miec pewnosc ze zmierzy ci wlasnie tam gdzie chcesz - to uzyj FEL. Jesli ufasz - to nie uzywaj FELa. Jesli zauwazasz ze z FELem robi ci lepiej niz bez - to rob z FELem.
    Nikt ci na sile nie bedzie wpieral "rob tak a nie inaczej" ... rob tak jak tobie pasuje.
    Ja robie ogolnie bez FEL ale najwazniejsze ujecia lub te ktore zdaze spojrzec na review ze niezbyt wyszly - z FEL... nie ma sztywnej zasady co do "E-TTL II vs FEL" ... jest tylko mozg fotografa .

    Co do Tamrona - nie wysyla info do body o odleglosci ostrzenia, ale nie zauwazylem by to znaczaco wplywalo na ogolna skutecznosc E-TTL II . Info o odleglosci jest uzywane tylko ostatecznie - gdy algorytm ma trudna sytuacje i probuje szukac dodatkowych wskazowek ktory element w kadrze ma naswietlac - wtedy naswietla ten na ktory zlapales ostrosc wg info o odleglosci... ale takie trudne sytuacje zdarzaja sie bardzo rzadko a i bez tego info raczej sobie poradzi.

  10. #50
    Dopiero zaczyna Awatar vestel
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    42
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dobra artykuł przeczytałe i teraz mam dylemat gdyż lampy potrzebuje do zdjeć ślubnych w kościele i teraz zastanawiam się co lepsze TTL czy E-TTL? Mysle tez o tej lampie http://www.funsports.pl/f-default-f.htm po lewej stronie w menu LAMPY BŁYSKOWE APARATOWE \ DEDYKOWANE TTL a tam lampa do Canona
    co o niej powiecie? jak ona bedzie działąc z moim 350D? jakie funkcje beda wyłączone?
    ale pracuje ona w TTL'u i jesli ja podczepie pod 350D to jaki efekt uzyskam, a jakiego nie uzyskam (tzn. czym sie beda róznic zdjecia wykonane lampa w TTL'u od zdj wykonanych w E-TTL'u) wciaż głównie chodzi o zdjecia slubne i pomiar białej sukni przez co zdjecie jest niedoswietlone na twarzach
    Sorki za marudzenie ale nie wiem co mam kupić (czy jestem skazany na speedlith 380 EX, bo na wyzsze numery z tej serii mnie nie stać)

Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •